Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti példaképként tekintetek...

Ti példaképként tekintetek édesanyátokra? Jó anya (volt)?

Figyelt kérdés

Sajnos engem az élet nem egy mintaanyával ajándékozott meg. Kisgyermekkoromban sokszor vert, valószínű, hogy egészen kamaszkoromig emiatt dadogtam. Elég jól keresett anyám, de azt mindig elherdálta, ránk soha nem költött semmit. Édesapám kiskoromban meghalt. Kamaszkoromban sokáig nem volt télikabátom, kétszer tüdőgyulladást is kaptam.

De nem panaszkodni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan vélekednek az édesanyjukról. Mindig is kíváncsi voltam arra, hogy milyen egy jó anya. Hála Istennek egy fantasztikus férfival ajándékozott meg a sors és célunk, hogy a leendő gyermekeinket boldoggá tegyük és szeretnénk, ha felnéznének ránk.

22N


2015. máj. 16. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó anya volt, de nem tekintek rá példaként. Nem akarok úgy élni mint ő, teljesen más a felfogásom.
2015. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár engem fizikailag nem bántalmazott durva módon (pár anyai pofon elsült, tanitó jelleggel), mégis én amit mindigis hiányoltam belőle, az a szellemi hozzáállása felém. Ő olyan kissé hideg ember nő létére, elvileg szeret, amit ritkán mutat ki, sokszor és nagyon sokszor az ellenkezőjét érzem, sokszor érzem azt hogy nem büszke rám és nem támogat a terveimben. Ez engem lelkileg nagyon bánt. Sok piszkálódása is van -persze ez megint hangulatától függ.


Őszintén, én nem ilyen anya akarok lenni, és törekedni fogok arra ha szülő leszek, olyan körülményeket teremtsek neki ami szükséges, és utólag ne vágjam a fejéhez azt, hogy "ha jelenleg választania kéne, inkább élne"...

2015. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs példaképem, senkire sem mondanám, hogy maximálisan, mindenben olyan szeretnék lenni, mint ő. Vannak, akiket tisztelek, egy-két dolog van, amit követendőnek tartok bennük, másokat pedig nem.

Anyám nem tökéletes anya, követett el súlyos hibákat is, de rengeteget kaptam is tőle. Tudom (most, magam is szülőként még jobban), hogy mindig a legjobbat akarta nekem, teljes szívéből szeret, és áldozatokra is képes volt értem. Azt hiszem, ez az , ami igazán számít. A hibáiból is tanultam, odafigyelek arra, hogy szülőként ne kövessem el én is ezeket.

Nem tekintem a példaképemnek őt, de nagyon szeretem, és hálás vagyok neki, ezt kézzelfogható módon is kimutatom, ahányszor alkalmam nyílik rá.

