Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megbántott a férjem....

Nagyon megbántott a férjem. Miért mondta ezeket?

Figyelt kérdés

Nem állunk túl jól mostanában anyagilag, szinte napról-napra élünk. Nincs semmi luxusra és szórakozásra pénz, nagyon be kell osztani.

Nem régen volt a férjem szülinapja. Én úgy gondoltam meglepem egy banántortával, amit a kislányunkkal(2) megsütöttünk neki, nagy szeretettel és kedvességgel. Mindezt akkor mikor délután pihent a szobában, hogy meglepi legyen, és mikor elkészült a kicsivel bevittük neki a szobába és elénekeltem a boldog szülinapot. A gyerkőc nagyon élvezte, reméltem az apukája is, de annyira nem látszott rajta, hogy örülne neki. Sajnos ajándékra nem volt pénzünk, de megbeszéltük, ha vége a téli szezonnak, kicsit könnyebb lesz és megvesszük az ajándékát.

Tegnap a férjem nekem eset, nem tudom már, hogyan került szóba. Azt mondta, hogy ne is emlékeztessem a szülinapjára, mert annyira szar volt, ilyen rossz szülinapja még sosem volt, fel se köszöntöttem, nem kapott semmit, nem is akar a mostani szülinapjára gondolni, mert borzasztó volt. Legalább ajándékot vehettem volna neki. Mire mondtam, hogy miért mondd ilyet, hisz sütöttünk tortát, igaz nem volt pénz ajándékra, de szerintem pénz nélkül és drága dolgok nélkül is lehet szép egy szülinap, így, hogy együtt vagyunk, szeretettel sütöttünk neki egy tortát. Valóban nem volt pénzem venni neki egy BMW-t, de azt ne mondja, hogy fel se közöntöttük. Nagyon rosszul esett, megbántott ezzel. Majd persze pár óra múlva, hogy látta nem beszélek vele, csak ha muszáj, bocsánatot kért, hogy ne haragudjak, azért amiket mondott, de engem nagyon megbántott, még a mai napig nem tudom magam túltenni rajta. Olyan gonoszan mondott mindent, hogy milyen szar volt ez a szülinap és magára zárta a szoba ajtót, úgy viselkedett mint egy dúvad a gyerek előtt.

(Az én családomban sokszor voltak ilyen szegényes hónapok, de mi mindig boldogok voltunk és szerettük egymást, ha nem volt pénz fényes ajándékokra, akkor is széppé tudtunk tenni egy ünnepet. A férjem családjában pedig mindig is a drága ajándékozás volt megszokott, semmi meghittség.)

Mit gondoltok erről?


2010. febr. 22. 07:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez. A drága ajándékok. Ő valószínűleg ajándékban méri a szeretetet, vagy abban, hogy veszed-e a fáradságot, és mész-e neki ajándékot válogatni.

Nem egy mércével mértek, és ez okozta a félreértést. Picit még gyerekes a mércéje, de hidd el, férjnek jobb egy nagy gyerek, mint egy zsarnok kéjenc (volt szerencsém mindkettőhöz).

Ne vedd a szívedre, "beszélj hozzá" az ő nyelvén, azaz vegyél neki utólag vmi apróságot, pl egy tábla csokit, mert férfi, szereti a hasát. Hidd el, nem szégyen! Neki viszont sokat fog jelenteni. Közben pedig magyarázz, hogy ha tudtad volna, hogy ez neki milyen fontos, akkor nemcsak készített, hanem vásárolt ajándékot is adsz, de a szereteted iránta ugyanolyan, akármilyen ajándékot is adsz neki.

Fel a fejjel, nem történt tragédia! :))

2010. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
más neveltetés...lesznek még ebből problémáitok...
2010. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy egy bunkó férjed van! Már bocsi....de te kérdezted a véleményünket, ezért írom.

Nem is hallottam még olyan férfiról, aki így kibukik ilyenen, hogy nem kap ajándékot. Mint egy ovis kislány!

Az én férjem mindig mondta, hogy ne költsek ajándékra, az a lényeg, hogy együtt legyen a család, szeressük egymást..stb. Persze, mindig vettem valamit, de ez lehet apróság is, pl készítettem neki "Legjobb férj" hűtőmágnest. Saját készítés, így nagyon örült neki. Nem értem, hogy a te férjed miért nem értékelte, azt hogy sütöttetek neki egy meglepi tortát a kislányoddal együtt. Meg sem érdemli!

2010. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég bunkón viselkedett a férjed, és meglehetősen gyerekesen is. A helyedben én is meg lennék bántva, és nem tudnám hova tenni a dolgot. Sajnos a jelek szerint tényleg elég másként szemlélitek az életet és a szeretet jelentését, amiből később még tényleg problémák lehetnek. Ha pedig bocsánatot kért, de nem gondolta komolyan és bele sem gondolt, hogy mekkora hülye volt, akkor szerintem nem sokra mentek együtt...
2010. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon bunkó a férjed. Már ne haragudjál hogy így leírom. Mi sem vagyunk feldobva anyagilag, tudom milyen ez amikor a születésnap és nincs rá. Nekem a férjem mindig azt monjda, hogy nem kell neki ajándékot vennem, felesleges. Persze azért valami apróságot kap, de hogy ilyet mondjon az számomra is nagyon fájó lenne. Én még a szerencsésebbek közé is tartozom az én férjem még a hangját sem emelte fel soha életben mert nem is olyan típus. Már pedig 8 éve együtt vagyunk, voltak viták de soha.
2010. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Kedves első 3 válaszoló olyan okos dolgokat írtok hogy az már fáj.

1. mióta vagytok együtt??

2010. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoló vagyok, velem mi a baj?
2010. febr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Én a 3. válaszoló vagyok. Mi problémád?

Én 8 éve vagyok a férjemmel és van egy 6 hónapos gyermekünk.

Nem értem, ez hogy jön ide?

Az én férjem soha nem kérte, hogy vegyek neki ajándékot, nem ez a lényeg. Vagy megbeszéltük, hogy összedobjuk, és közösen veszünk valami hasznos dolgot. De ilyet még nem is hallottam, hogy egy férfi így reagáljon, és megsértődjön, mert nem kapott ajándékot. Jajj, szegénykém!

2010. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

2. hány évesek vagytok

3. mennyire rossz az anyagi téma??


Tehát, a helyzet sztem csak egyszerű feszültség a nehéz mindennapok mérleghintája miatt, és azért mert nem könnyű átlátni az ilyen helyzeteket.

Egyik pillanatban valami még jó ötletnek tűnik, a másikban már nem.Minden változó, ne haragudjatok egymásra, vészeljétek át a nehezebb időszakot, várjátok új erővel a könnyebb részét.

2010. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A férjed ezek szerint nagyon el volt kényeztetve,nem volt hozzászokva a csekély ajándéknak. És mint írtad bedurcult, bezárkózott a szobájába, nevetséges viselkedés, gyerekes. És addig duzzog, amíg meg nem kapja a játékát. Bizony,bizony ebben a mai helyzetben meg kell neki szokni, érteni hogy nincs mindig kolbászból a kerítés. Máskor ne banántortát süssél neki, hanem vigyél be tálcán egy szúrós sündisznót.
2010. febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!