Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a párom, hogy...

Hogy vegyem rá a párom, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

Negyed éve munkanélküli, ráadásul Pesten lakunk, ennyi idő alatt bőven lehetne munkát találni. De ő mindenféle teljesen átlátszó kifogással él, miért nem keres munkát. Itthon se csinál semmit, csak játszik a gépen, képes és napokig fel sem öltözik, merthogy minek, ha egyszer úgysem kel ki a gép elől...

Én elkezdtem dolgozni (egyetem mellett találtam két helyet is...), hátha egy kicsit ez motiválja, de semmi nem változott. Emellett viszont ki van akadva, hogy úgy gondolom, hogy ebben a helyzetben legalább a házimunkát neki kellene megcsinálni, két tányér elmosogatása olyan neki, mintha a fogát húznák... merthogy az női feladat.

Legújabban kitalálta, hogy éljek szendvicseken, mert az olcsóbb, és teljesen ki volt akadva, hogy elmentem a vizsgaidőszak után egyet bulizni - az szerinte megengedhetetlenül drága. Én úgy gondolom, hogy inkább menjen el dolgozni és akkor megengedhetünk magunknak ilyen "fényűzéseket", de ő pont ellenkezőleg látja, inkább nem eszik mást, csak zsíros kenyeret, de dolgozni meg se próbál elmenni!

Mit lehet ilyenkor tenni? Bocsánat, tudom, hogy kusza lett, de ebben a témában egyszerűen képtelen vagyok összefüggő szöveget megalkotni. Hogy lehetne rávenni, hogy menjen el végre dolgozni? :(


2010. febr. 23. 17:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

17:22: én azt hiszem, elég korrekt voltam, leépítés áldozata lett, utána egy héten keresztül bulizott a haverjaival, mondtam, hogy persze, menjen, heverje ki ezt a sokkot. Utána egy hónapig semmit nem szóltam, hogy nem csinál semmit. Az a baj, hogy egy kis segélyt azért még kap, ebből fizetjük az albérletet, amit egyedül nem biztos, hogy tudnék.

Mindenki azt mondja, hogy hagyjam ott... lehet, hogy ezt kéne tenni, de én szeretem és szeretnék segíteni rajta, hogy egy kicsit helyrejöjjön az élete. Csak nem tudom, hogyan, mit lehetne még megpróbálni, ami segítene. A szép szó és a veszekedés nem használt, lelkére beszélni nem tudok, mert szekálásnak veszi. Anyukája szerint várjak, majd rájön, hogy így nem megy. Csak addig felkopik az állunk :S

Nem hiszem, hogy nincs megoldás. Bízom benne, hogy találunk, hogy lehet még jobb életünk. Csak azt nem tudom, hogy érjem ezt el....

2010. febr. 23. 20:18
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most hogy elolvastalak, jól bevált módszert ajánlanék neked. Nővérem alkalmazta, Elmnt dolgozni, de otthon nem csinált semmit. Sz.r volt, mert hegyekben állt a mocsok, a mostalan, stb, de nem tartott sokáig. Ezzel azt üzente a párjának, és meg is mondta neki, hogy ő dolgozik a munkahelyén, itthon nem fog, itthon dolgozzon az, aki állandóan itthon van. Ha kellett neki valami, akkor elmosot 1 darab tányért, 1 poharat, vagy kimosta a saját farmerjét, stb, de pasinak nem csinált meg semmit. Azt mondta (kulcsmondat), hogy úgyis olyan, mintha egyedül élne, hiszen egyedül húzza az igát. Abból magát tartja fenn... A párja ebből érezte meg, mekkora mennyiségű munkát végez a párja otthon, hogy mindig van tiszta ruha, tiszta evőeszköz, rend van, stb. És emelett dolgozott. Te meg dolgozol, és tanulsz is...

Ha ebből nem jön magához a pasid, akkor rreménytelen, annyira visszafejlődött, hogy hamarosan fotoszintetizálni fog... :)

Ez csak egy példa, de valami hasonlóan drasztikus kellene, mert ha a beszéd nem használ, akkor használ a helyzet, amibe hozod. Ha akar valamit, csinálja ő maga...

És amiért működik, az az, hogy a pasi (ha normális), nem a házimunkát választja, hanem a saját végzettségében fog keesni valamit, mert ahhoz ért, esetleg valamenynire szereti is...

2010. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem fog segitseg nelkul kijonni ebbol a rossz helyzetbol a parod. Mert hogy nem oltozik fel??? Ez azert durva.

Szerintem fuggove valt most, a gep sok embert tesz azza.

Es depressziossa, es megszakadnak az emberi kapcsolatai is.

Az anyukaja hulyeseget beszel, nemhogy segitene es raparancsolna o is.

Valoszinu elobb-utobb eleged lesz ebbol, es ott fogod hagyni.

Csak az alberlet miatt nehogy egyutt maradjal vele!

Sok szoba van kiado, es sok ferfi keres tarsat is, soha ne felejtsd ezt el!

2010. febr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!