2015. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy pontosan milyen is egy nagyon jó anya, de az enyém nagyon hasonlít rá. Egy gyermek vagyok a családban, egyedül nevelt fel. Szigorú volt, de mindig következetes. Mindig mindent elmagyarázott és nagyon sok mindenre megtanított. Tanulásban végig támogatott amiben tudott, egyszerre volt tanító, barátnő és anya is. Maximálisan támogat a mai napig. Ha valaha is lesznek gyerekeim az ő példáját fogom követni. Maximum annyit változtatok rajta, hogy én nem leszek túlféltős mint ő.
2015. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a példaképem, istenments, a félváros meghuzta, az apámat csalta, minden pénzt magára költött.
2015. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bár nem hanyagolt el, legalábbis anyagi értelemben, sokat foglalkozott velem, de mindig is éreztette és éreztem magamtól is, hogy hatalmas teher vagyok neki. Nem egyszer ki is mondta, hogy kár volt megszülnie. Úgy is viszonyul hozzám. Folyamatosan érezteti, hogy az adósa vagyok, mert elcseszte rám a fél életét. Annyira rosszul esik, hogy el se tudom mondani. És semmilyen logikus érv nem hat rá, nem lehet vele beszélni. Néha úgy érzem, hogy gonosz. Szóval én nem tudok felnézni rá és főleg nem tartom példaképnek, sőt, a szöges ellentéte akarok lenni. Egyáltalán nem akarok olyan lenni, mint ő, mindig is erre törekedtem.
2015. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, így maximum szülőként lehet a példaképem. Vannak hibái, de jó anyám van és remélem ezt még sokáig elmondhatom. Annak idején választania kellett, vagy abortusz vagy belehalhat a szülésbe. Mégsem vetetett el (pedig már volt két gyerek) és szerencsére mindketten túléltük a szülést. A szüleimet nem vetette fel a pénz (anyám ápolónő, apám mentőápoló), de anyám mindig törekedett arra, hogy semmiben ne szenvedjünk hiányt a testvéreimmel. Minden évben összekuporgatott egy hetes balatoni nyaralásra valót (kórházi üdülő), illetve karácsonykor is mindig kitett magáért. Mindig azon volt, hogy tanuljunk, ez miatt sokat veszekedett apámmal. Ő azt szerette volna, hogy érettségi után menjünk dolgozni és majd levelezőn szerezzünk diplomát. Anyám viszont hajthatatlan volt, így mindhárman nappali tagozaton végeztünk. Nem volt szigorú, hagyta hogy a saját hibáinkból is tanuljunk. Ha valamit elrontottunk, akkor viszont mindig ott állt támaszként. Illetve ez most is igaz. Egy valamit tiltott csak: azt hogy valamelyikünk is az egészségügyben helyezkedjen el. Én mérnök lettem. Az egyetem után néhány évig még otthon laktam, majd úgy döntöttünk a barátnőmmel - most már a feleségemmel - hogy elkezdjük a közös életünket. Az összes pénzünk elment az első lakásunkra (garzon), berendezni már nem maradt pénzünk. Egy matracon aludtunk, táskákból öltöztünk. Még csak pár napja laktunk ott, akkor egyik este váratlanul megjelent anyám. Egy borítékot hozott, kiderült, hogy az utolsó fillérig félrerakta az összes pénzt egy külön számlára, amit hazaadtam még otthon laktam. Mondta, hogy szégyenli, hogy csak ennyivel tud támogatni. Ez életem egyik legszebb pillanata volt és nem a pénz miatt. Szerencsére én egy városban élek a szüleimmel, így most is számíthatok rájuk, ha segítség kell (nem tudjuk elhozni a gyerekeket az oviból).
2015. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Anyukam nem a peldakepem(mert nincsenek peldakepeim) de a legcsodalatosabb ember akit valaha ismertem es hihetetlenul szerencsesnek erzem magam azert, h o az anyukam:-)


Ha tudnam h olyan jo ember es anya leszek mint o akkor talan szulnek gyereket, igy viszont inkabb nem:-)Nekem o a legjobb ember akit valaha ismertem es tok vicces, h a napokban ereztem vmi parfumot egy not es az jutott eszembe, h jeee "anyu szaga van":-))


Szoval nekem Anyu a minden, es a Nagyim es egyebkent az apukamat is szeretem, csak ot mashogy:-)

2015. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem.

Talán úgy fogalmazhatnám meg, hogy közönyös volt. Tudomásul vette, hogy létezünk (én és a bátyám), de egyszerűen nem érdekeltük annyira, hogy időt, pénzt vagy gondolatot áldozzon ránk.

Hazajöttünk oviból, később suliból és a szobánkban kellett játszani néma csöndben, vagy elvert, mert zavarjuk a tv nézésében. 6 évesen még kint voltam az utcán este 10-kor, hazaértem éjfélre, már rég aludt. Később lett mostohám is, aki miatt megutáltam őt is, mert nem védett meg előle :(

Legalább azt megtudtam, hogy milyen nem akarok lenni.

20/L

2015. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem tekintem peldakepnek..se apumat se anyumat

sosem ereztettek h szeretnenek..a noveremet szeretik csak.amikor 1x volt 1oriasi veszekedes es kijottek belolem ezek a dolgok(noveremmel veszekedtunk) anyum akkor is ot vigasztalta en nem is erdekeltem...aztan csodalkozik h puszit is undorodva adok neki ilyenek utan.alig varom h lelephessek.

2015. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!