Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözni, vagy nem? A menekülé...

Költözni, vagy nem? A menekülés jó megoldás? Ki mit tenne?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Tanulok, dolgozom. Anyámmal és mostohaapámmal élek. Minden jó, minden szép, egy a probléma: anyám elég rendesen zugivó. Soha nem részeg, mindent megcsinál otthon, dolgozik, egyebek. Másodszorra bukott már le, az első balhé után úgy tűnt, minden rendben, de a minap jött a következő.. A legrosszabb, hogy szerintünk még magának sem vallja be. A mostohaapám mindent megtesz, hogy segítsen rajta, de őt is hazugnak nevezi, még a sorozatos lebukások után sem hajlandó bevallani, megkeresni az okát, hogy segíthessünk. Apám ebbe halt bele, amikor 11 éves voltam.

Felelőtlen, vezet is, mikor iszik (holott külföldön dolgozik, nem csak állását, de az életét is kockára téve).

Odáig fajultak a dolgok otthon, hogy a tegnapi éjszakát a munkahelyemen töltöttem, mert nekem erre nincs szükségem. Lehet, hogy önző dolog, de nincs energiám ezekre a szánalmas játszmákra, hazudozásokra, próbálkozásokra leplezni a nyilvánvalót.

Akkor a kérdésem: ti költöznétek? Jelenleg nem tudom eldönteni, mi lenne a jó megoldás. Szívem szerint mennék azonnal, de azért mégis a saját anyámról van szó..


2014. nov. 28. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus egyik tünete, hogy nincs betegségtudata:( Fordulj szakemberhez és tőle kérj tanácsot, hogy lehetne rávenni, hogy menjen elvonóra. Itt sajnos a konkrét helyzet/ember ismerete nélkül senki sem fog tudni tanácsot adni.

A legjobb az lenne, h a mostohaapáddal ketten mennétek el egy szakemberhez és közösen beszélnétek meg vmilyen stratégiát.

2014. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha elköltözöl,akkor anyukád nem fog inni? Ha külön laksz, már nem fog érdekelni, hogy ittasan vezet?

Ezt nem hiszem.

Anyukádon kellene segíteni. Beszéljetek a háziorvossal, talán tud valamit ajánlani.

2014. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem apukám volt zugivó, mondjuk látszott is rajta.


Én költöztem. 18 évesen albérletbe évfolyamtársakkal (koliba, ha felvettek volna), utána a barátommal közösbe. Az életemet a diákmunkából fent tudtam tartani, ha a szülők támogatnak még jobb. Ha Budapesti vagy, a lehetőségeid szinte végtelenek szobabérlés, társalbérlet kérdésében, és ha nem vagy válogatós, akkor munkaügyben is. (Még én is tudok neked szerezni. :) )


Nagyon nehéz abban a helyzetben lenni, amiben Te vagy. Akkor is, ha funkcionális alkoholista az illető, akkor is alkoholista. :/ Nagyon jól tudom, mivel jár. Nekem a következő gondolat segített: "Ha én nem vagyok boldog, és egészséges, akkor a környezetemnek sem tudom a maximumot nyújtani. Ezért néha önzőnek kell lenni, hogy aztán másoknak segíteni tudjak."


Senki nem tud globálisan fájni, mindenkinek a maga baja fáj először, azt kell rendbe tenned, utána tudsz más problémájával foglalkozni.


Szerintem költözz el nyugodtan, és ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert amíg magának nem ismeri be, hogy baj van, addig neked se fogja, akkor se, ha ott ülsz a nyakán.

2014. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

először azt írtad a kérdésedben, hogy soha nem részeg, utána meg azt írod az egyik kommentedben, hogy állandóan be van nyomva.


Döntsd el, mi az igazság.

2014. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Anyukám is pont ugyanilyen, én tíz éve leléptem. Segíteni nem tudtam rajta és semmi nem változott. Csak annyi, hogy most már nem is titkolja. Munkája nincs, három helyen is dolgozott, de sehol nem bírta. Orvoshoz vinni? Ugyan már! "Hagyjatok már békén az orvossal. Mégis kinek ártok azzal, ha kicsit piázok?"

Megkockáztatom, azért is ilyen, mert ugyan a három gyerekéből ketten már leléptünk, jövőre az öcsém is le fog, apukám nem hajlandó elválni. Pedig szenved tőle, de mégsem. Már nem érdekel. Lehet, hogy kegyetlenségnek hangzik, de nem fogom a saját életem elrontani csak azért, mert anyukám iszik. Sokáig próbálkoztam, feladtam. Az vesse rám az első követ, aki végigcsinálta ezt és évek múltán nem fáradt bele abba, hogy semmi változás nincs.

2014. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


14-es: Nem azért írtam ki a kérdés, hogy fölényeskedj és kiossz. Ha nem megy a szövegértés ne is írj. Utolsó próba, olvasd szótagolva: NEM RÉSZEG DE LÁTSZIK RAJTA HOGY IVOTT, TUDOM, HOGY SOKAT, MERT LÁTOM AZ ELFOGYOTT MENNYISÉGET, MIVEL MINDIG MEGTALÁLOM HOVA REJTI AZ ALKOHOLT.

Sikerült? :)

2014. dec. 6. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!