Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egyedül lakni?...

Miért jó egyedül lakni? Pozitívumokat kérnék!

Figyelt kérdés
Az élet úgy hozta,hogy 10 év után egyedül fogok élni,illetve párkapcsolatom sincs . Megmondom őszintén eléggé félek,de próbálom a jó oldalát nézni,pl nem szól bele senki semmibe. Tudnátok még egy kis bátorítást,vagy tapasztalatokat írni ?:)
2015. máj. 2. 21:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül élek egy ideje.


Előnyök:

- akkor kelsz, fekszel, amikor akarsz

- azt csinálsz, amit akarsz

- oda mész, ahova akarsz

- azt eszel, főzöl, amit te szeretsz

- a tied a távirányító

- van időd a hobbijadra, tanulásra

- a döntéseidnél nem kell mást figyelembe venni



Nekem eleve kell önállóság. Ha együtt élek valakivel, akkor is kell nekem egy kis saját tér. Igénylem az egyedüllétet is.


Persze mindenki másmilyen.


32N

2015. máj. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Én még sosem éltem egyedül, csak szüleimmel, illetve párommal. A második hosszú kapcsolatom után 2 hete élek egyedül egy lakásban. Bár a szakítás fájdalmas és sokszor még eszembe jut, de kezdem szeretni az egyedül élést. Bár még furcsa, de amit leírtak pozitívumok, mind igaz. Bár a főzés miatt szerintem nőként kicsit egyszerűbb. 38F
2015. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem, mikor különköltöztem egyedül otthonról, de csak erősíteni tudom az eddig elmondtakat :D Néha persze jobb, mert rám jön a szociális kényszer, hogy nekiálljak dumcsizni valakivel, de akkor felruccanok Skype-ra és kész is :D


Amióta egyedül élek:

- megtanultam finoman főzni

- még finomabban sütni

- rendet /nem :D/ tartani magam után

- kialakítani egy csak saját magamtól függő napi ritmust: akkor edzek, főzök, eszek, tanulok, vásárolok, csavargok, amikor nekem jól esik

- ha hajnalban érek haza, nem keltek fel senkit

- ha hajnalban akarok főzni sem keltek fel senkit

- bármikor fogadhatok vendégeket

- ha éjfélkor LoTR maratont akarok tartani, akkor azt is fogok tartani


Szóval alapvetően a néhai szociális érintkezési kényszeremtől eltekintve full pozitívnak látom a dolgot :D


És a bónusz: olyan állatkád lehet, amilyet akarsz. Mondom egy Maine Coon büszke tulajdonosaként :D

2015. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#5 és társai: Csak a félreértések elkerülése végett jelezném, hogy egy normális párkapcsolatban mindezek éppúgy beleférnek, akár külön programként (igen, a pasim szokott nélkülem biciklitúrára menni, én meg közben csajos hétvégét tartok a barátnőimmel), akár együtt. Mert ha olyan párod van, akivel hasonlóak/egyeznek a hobbik, érdeklődési körök, akkor semmiről nem kell lemondani, csak mellé örülhetsz, mert megoszthatod valakivel az egészet.


Kérdező: egy darabig viszont tök jó egyedül élni! Tényleg azt csinálhatsz, amit csak jól esik: ha épp szeretnél órákig ázni a kádban és közben giccses musical dalbetéteket énekelni, akkor azt teszed.

Akkor vihetsz fel barátnőket/barátokat magadhoz és annyi időre, amennyire jól esik. A lakást a saját stílusodra formálhatod, olyan színekkel, tárgyakkal veheted körbe magad, amilyenekkel csak akarod.

2015. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14#: Igen, azon kevesek akiknek megadatik, hogy olyan nőt találjanak aki ezt elviseli (illetve egyeznek a hobbik) annak nagyon jó, de a tapasztalat az hogy ez az igen ritka kivétel. Általában egy sor dologról le kell mondani. Csak egy igen triviális példát említsek: A "kockák"-at (programozók IT szakemberek stb). Bennük a nők kb egyetlen dolgot szeretnek: hogy jól keresnek. A randik első percétől titkolni kell hogy te ezekért a dolgokért rajongassz - vagy szűzen halsz meg. Majd a kapcsolat hátralévő részében el is felejtheted az egészet addigi életedet. Been there, done that.


28/F

2015. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"titkolni kell hogy te ezekért a dolgokért rajongassz"


Milyen dolgokért? Amiket felsoroltál?

2015. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy részletezni kell. Az általános kocka dolgokért. Új kütyük, tech cuccok. Breaking bad game of thrones sci fi. videojátékok, programozás. Mondtam pár dolgot. Úgy állítasz oda egy randira hogy mik a hobbijaid? "hát videojátékok, szeretek mobilalkalmazást fejlesztgetni szabadúszóként" akkor rekordidő alatt lapátra vagy téve. Ezért kell valami rizsát nyomatni arról hogy mit sportolsz meg hasonlók, és a fenti dolgokat elfelejteni.


28/F

2015. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

28f szerintem érdekes a mobilalkalmazás fejlesztés. Én képregényeket gyűjtök.

Amúgy kérdező:

Két gyerek és egy trehány férj után a legnagyobb pozitívumként azt látom, hogy minden ott lesz, ahol hagytad! :)

2015. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Jajj, eszerint 28 éves korodra már annyi de annyi kapcsolatod volt, ami ezen ment tönkre? Mindenki ugyanezeket a sorozatokat nézi, nem tudom, mit vered magad itt, hogy milyen különleges vagy... :D
2015. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17-es, szerintem semmi baj azzal, amit leírsz.
2015. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!