Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék elköltözni "itthon...

Bino kérdése:

Hogy tudnék elköltözni "itthonról" 15 évesen?

Figyelt kérdés
Az úgynevezett "családom" kész katasztrófa. Anyám folyton engem okol mindenért. Azt mondja,hogy r***nc k**va vagyok meg ilyenek.. Senki nem tud velem normális hangnemben beszélni. Valaki mindig belém köt, mert mindig van valami problémájuk. Nekem ez nem kell, inkább lakom a híd alatt, vagy bárhol csak itt nem. Van valami ötlete valakinek? Bármi jó csak kérlek segítsetek!

#probléma #utálat #költözés #költözés gyorsan
2013. júl. 26. 20:05
1 2
 1/17 PriKillerZelee válasza:
17%
Probálj meg másszemmel nézni a szüleidre, hogy ne azt az átlagos dumát mond hanem pozitívabban mondj neki valamit.
2013. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Kolesz ? :O
2013. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kollégiumban sem maradhatok nyáron nem?
2013. júl. 26. 20:11
 4/17 anonim válasza:
24%
15 évesen valószínű hogy dacolsz a szüleiddel viszont ha elég érettnek érzed magad az elköltözéshez akkor kollégium vagy költözz össze valakivel. Diák munka dögivel van! Sok sikert! Én 14 évesen költöztem el!
2013. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
1.: Már nem tudok pozitívan maradni ezzel kapcsolatban, 3 éve tűröm ezt, de elegem volt, már nem megy. Emberből vagyok és igenis szarul esik, ha minden egyes nap minden egyes pillanatában sértegessenek.
2013. júl. 26. 20:14
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
18éves korodig nem költözhetsz el, különben a rendőrséggel haza vitetnek.
2013. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

ma 20:11

Te aztán írsz ám butaságokat!

15 évesen nem fog diákmunkát kapni, mert inkább idősebbeket alkalmaznak. Amúgy is a törvény szerint 16 éves kortól dolgozhat diákként (15 évesen szülői engedéllyel) Elköltözni sem költözhet el 18 éves koráig, mert a szülei rendőri segítséget kérhetnek.

Azért mert te 14 évesen leléptél az a te és a szüleid nemtörődömségét mutatja. Legalább neked legyen annyi eszed, hogy nem írsz butaságokat..


Kedves kérdező.. HA el akarsz költözni úgy, hogy nem legyen törvényellenes akkor szóba jöhetnek:

- kollégium

- szülői engedéllyel nagyszülő

- szülői engedéllyel bármelyik rokon aki befogad..


HA egyik sem jó megoldás akkor marad a türelem, és vársz 18 éves korodig.

2013. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Ülj le velük megbeszélni és mondd el nekik, hogy mi zavar téged, persze tisztelettel, mert ez az ősök nagy részénél alapkövetelmény. És ha anyud ilyeneket mond, hát mondd meg neki, hogy te a gyereke vagy, nem a lábtörlő. De lehetséges, hogy a családod csak ideges valami miatt, és ha más nincs, hát rajtad töltik ki a dühüket, ami nem helyes. Ha ez a helyzet áll fenn és még időt sem tudnak beszélgetésre szakítani, javaslom, hogy ha lehetőséged van rá, barátokkal szervezzetek valami jó kis programot, ami mindezt elfeledteti veled, jobb kedvre derít. Az elköltözés nem jöhet szóba amíg fiatalkorú vagy, de szervezhetitek a programot úgy is, hogy néhány napig nála alszol, és időnként hazatelefonálsz, vagy küldesz egy SMS-t az ősöknek, hogy élsz még, a kis/nagy táv besegít, ha nem vagy velük, amúgy is leesik nekik, hogy milyen fontos is vagy a családban. Ha a barátnők elfoglaltak, de vannak jófej nagyszüleid, az is jó, ha náluk laksz, és ezt a szemükben betudhatod nyaralásnak is, legalább nem kell majd percenként jelentkezned, hogy még létezel, tudják, hogy iztonságban vagy és majd az igazi probléma vérét fogják szívni, nem pedig a tiédet. Ha a nyári szünetnek pedig vége és elkerülhetetlen, hogy hazamenj, akkor csak zárkózz be a szobádba. Van valamilyen háziállatod? A szerető és ragaszkodó kedvencek majd érzékeltetik veled, hogy szeretnek. :)
2013. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
én egyedül lakok már másfél éve, nem jöttem ki jól a nevelő szüleimmel 17 vagyok, van munkám, bérlek egy ikerház részt, ha gondolod hozzám nyugodtan beköltözhetsz. 17/F
2013. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó amit leírtatok, de nagyszüleim nincsenek, apámat nem is ismerem, szóval nem tudok hova menni.

Egyébként kezdek arra rájönni, hogy semmit nem fogok tudni csinálni. Tudom, hogy ti segíteni akartok meg minden, de ezt a kérdést is végelkeseredésben írtam.

Az se járható út, hogy elmegyek itthonról és majd hiányzom anyámnak, mert ma például pont ezzel kapcsolatban mondta anyám azt, hogy jó lenne, ha elköltöznék, mert hányingere van tőlem. Mondhatom nagyon jól esett.

Én nem bírok ki még három évet így :(

2013. júl. 26. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!