Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözni, vagy nem? A menekülé...

Költözni, vagy nem? A menekülés jó megoldás? Ki mit tenne?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Tanulok, dolgozom. Anyámmal és mostohaapámmal élek. Minden jó, minden szép, egy a probléma: anyám elég rendesen zugivó. Soha nem részeg, mindent megcsinál otthon, dolgozik, egyebek. Másodszorra bukott már le, az első balhé után úgy tűnt, minden rendben, de a minap jött a következő.. A legrosszabb, hogy szerintünk még magának sem vallja be. A mostohaapám mindent megtesz, hogy segítsen rajta, de őt is hazugnak nevezi, még a sorozatos lebukások után sem hajlandó bevallani, megkeresni az okát, hogy segíthessünk. Apám ebbe halt bele, amikor 11 éves voltam.

Felelőtlen, vezet is, mikor iszik (holott külföldön dolgozik, nem csak állását, de az életét is kockára téve).

Odáig fajultak a dolgok otthon, hogy a tegnapi éjszakát a munkahelyemen töltöttem, mert nekem erre nincs szükségem. Lehet, hogy önző dolog, de nincs energiám ezekre a szánalmas játszmákra, hazudozásokra, próbálkozásokra leplezni a nyilvánvalót.

Akkor a kérdésem: ti költöznétek? Jelenleg nem tudom eldönteni, mi lenne a jó megoldás. Szívem szerint mennék azonnal, de azért mégis a saját anyámról van szó..


2014. nov. 28. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
23 évesen már akkor is ideje lenne elköltözni, ha semmi baja az anyádnak. Amúgy az ő dolga, ne atyáskodj felette, támogathatod, de neki kell ezzel megbírkoznia és ahhoz amúgy se kell hogy vele élj.
2014. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A saját életedet éld, ne tedd tönkre magad senki miatt.
2014. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Bizony, bizony, csak mint említettem, még tanulok. Azt mondjuk tényleg nem írtam, hogy a munkahelyemen nevetséges a keresetem, ami suli mellett nagyon jó, egyébként meg megdöglésre alkalmas. Ha igen-igen muszáj, meg tudom oldani a megélhetést és a lakhatást (egy darabig) a félretett pénzemből, amit persze nem akartam ilyenekre költeni.

Azért köszönöm szépen a válaszod.

2014. nov. 28. 09:54
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem értek egyet azzal, hogy 23 évesen már el kellett volna költöznöd - amíg tanulsz, pláne, ha rendesen odateszed magad, szerintem nem baj, ha a szüleidnél laksz.


Az, hogy zugivó anyukád miatt elköltözz-e, megfontolandó. Szerintem az lenne a legjobb, ha a suli végéig valahogy kibírnád otthon, és próbálnád magad minél kevésbé bevonni érzelmileg. Ami persze így, hogy anyukád az érintett, nem könnyű. Jó lenne, ha egy pszichológussal is tudnál erről beszélni. A mi egyetemünkön (BME) például van ingyenes pszichológiai rendelés hallgatóknak, bár nem tudom, mennyire zsúfolt.


De ha nem megy, költözz el. Kollégiumi elhelyezést nem tudsz szerezni? Az talán olcsóbb.

2014. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Menj, költözz, ha tudsz.

Tudod, az emberek valahogy mindig azt hiszik, hogy nekik kell kérve-kéretlen megoldani mások problémáját. A legtöbben kényszeresen szólnak bele mások életébe. Ne légy ilyen. Anyud felnőtt ember, cselekvőképes, ne akarj a saját anyukádnak anyukája lenni.

Egy felnőtt ember az felnőtt ember.

2014. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. nov. 28. 10:32
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor most 2. alkalommal bukott le, vagy többedik alkalommal? Azt írod, folyamatos....Meg aztán őt hibáztatod apád haláláért...miért is? Ha valaki egy alkoholista partner mellett él, attól még nem fog meghalni.

Ha ittasan vezet, az az ő dolga. Mennyit iszik? Milyen állapotban van, mikor iszik? Ha csak annyi a bajotok, hogy minden nap lehajt egy-két felest, akkor az még oké...valamilyen szinten. Persze már ez is alkoholizmus, de azért nem olyan durva. Ellátja a dolgát. Balhézik, mikor iszik, keresztbe tesz másnak? Neked mért okoz kellemetlenséget, hogy iszik? Persze ne jó dolog, ha tudja az ember, hogy iszik a rokonoa, de származik ebből neked károd? Mert ha csendesen eliszogat egy gyenge mennyiséget, nem kötözködik, megcsinálja a dolgát...stb, akkor nem igazán van beleszólásod. Amúgy se, de így pláne. Persze ebből is ki kellene gyógyítani, de azért vannak sokkal rosszabb helyzetekben élők.

Én speckó kibírnám suli végéig, max koleszba mennék, de ha a munkahely köt, akkor maradnék a fenekemen, már nem lehet olyan sok, ha 23 éves vagy. Azt az egy-két évet már kibírod. (Ezt úgy mondom, hogy nekem is ki kellett bírnom bizonyos dolgokat fősuli alatt. Nem volt kellemes, de túléltem. Persze nálunk más volt a baj)

Ha végeztél a sulival, akkor meg menekülj onnan. Támogathatod anyukádat, de ha nem akarja, hogy segíts, akkor nem tudsz.

2014. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Micsoda? Folyamatosan, minden nap iszik, én tudom hova rejti őket, így kísérem figyelemmel, hogy milyen mennyiségeket iszik meg (rengeteget). Lebukás: mostohaapám buktatta le ennyiszer.

MIÉRT OKOLNÁM ŐT??? Nyilván, mert már veszítettem el egy szülőt ez miatt, még egyet nem akarok. Ne magyarázzatok már bele az írásomba semmit, ami nincs ott, légyszi. Nyilávn az egészségét, életét féltem, mikor ittasan is kocsiba ül, minden egyes nap.

2014. nov. 28. 11:03
 9/16 anonim ***** válasza:

"Minden jó, minden szép, egy a probléma: anyám elég rendesen zugivó. Soha nem részeg, mindent megcsinál otthon, dolgozik, egyebek"


Mi a gond? Az, hogy iszik? Te magad írod, hogy sosem részeg. A dolgát is megcsinálja.

Az emberek 90%-a fogyaszt alkoholt.


Ha nem patáliáznátok, akkor nem bukna le, mert nem kellene titokban innia, hanem ihatna előttetek is.

2014. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy kérdés: ha nincs gáz, miért titkolja alapból? Mert hogy mi csak az eldugott piás üvegeket vettük észre, ott már szerintem baj van. Hidd el, hogy én lennék a legboldogabb, ha nem lenne benyomva nonstop zugba, hanem csak 1-1 pohárral inna pl. esténként. Látom az elfogyott mennyiséget, látom a szemén ha ivott, látom, hogy kocsiba ül, és szerintetek itt nincs gond? Piaszaga van, könyörgöm. Nem hiszem, hogy ez normális viselkedés lenne. Ha nem lenne alkoholista, miért tagadná, hogy iszik (amivel még egyszer mondom nem lenne semmi gond, mérték, mérték..), miért találna ki hatalmas kamukat, miért kenné rám még azt is, hogy a szekrényéből üres pálinkás üvegek dőlnek ki?

Nem ti látjátok át a helyzet komolyságát, hanem én. Véleményt kértem. Ki menne, ki nem, ha KOMOLY a helyzet.

2014. nov. 28. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!