Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megbántott a férjem....

Nagyon megbántott a férjem. Miért mondta ezeket?

Figyelt kérdés

Nem állunk túl jól mostanában anyagilag, szinte napról-napra élünk. Nincs semmi luxusra és szórakozásra pénz, nagyon be kell osztani.

Nem régen volt a férjem szülinapja. Én úgy gondoltam meglepem egy banántortával, amit a kislányunkkal(2) megsütöttünk neki, nagy szeretettel és kedvességgel. Mindezt akkor mikor délután pihent a szobában, hogy meglepi legyen, és mikor elkészült a kicsivel bevittük neki a szobába és elénekeltem a boldog szülinapot. A gyerkőc nagyon élvezte, reméltem az apukája is, de annyira nem látszott rajta, hogy örülne neki. Sajnos ajándékra nem volt pénzünk, de megbeszéltük, ha vége a téli szezonnak, kicsit könnyebb lesz és megvesszük az ajándékát.

Tegnap a férjem nekem eset, nem tudom már, hogyan került szóba. Azt mondta, hogy ne is emlékeztessem a szülinapjára, mert annyira szar volt, ilyen rossz szülinapja még sosem volt, fel se köszöntöttem, nem kapott semmit, nem is akar a mostani szülinapjára gondolni, mert borzasztó volt. Legalább ajándékot vehettem volna neki. Mire mondtam, hogy miért mondd ilyet, hisz sütöttünk tortát, igaz nem volt pénz ajándékra, de szerintem pénz nélkül és drága dolgok nélkül is lehet szép egy szülinap, így, hogy együtt vagyunk, szeretettel sütöttünk neki egy tortát. Valóban nem volt pénzem venni neki egy BMW-t, de azt ne mondja, hogy fel se közöntöttük. Nagyon rosszul esett, megbántott ezzel. Majd persze pár óra múlva, hogy látta nem beszélek vele, csak ha muszáj, bocsánatot kért, hogy ne haragudjak, azért amiket mondott, de engem nagyon megbántott, még a mai napig nem tudom magam túltenni rajta. Olyan gonoszan mondott mindent, hogy milyen szar volt ez a szülinap és magára zárta a szoba ajtót, úgy viselkedett mint egy dúvad a gyerek előtt.

(Az én családomban sokszor voltak ilyen szegényes hónapok, de mi mindig boldogok voltunk és szerettük egymást, ha nem volt pénz fényes ajándékokra, akkor is széppé tudtunk tenni egy ünnepet. A férjem családjában pedig mindig is a drága ajándékozás volt megszokott, semmi meghittség.)

Mit gondoltok erről?


2010. febr. 22. 07:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%

A 4. válaszoló vagyok, 16 éve vagyunk együtt a feleségemmel, és tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen megnyilvánulásnak nem biztos hogy rossz szándék illetve, gonosz számító,ember van a hátterében.

Ezért irtam azt hogy ne itéljünk rögtön életfogytiglant, hiszen nem ismerjük a részleteket.

Ez itt nem az uszító portál, és nem vagyunk politikusok sem, tehát nem kell azonnal felelőst keresni.

2010. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

2. mindketten 30-35 között

3. nincs autónk, 20 éves lakáshitel


Sokat dolgozik a férjem, és kereshetne sokkal jobban is a 3 diplomájával! Nincs hátterünk, csak 2 anyuka van, apukáink már rég meghaltak. Senki, semmit nem tett a seggünk alá soha. Próbálunk minden pénzt beosztani, és okos dolgokra költeni (pl. új bejárati ajtó, hogy a hideg lépcsőházból ne süvítsen be a hideg) Éppen ezért a férjem soha nem várta el, hogy a szülinapján kényeztessem és meglepiket vegyek neki! Ez annyira gáz és gyerekes! Egyébként meg, ilyet a nők szoktak csinálni, ez annyira nem férfias. Egy sértődékeny férj....na ne!

2010. febr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%
Hát ez jópofa volt. Igen, ki tud még nagyobbat??
2010. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nem veled van baja és nem is az ajándékozással. Nem értem hogy nem látszik ez másoknak.


MAGÁVAL VAN BAJA, mert nem tud elég pénzt keresni hogy jól éljetek. Még akkor is, ha téged ez nem érdekel. Beszéld ezt meg vele, hogy ne hibáztassa magát mert te így is boldog vagy, és kérd meg, hogy máskor ha rátör az önvád azért mert nincs elég pénzetek, akkor ne rajtad vezesse le, hanem menjen el futni mondjuk.


