Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti példaképként tekintetek...

Ti példaképként tekintetek édesanyátokra? Jó anya (volt)?

Figyelt kérdés

Sajnos engem az élet nem egy mintaanyával ajándékozott meg. Kisgyermekkoromban sokszor vert, valószínű, hogy egészen kamaszkoromig emiatt dadogtam. Elég jól keresett anyám, de azt mindig elherdálta, ránk soha nem költött semmit. Édesapám kiskoromban meghalt. Kamaszkoromban sokáig nem volt télikabátom, kétszer tüdőgyulladást is kaptam.

De nem panaszkodni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan vélekednek az édesanyjukról. Mindig is kíváncsi voltam arra, hogy milyen egy jó anya. Hála Istennek egy fantasztikus férfival ajándékozott meg a sors és célunk, hogy a leendő gyermekeinket boldoggá tegyük és szeretnénk, ha felnéznének ránk.

22N


2015. máj. 16. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagyok,szóval férfi szemszögéből beszélek,nem anya-lánya szemszögből.

Az én anyám mindig úgy tekintett rám,hogy hiba volt emgszülnie. Ez ma sincs másképp, igaz,sokmindent megadott nekünk,nálunk nem volt gond a télikabát,meg ilyenek. Ettől függetlenül sem rá,sem apámra nem nézek fel. Nálunk sosem volt olyan vacsora/ebéd,ahol ne lett volna veszekedés.

2015. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%
Es mi koze a fantasztikus ferfinak anyadhoz???? H.lye kerdezo ne itt dicsekedj a pasiddal.
2015. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments, hogy az anyám példakép legyen. Agresszív alkoholista volt, és ezzel mindent elmondtam.

38/N

2015. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Én sokat köszönhetek neki, sok mindenben segített és jó volt hozzám, a kevés ellentéttől eltekintve. Meg is köszöntem anyák napján szép virággal.
2015. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Fele-fele arányban "jó" anya. A mai napig is a báttyám az ő kisfia, meg az egész családnak. Részletezhetném a történetet, de itt ülnék reggelig. Sose szerettem a családdal egy asztalnál ülni, inkább félre vonultam. Nem a példaképem. Hogy nekem nem lesz gyerekem az is biztos. Egy fiatal kislány.
2015. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Igen, emberként példaképként tekintek rá. Anyaként is példakép lenne, ha akarnék gyereket, de nem akarok. Ő viszont csodálatos anya, nagyon szeretem. :)

Szerencsére emellett engem is egy fantasztikus férjjel ajándékozott meg az élet.

2015. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
5. válaszoló vagyok, anyák napján önszántamból kapott tőlem egy cserepes virágot,hogy kiültethesse a kertbe, ehelyett odatette a kuka tetejére és le volt sz@rva szerencsétlen virág a mai napig nem adok neki semmit. 15 L
2015. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag jó anya volt, lényegében egyedül nevelt fel minket, vigyázott ránk, aggódott értünk, a kevés pénzből egész jól gazdálkodott. Nem volt túl szigorú, én lehet jobban aggódtam volna a helyében, amikor 16 évesen leléptem éjszakázni a barátnőmmel.

Viszont nem példakép, kitanult egy olyan szakmát amivel állítólag jól lehetett keresni - de nem nőnek való, pláne nem neki és nem szerette így abba is hagyta amikor születtünk, utána egyáltalán nem akart dolgozni pedig fel is vették volna protekcióval kellemes helyekre - de nem, ő már kiesett a munkából és várja a nyugdíjat (20 évvel nyugdíj előtt is), inkább apámon élősködött, tőle várta mindig a pénzt.

Apám külföldön melózott, most is kint van, valószínűleg nem is fog visszaköltözni.

Anyám pedig aggódik, hogy így, hogy mi már kirepültünk apám mennyit fog neki küldeni a megélhetéséhez, mert a pár év munka után gondoljátok mennyi nyugdíjat kap.

Nyilván sok háztartásbeli, hivatásos anya ugyanígy van, de szerintem ez nem életcél.

2015. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista, drogozik, hajléktalan. Akkor is ivott, drogozott, amikor velem volt terhes. Apám már meghalt, de ő is alkesz volt, viszont tőle soha egy rossz szót nem hallottam. A maga módján rendes apa volt. 20 éves vagyok, 10 éve nem láttam anyámat(gyermekotthonos voltam miatta), és nem is szándékozom soha megkeresni. A bátyám volt a kedvence mindig, csak én kaptam verést, szídást, stb.

Annyi "pozitívum" van az egészbe, hogy megmutatta nekem, hogy ilyen anya sose legyek, mint ő volt.


20/L

2015. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem de egyáltalán nem tekintem példaképnek. Szerintem neki nem kellett volna gyereket vállalni. Nem volt rá felkészülve, sem pedig agyilag nem volt elég érett.
2015. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!