Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, mi...

Mit tennétek a helyemben, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt ( a ma már 74 éves Édesanyám) kezességet vállalt egy kisebb összegű kölcsön szerződésben az egyik unokájának. Ez idáig nem mutatott hajlandóságot a kölcsön visszafizetésével kapcsolatban. Ma már ott tart a történet, hogy a közeljövőben végrehajtóhoz kerül az ügy. Elszomorító, hogy a családtagjában nem bízhat meg az ember.
2015. máj. 11. 17:45
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Mit tartasz érdekesnek? Azt hogy 25 évig anyukámat eltartottam, gondoztam, ápoltam, hajnalok hajnalán szó nélkül vittem az ügyeletre ha valami baja volt (magasvérnyomás, cukorbetegség szívritmuszavar stb...) és ezek után, hogy egy kis segítséget kérek tőle, mivel senkire nem számíthatok, a munkát folyamatosan keresem. Nem vagyok az Anyukám eltartottja. Olvasd vissza, a válaszaimat fentebb már leírtam, de a kedvedért újra leírom.
2015. máj. 11. 19:07
 22/27 anonim ***** válasza:
47%
Engem érdekel, küldd el
2015. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
66%
és mi a probléma? minden hónapban kifizetitek a részletet, majd elbattyogtok a jegyzőhöz és benyújtjátok a fizetési meghagyást
2015. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, de ha ennyire vigyáztál rá, akkor a kezességet miért engedted neki? Könyörgöm egy 64 éves asszonyt szídtok, nem is értem, hogy fogadhatják el a kezességét egy nyugdíjas embernek. Az pedig tényleg érdekes, hogy az önkormányzat 10 év után jelezz, hogy semmi nem lett törlesztve.
2015. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
20%

Kötözködtök itt a kérdezővel, holott ez nem változtat a tényen: Ki kell fizetnie az anyukájának az unoka által okozott hitelt.

Neked kérdező sok sikert kívánok munkavállalás terén, habár ez nem lesz könnyű a mai helyzetben, főleg, hogy sajnost ha te vagy a középgenerációja a történetnek, akkor te 40-es végi vagy 50-es vagy. Nagyon nehéz fiatalabbnak is munkát találni és Magyarországon már 30 évesen se kellesz sehova, nem hogy később. Próbálj meg bármit elvállalni, amíg a hitelt ki nem törlesztitek. Egyébként meg hogy hogy nem fizet a kedves unoka? Először rajta kéne megpróbálni behajtaniuk, nem? Úgy lenne jogos, ha először az ő ingóságait vennék el és azt pénzé téve törlesztenék ki. Én biztos felkeresnék egy másik rokonomat, aki péppé veri a kedves unokát-nekem van ilyen rokonom.

2015. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

25 evig eltartottad?

Akkor mire fel vallalt kezesseget?

2015. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kötözködes. Ha az igazat írná, még lehet hogy segíteni is tudnánk.

Tény, hogy nincs olyan hitel, aminél a kezest csak a hitel lejárata után értesítik. Már a második nem fizetett reszletnel megy neki a felszólítás.

Az is tény, hogy a kezességhez megfelelő jövedelem szükséges, ingatlan hitel esetén pedig megfelelő értékű ingatlan.

Egymásnak nem kicsit mond ellent, hogy te 25 évig eltartottad, de ő megfelelő volt kezesnek

2015. máj. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!