A jelenetnek semmi köze az ajándékhoz, meg hogy nem köszöntötted fel. tudja hogy felköszöntötted, csak mivel nincs pénz ajándékra ez még mélyebben megbántotta, hogy ő milyen béna, hogy nem tudja rendesen eltartani a családját. Ez ilyen pasis dolog. De beszéld meg vele, és nyugtasd meg, hogy minden rendben.


31/N

2010. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Na végre egy értelmes válaszoló
2010. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
36%
Én azt gondolom anyukám, hogy ideje lenne elgondolkodnod rajta, hogy vajon tényleg olyan k*rva jól sikerült-e a párválasztásod, mint ahogy gondolod. Igazából nem téged féltelek, mert felnőtt vagy, te választottál, én a kislányotokért aggódok, mert ha rossz házasságban éltek annak ő issza meg a levét, és sajnos nem azok akik tehetnek róla...
2010. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet a többi hozzászólással.

Részben igazuk van, tényleg a szeretetnek fontosabbnak kéne lenni, mint a pénznek és ajándéknak. Főleg, ha meg is beszéltétek, hogy tavasszal utólag megveszitek.


Viszont: ha odafigyelsz a férjedre, ismered és szereted, akkor nem olyan ajándékot adsz neki, aminek te örülnél, hanem aminek ő. Ha neki az általad sütött torta nem elég, akkor nem szabad általad sütött tortát ajándékozni. Ha egyébként nem úgy élitek a mindennapjaitokat, hogy a szeretet a legfontosabb, akkor elhiszem, hogy a szülinapján csalódott volt. Ha ő ridegségben nőtt fel, valószínűleg nem is tud mit kezdeni egy szeretet-tortával, tehát kb. annyi, mintha tényleg nem kapott volna semmit. De csak azért, mert ő nem ezt igényli. Ebben nincs semmi rossz, különbözőek vagytok, el kell fogadni.


Nehéz dolog viszont, amikor annyira nincs pénz, hogy a szülinapi ajándékot halasztani kell... Nem tudom, milyen az anyagi helyzetetek, de a BNW és a "semmi" között rengeteg lehetőség van. Persze nem szeretnélek kioktatni, elhiszem, hogy egyáltalán nem jutott rá. Fogalmam sincs, ilyenkor mi a megoldás... De ne haragudj rá amiatt, hogy nem annak örül, aminek te!

2010. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Tuti nem magával van baja! Csak el van kényeztetve! Írta is a kérdező, hogy "mindig is a drága ajándékozás volt megszokott". Most nem kapott, így megsértődött!

Egy elégedetlen bunkó!

Hogy tehet ilyet a feleségével, aki készült, jót akart, gondolt rá! ??? A fejéhez vágja, hogy fel se lett köszöntve, nem kapott semmit. Ez egy faragatlan, modortalan ember!

Fordított esetben, ha a feleségnek lett volna szülinapja és ő nem vett volna ajándékot, "csak" készített volna egy vacsorát, akkor azt gondolnám, hogy valóban saját magával van baja, és sajnálja, hogy nem tud többet adni a feleségének, mert nincs miből és ezért magát okolja, mert ő a családfő és mégsem tud letenni az asztalra semmit. De itt nem erről van szó!

2010. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése az egész.A kérdező ismeri a férjét,és tudja,mi az,ami neki örömet okoz.Ha a férje nem örül a saját készítésű dolgoknak,akkor nem kell neki olyat ajándékozni,mivel hiába süti bele szívét-lelkét,akkor sem éri el vele célját.Azonban amit senki nem vett észre,az az,hogy a férj BOCSÁNATOT KÉRT!Szóval tudja,hogy bunkón viselkedett.

Az én férjeméknél is kolbászból van/volt a kerítés,nálunk sosem és ő sem tudja feldogozni,hogy kevés a pénz.Ő sem tud örülni kisebb dolgoknak,de értékeli az igyekezetemet.Meg kell tanulnia,hogy nem mehet minden mindig jól,a mai világban nem vehetünk meg mindent.

Azóta hogyan viselkedik?Valóban le kellene ülni megbeszélni,neked is könnyebb lenne.

Drukkolok,hogy megoldjátok!

2010. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De, én észre vettem, hogy bocsánatot kért, utólag....tehát ettől nem hasra esni (a feleségnek). A férjét érdekelte, hogy megbeszélték, utólag kap ajándékot? Nem!
2010. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!