Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha tudnátok,...

Ti mit tennétek, ha tudnátok, hogy édesapátok pár éven belül meghal?

Figyelt kérdés

Minden nap iszik, mezítlábas cigit szív, a vérnyomása magas, a fogai potyognak, cukorbeteg, de a diétát nem tartja be, inkább inzulinozik, egy maroknyi gyógyszert szed. Vérhígító stb.

És konkrétan le...trágyázza az egészet.

Ízületi és gerincproblémái vannak, a könyökét nem tudja az orránál feljebb emelni.

Néha úgy érzem tudatosan "öngyilkolja" magát.

Mikor megszületett a lányom, azt mondta, még az ált. iskolás ballagásán ott lesz. Most azt, hogy örülne ha az ovist megéri. 59 éves.


2015. máj. 6. 09:43
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Semmit. Felnőtt, ép értelmű ember, azt csinál magával, amit akar. Erőszakkal nem mentheted meg önmagától.
2015. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Az én apám most volt 60, a múlt hónapban. Súlyos szívbeteg, transzplantáció nélkül max. 2-3 évet adtak neki. Transzplantálni viszont max. 62 éves korig lehet...Várakozunk, már listán van.

Súlyos alkoholista volt a szívbetegsége előtt (5 éve), füstöl, mint egy gyárkémény, cukorbeteg, és túlsúlyos, a havi gyógyszeradagja egy fél fizetés.

Hogy mi tudunk tenni? Semmit. Várakozunk, reménykedünk, óvjuk, ahogy csak tudjuk. Jobb belátásra nem lehet téríteni, hogy tegye le a bagót, plusz majd' 30 év alkoholizmusa is meghozta a gyümölcsét.(Hálistennek azóta egy kortyot sem iszik.)

Még nem gondolkoztam el, hogy mi lesz, ha ő nem lesz. Nem tudom ezt most így felfogni, belegondolni sem szeretnék.


21L

2015. máj. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Semmit. Simán el élhet ezzel még jó sokáig. Téged meg eluthet a busz még ma. Felnőtt, az ő élete, úgy éli, ahogy ő akarja
2015. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Hú de szemét leszek második, de ilyen embert én még a transzpltacios listára se engednék feltenni
2015. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"füstöl, mint egy gyárkémény, cukorbeteg, és túlsúlyos"


És felkerült a listára?

2015. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Beszélgetnék vele, hogy miért teszi ezt. Nem számon kérve, hanem valahogy megpróbálni kideríteni, hogy mi az oka.

Ha ennyire tudatosan leépíti magát, annak talán valami lelki oka van a háttérben.

2015. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Az édesapád felnőtt ember, valószínűleg pszichésen nincsenek rendben nála a dolgok. Nehéz helyzetben vagytok, próbáljatok a lelkére beszélni és erősíteni abban, hogy igenis fontos a számotokra. Alkoholizmusból nagyon nehéz felgyógyulni, de legfőképpen neki kell akarnia. Tartsatok elé "tükröt" szembesítsétek a problémáival. Valahol valamikor történt az életében, amiért kiégett, erre próbáljatok rákeresni és együtt megoldani. Én biztos vagyok benne, hogy számodra előkelő helyet foglal el, mert ha nem így lenne, nem fordultál volna segítségért!

Én 4hónapja veszítettem el az édesapámat, mit meg nem adnék, ha még velünk lehetne! Magamat vádoltam, hogy talán nem figyeltem rá eléggé, de őt a halálos kór elvitte! Most rajtad a sor! Talán még visszájára fordíthatod!

2015. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy felnőtt beszámítható ember. Nem is hülyew

Az a klasszikus vastagnyakú paraszt a szó pozitív értelmében.

A papa vastagbélrákban hunyt el, két év pokol után.

Mintha azt akarná elkerülni konkrétan előre nyilatkozott, hogyha nem lesz beszámítható, akkor se próbáljuk kemóra vinni.

2015. máj. 6. 10:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanazon mentem keresztül, mint amin te, egy-két apróságtól eltekintve.

Sajnos nem tudtunk apukámmal mit kezdeni, pedig okos, művelt, értelmes, nagyon szeretnivaló ember volt korábban. Két éve halt meg és nekünk végig kellett nézni, ahogyan tönkreteszi magát. Megpróbáltunk mindent, beszélgettünk vele, elmondtuk, hogy szeretjük és szükségünk van rá, megadtunk minden segítséget. Tisztában volt azzal, hogy mi lesz a következmény, mégsem tett ellene semmit.

Sokszor bennem is felmerült, hogy egyszerűen öngyilkos akart lenni, csak nem a gyorsabb utat választotta.

2015. máj. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kényszeríteni nem tudod, ha magától nem megy.
2015. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!