Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretem, de elviselhetetlenül...

Szeretem, de elviselhetetlenül gyerek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jól meglennénk(30-asok vagyunk, 5 éve együtt), de olyan arrogáns kirohanásai vannak(le szerencsétlenez) és én ezt soha nem tűrtem senkitől, aki állítólag szeret. Többször volt már ebből vita köztünk, de utána mindíg bocsánatot kért, én meg megbocsájtottam.Oké hogy nagy rajtunk a nyomás(munkát keresünk, kevés a pénzünk, stb...) De én sem rajta töltöm ki, nem beszélek vele úgy mint a kapcámmal. Pedig ezt már többször mondtam neki, hogy ne viselkedjen így. Ha beszélgetünk komolyan akkor meg megsértődik. Szóval mit tanácsoltok? Mit tegyek?
2010. febr. 23. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a párom, de kicsit fiatalabb kiadásban. Szerintem nemigazán fog változni vérmérsékletét tekintve, de azért apróbb változásokra csakcsak sikerül rávennie magát. Szívesen írnék valami okosat, de inkább énis várok másokra, mit írnak, hogy reménykedhessünk :)
2010. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hasonlóhoz "szerencsém" :( Több, mint 10 év volt, az utolsó években már nem lehetett vele megbeszélni azokat a dolgokat, amik nekem rosszul estek tőle, mert folyton megsértődött. Mondjuk ilyeneket nem mondott nekem, de bántott másképp, a viselkedésével, azzal, hogy olyan arrogáns módon, durván "szólt rám", és gyakran mások előtt is, hogy teljesen meg tudtam semmisülni tőle, égtem, mint a rongy. Aztán persze nem volt kivel megbeszélni, mert jött a sértődés (jobb esetben), rosszabb esetben nem is emlékezett rá, hogy miket, vagy hogyan mondott, és persze, hogy én voltam akkor is a túlérzékeny.


A lényeg a lényeg, hogy egy ilyen kapcsolatban én nem voltam egyenrangú fél, és véget is vetettem neki.Tanácsot nem tudok adni, minden kapcsolat más, és mindenkinek más a tűrőképessége.

2010. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm járt így. Párja szavajárása az volt, hogy "te egysejtű". Ugye, mindenki vágja, milyen értelemben használta...

Mikor nem bírta a barátnőm, azt mondta a pasinak, hogy mégegy "egysejtűzés", és ő elmegy. Persze a pasi nem vette komolyan, puffogott még, aztán lenyugodott. A következő kisebb vitácska alkalmával megint "egysejtűzött". Barátnőm elővette az ágy alól a bőröndöt, bepakolt pár ruhát, meg a munkájához szükséges mappákat, és eljött hozzám (megbeszéltük, hogy ha ez lenne, jöhet). A pasija duzzogot egy napot, aztán elkullogott hozzá. Kiderült, hogy ő egyszerűen nem veszi annyira észre a saját bezsédében ezt, és azt sem gondolta, hogy ennyire bántó, hisz ez csak egy szófordulat a részéről, és nem gondolja komolyan. És ezt tényleg őszintén mondta, csak a viták hevében nem akar az ember ilyenekkel engedni az igazából. Megbeszélték, azóta a pasas nagyon vigyáz a szájára, má tán le is szokott erről.


Annyit akarok mondani, hogy talán nem evidens neki 100%ig, hogy mit is mond, és kinek is, és te ezt hogyan is fogod fel. Vágd az arcába, hogy ő ezzel konkrétan lehülyéz, és ezt nem mondhatja komolyan. Ha igen, akkor mindegy a kapcsolatnak, lépj le, nem lesz itt semmi. Ha magába száll, és belegondol, hogy élete párját hülyének nevezi egy fogkefe miatt (példa), akkor megéri a megbeszélést.

2010. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fura hozzáállás. Egyrészt azt írod, nem tűrsz ilyesmit attól, aki "állítólag szeret".

Másrészt azt írod, "szereted, de".

A szeretetben nincs DE. Vagy szereted ilyennek, vagy nem. Gondold át.

2010. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 év hosszú idő, talán egy kis szünetet kellene tartanotok... nem végleg szakítani, csak megbeszélni, hogy 1 hónapig külön éltek, minimum szinten érintkeztek csak, és az alatt lehet gondolkodni, hogy egymással akarjátok tovább folytatni, vagy sem... jobb nem jut az eszembe.


Az én páromat is gyerekesnek tartom bizonyos esetekben, csak más módon gyerekes: az általam felvetett problémáknál nem megsértődik, hanem beveti a kivertkutya nézést és mint egy ötéves kisfiú nyöszörgi, hogy neharagudjakmárrá... ezzel persze nem oldódik meg semmi, csak velem is a szőnyeg alá söpörteti a problémát, neki ez a megoldási módszere - 1 éve vagyunk együtt.

32/N

2010. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem a volt párom nagyon sokszor lehülyézett..stb semmiségek miatt, soha nem kért semmiétr bocsánatot, egy idő után elkezdődött bwnnwm ezek miatt egy folyamat, nem az, hogy igaza van, hanem, az önbizalmam teljesen elvette mindentől. De már nem vagyunk együtt ezek miatt is, tönkre tehet egy kapcsolatot hosszú távon az állandó fricskázás.
2010. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10.30-nak

Ha szereted a párod, minek szivatni egymást a szünettel.

Ha nem szereted, akkor meg szünet=szakítás.


Szünetet kérni tisztességtelen azzal a féllel szemben, aki jobban szeret. Végig reménykedni fog, pedig a szünet csak arra jó, hogy a csajozást/pasizást legalizáljuk (nem vagyunk együtt, nem megcsalás), illetőleg egy biztonsági háló, hogy ha nem találsz jobbat, a másik tárt karokkal vár vissza, hiszen megbeszéltétek, hogy csak szünet.

2010. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Mindenki válasza hasznost kapott! :-) Szép napot!
2010. febr. 25. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!