Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnék költözni! Mi a...

El szeretnék költözni! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Teljesen tönkre tett az itthoni helyzet lelkileg. Idegbetegnek érzem magam nem akarok élni. Egy megoldásom maradt egy albérlet. Idén érettségizek így sajnos a tanulás mellet nem lesz időm dolgozni de utána mindenféleképpen keresni fogok valamit. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi pénzt kellene legalább összegyűjtenem, hogy eltudjak menni? Kb mennyi egy albérlet,kaució,kaja,számlák stb egy hónapra? ?:((((
2015. ápr. 27. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj tovább és menj kollégiumba. Az jóval olcsóbb és tudsz mellette diákmunkát vállalni.
2015. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tul jok a jegyeim. Csak valamilyen tanfolyamot fogok elvegezni. Igy nem tudom mennyire lehetseges:(
2015. ápr. 28. 00:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami hasonló a helyzetem,csak én most végzem az OKJ-s képzés első évét.
2015. ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Es neked mik a terveid?:)
2015. ápr. 28. 00:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami neked:költözés!:D
2015. ápr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy okj-hoz nem kellenek jó jegyek és elköltözhetsz koliba, ahonnan max ünnepekre és szünetre kell haza menned. Grátisz lesz egy szakmád is, szóval érettségivel a kezedben nem kéne elmenned dolgozni. A kolit diákmelóval is ki lehet fizetni.
2015. ápr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az okj-s képzés tényleg jó ötlet, ráadásul ugyanolyan tanuló státuszban maradsz, mint középiskolásként. Az albérlet ára függ a várostól és a könyéktől is. Én pl. 30.000 körül fizetek rezsivel együtt, két lakótársam van. De ennél lehet jóval több, illetve valamivel kevesebb is. A kaucióval mindenképp számolj, ez általában a kéthavi lakbér (rezsi nélkül) rád eső hányada. Viszont sajnos a mindennapi élet is sokba kerül, azaz az ennivaló. Ez nagyon tág határok között mozog az ember igényeinek és pénzügyi helyzetének megfelelően, de heti 10.000 alatt nem nagyon lehet kijönni úgy, hogy ne kenyéren és vízen élj.
2015. ápr. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az OKJ-s szakma tényleg jó ötletnek tűnik erre az esetre! van nem egy szakma, és amellé is mehetsz koliba, meg diákmunkát is vállalhatsz :) én is most vagyok OKJ-n, sok osztálytársam él így.

egy albérlet maga nem olcsó, kéthavi kaució, (pesten ez 80.000 is lehet), a rezsi sem kevés,(20-30 ezertől a csillagos égig) meg persze enni is kell.(nekem min 20ezer lenne a hónapra) albérletet később javasolnék, amikor van félretett pénzed, és nem egyedül, hanem mondjuk 1-2 barátoddal vennél ki egy lakást.

2015. ápr. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan milyenek a jegyeid, de talán egy felsõfokú szakképzés is szóbajöhet, szerintem nézz utána ennek! Ha arra nincs lehetõség valóban jó ötlet az okj is.

A helyedben elmennék egyetemi városba, Szeged, Debrecen, akár Pest, tanulnék, ahol lehet és ezekben a városokban könnyen össze tudnál cuccolni más diákokkal egy albérletbe, a diákmunkából telne rá plusz kajára,

2015. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a probléma? :)
2015. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!