Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, mi...

Mit tennétek a helyemben, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt ( a ma már 74 éves Édesanyám) kezességet vállalt egy kisebb összegű kölcsön szerződésben az egyik unokájának. Ez idáig nem mutatott hajlandóságot a kölcsön visszafizetésével kapcsolatban. Ma már ott tart a történet, hogy a közeljövőben végrehajtóhoz kerül az ügy. Elszomorító, hogy a családtagjában nem bízhat meg az ember.
2015. máj. 11. 17:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt sok megoldás nincs. Elszomorító, de ez van, kezességet csak annak vállaljon az ember, akiben 100%-ig megbízik, és ez nem feltétlenül egy felelőtlen unoka. Nekem van olyan családtagom akiért tuti nem vállalnék kezességet, viszont van olyan barátom akiért bármikor mert tudom, pontos és szavatartó ember.
2015. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az akiben egykor megbízott az ember, sok meglepetéssel szolgálhat. Hiába családtag.
2015. máj. 11. 17:56
 3/27 anonim ***** válasza:
"Mit tennétek a helyemben?" - Mi a Te szereped az ügyben?
2015. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az én szerepem az ügyben, születésem óta Édesanyámmal élek, támogatom őt, ápolom őt, segítem mindenben.
2015. máj. 11. 18:00
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
És mi a probléma? Kezességet az vállal, akinek van lehetősége átvállalni a fizetést, ha az adós nem fizet. Most itt milyen gond alakult ki pontosan?
2015. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
El kapnám a grabancát annak az unokának. Mennyi idős az unoka? 30-as? A 74 éves mamája elé állítanám és megkérném, hogy legalább a szemébe mondja, hogy elvárja, hogy ő fizessen a helyébe. A kedves unoka anyukáját, apukáját meg felkeresném és megkérném őket-ha esetleg a testvéred- hogy valahogy beszéljenek már a fejével. A kedves mama helyében pedig ez indokból kizárnám a végrendeletből mind azt a gyerekét, mind azt az unokáját. Mert ez már szerintem indok az örökség kizárásából. Mellesleg a továbbiakban nem lennék rájuk kíváncsi. Sajnos nincs mit tenni, fizetni kell. Nagyon sajnálom. A helyedben segítenék anyukádnak, ha csak teheted kifizetni az adósságot és mellesleg, gondolom te se keresed a társaságukat. Előszeretettel terjeszteném róluk, hogy mekkora szemetek, legalább családi körökben, de hogy őszinte legyek, mindenhol, ahol csak szóba kerülne, hogy legalább más ne vállaljon kezességet felőle...és egyszer lekiabálnám a fejét a helyéről, az biztos. Ha utólag fizetne se biztos, hogy megbocsátanám.
2015. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan az a probléma, hogy az elmúlt 8 hónapban munkanélkülivé váltam, így Édesanyám az aki segít nekem a kis nyugdíjból. (Természetesen amikor volt munkám nem vártam ezt el tőle) És ebből így ketten élünk amíg nem találok munkát. Elvált vagyok, így senkire sem támaszkodhatok, csak ketten vagyunk Édesanyámmal egymásnak. Igen, sajnos rágtam is eleget a fülét az unokának is, és a Mamának is, mivel most derült ki, hogy a Mama 10 évvel ezelőtt kezességet vállalt. Ha tudtam volna, természetesen lebeszéltem volna Anyukámat, mert ismerem az unokát, hogy milyen.
2015. máj. 11. 18:15
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Szóval az unokaöcséd (?) vett fel kölcsönt a banktól, és nem fizette vissza, és az anyukád lakását akarja leadni a végrehajtó, és abból akarja törleszteni a kölcsönt?
2015. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
x jav.: eladni
2015. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
El fogjatok bukni a hazat. Koszond a hulye edesanyadnak.
2015. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!