Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, mi...

Mit tennétek a helyemben, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt ( a ma már 74 éves Édesanyám) kezességet vállalt egy kisebb összegű kölcsön szerződésben az egyik unokájának. Ez idáig nem mutatott hajlandóságot a kölcsön visszafizetésével kapcsolatban. Ma már ott tart a történet, hogy a közeljövőben végrehajtóhoz kerül az ügy. Elszomorító, hogy a családtagjában nem bízhat meg az ember.
2015. máj. 11. 17:45
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen, az unoka 30 éves, és egészen pontosan így reagáltam én is. Mélységesen elszomorító, természetesen az örökségből is ki lesz zárva, ez már tény. Beszéltem a testvéremmel, de sajnos falra hányt borsó, amivel szembesültem. Rajtam kívül van 3 gyermeke, de csak én viselem a szívemet ezt az ügyet. Nagyon elkeserítő. Ha kellett mindig én vittem Anyukámat az ügyeletre ha beteg volt, az orvoshoz illetve Ától Zéig én viselem gondját.
2015. máj. 11. 18:19
 12/27 A kérdező kommentje:
Házról nincs szó, a kisnyugdíjából fogja vonni a végrehajtó a természetesen magas törlesztőrészletet, mert ilyenkor már a végrehajtói díjat is a kezesnek kell fizetni
2015. máj. 11. 18:20
 13/27 anonim ***** válasza:
55%
Nincs ezzel semmi probléma, egy hibás van, anyukád. Nem kellett volna kezességet vállalnia. Annak pl z a lényege, hogy rajta hajtják be az adósságot. Ha vissza lett fizetve, akkor lehet az unokat polgári perben perelni érte. Emiatt kitagadni az oroksegbol nem lehet az unokat
2015. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Egyébiránt nem lehetett az olyan kis összegű, ha 10 év alatt nem sikerült visszafizetni
2015. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A helyi Önkormányzati kamatmentes kölcsön, 500e forint. 3000 forintjával kellett volna fizetniük havonta, erre se voltak képesek. Most pedig körülbelül 30-40 ezret fognak vonni havonta a nyugdíjból.
2015. máj. 11. 18:30
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván fizették, hiszen ha nem fizették volna, már jóval korábban, konkrétan a második nem fizetés után kezesen kérték volna számon. Mi a valós tehát?
2015. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
10 év volt a visszafizetés határideje. Ha gondolod privátban elküldöm neked az első felszólító levelet. Mert ez a valós tény!!!!!
2015. máj. 11. 18:45
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Olyan kölcsön nem létezik, amit nem havonta kell fizetni. Magad írtad, hogy 3-4000 lettél havonta. Nem a lejáratkor keresik meg a kezest hanem a második nem fizetés után,
2015. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Fölösleges bizonygatni, ez nem banki hitel, önkormányzati hitel. Ezek tények itt nincs semmilyen mellébeszélés. Mint mondtam, akit ennyire érdekel annak elküldöm az első felszólító levelet. Sajnálom ha valaki ennyire rosszindulatú vagy érthetetlen.
2015. máj. 11. 18:52
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

Itt nincs mit tenni. Anyukad a kezes, le fogjak tole vonni.


Bar erdekes, hogy csak az a baj, hogy az unkad helyett fizet. Az viszont nem baj, hogy teged el kell tartania. Te ugyanugy penzbe kerulsz neki, mint az unkaja.

2015. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!