Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltözni?

18 évesen elköltözni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni. Van helyem, van kivel laknom illetve munka lehetőségem is van. Mar ossze vagyok pakolva, fél cuccom már a másik helyen van. Kerdes az, hogy otthon hogyan tudnám ezt lezongorázni? Anyám igazabol képes azt mondani hogy ő ezt megtiltja, bár kiskoromban a nagyszüleim neveltek, mert édesapám meghalt es anyukám kiment dolgozni külföldre majd a barátjához költözött Budapestre. Nagyszüleim is szeretnek veszekedni..
2015. máj. 10. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagykorú vagy, nem tilthatja meg.

Amúgy az fura, hogy a cuccaid fele már máshol van és még nem mondtad anyádnak, hogy költözöl. Valószínűleg jól meglepődik, ezt jobb lett volna sokkal hamarabb közölni.

2015. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen nincs beleszólása a dolgaidba.

Odamész, megszólítod, majd elmondod 2 mondatba foglalva, bólogatsz, ha elkezd balhézni, aztán elmész.

2015. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Nincs olyan, hogy megtiltja, nagykorú vagy, oda mész, ahova akarsz, ő nem tehet ellene semmit. Nem hozathat haza a rendőrséggel, nem alkalmazhat fizikai erőszakot, hogy otthon tartson.


Viszont abba gondolj bele, hogy ha a tiltása ellenére te elmész, valószínűleg többet nem jöhetsz vissza. Nem ismerjük a hátterét a helyzetednek, de ha a munka mégse jön össze hosszútávon, vagy akihez mész, azzal megy tönkre a kapcsolatod, nem tudsz majd visszamenni anyádékhoz.

2015. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen apám megtiltotta hogy a párommal járjak, mert szerinte nem illik hozzám. Elköltöztem, dacból írtam egy búcsúlevelet amiben leírtam nekik hogy akkor is megmutatom neki, hogy igenis talpon tudunk maradni és igenis jó pár vagyunk. Azóta 11 év telt el, apám szerint még mindig nem hozzám való a párom, pedig már 2 gyerekünk van, saját kp-s házunk, kp-s autónk. Szóval hiába tiltotta meg nem tudott mit tenni. Ez a te életed! Kezd el élni, dea akkor felnőttesen, okosan! Sok sikert!
2015. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Költözz.
2016. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!