Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy végre elfogadjon?

Mit tegyek hogy végre elfogadjon?

Figyelt kérdés

Férjemmel fél éve házasodtunk össze és előző házasságából van egy 17 éves fia. A probléma pont vele van. Tudni kell róla, hogy eléggé el van kényesztetve, és amikor megkérem, hogy segítsen nekem valamiben, általában az a válasz, hogy van jobb dolga is vagy csak később fog tudni ráérni vagy rosszabb esetben vissza is beszél. Férjemmel egyáltalán nem viselkedik így. Nagyon sokszor beszéltünk, hogy mit tegyünk vele, férjem szerint még várnunk kéne egy kicsit amig megszokja az új helyzetet. Igazándiból türelmes vagyok, de az utóbbi időkben már kezdett rosszabbodni a helyzet, férjem is észrevette, hogy elég frusztrált vagyok a viselkedése miatt, ezért beszélt vele, de azzal is csak annyit ért el, hogy még jobban ellenem fordította, és azzal jött oda hozzám (idézem) "te csak panaszkodni tudsz apámnak?" Ennél a pontnál már nagyon elgondolkodtam, hogy pofon vágom, de én a normális kommunikáció híve vagyok, úgyhogy ismételten próbáltam vele beszélni, fel is ajánlottam, hogy elmehetnénk valahova, de érdekes módon pont akkor találkozik a barátaival vagy a barátnőjével.

Tegnap volt egy nagyobb veszekedésünk, ami úgy kezdődött, hogy kapott egy rossz jegyet abból a tantárgyból, amiből bukásra áll, mondta hogy pedig ő tanult, ne jöjjek folyton az elvárásaimmal, azt csinál, amit akar, és bevágta előttem az ajtót. Még ezek után is próbáltam higgadtan kezelni a dolgot, szóval egy kis idő után, amikor úgy gondoltam, hogy lenyugodott, bementem hozzá, ő pedig azzal a lendülettel elküldött, hogy mi jogon merek bemenni a szobájába, nagyon kezd elege lenni belőlem és elment a barátnőjéhez.

Férjem késő estig dolgozott, szóval csak akkor tudtam neki beszélni erről amikor hazaért. Ezzel már neki is betelt a pohár és felhívta, hogy beszéljen vele. Ma délután pedig hazajött, de még csak bocsánatot sem kért tőlem a viselkedéséért, sőt azóta hozzám sem szól.

Nem tudom volt-e valaki ilyen vagy hasonló helyzetben, de szeretnék kérni tanácsot, hogyan érjem el, hogy ne legyen több vita közöttünk, és akármennyire is nem én vagyok az anyja, de szeretném, ha normális kapcsolatom lenne vele.


2015. ápr. 23. 03:02
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Akkor hagyd békén... Te neki nem vagy senki, csak egy idegen aki összefeküdt az apjával és most azt hiszi parancsolhat neki. Egy 17 éves gyereket már a saját szülei se nagyon tudnak "nevelni", egy idegennek esélye sincs. Amúgy igaza van, ne mászkálj be a szobájába, ha meg valami bajod van vele azt neki mond, ne apucihoz rohangálj árulkodni.
2015. ápr. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Hagyd békén! Majd az apja intézi a dolgokat. Fél év nagyon kevés idő, hogy összeszokjatok, és ha árulkodsz az apjának, úgy érzi, betolakodó vagy, és ő lett a felesleges harmadik, akit senki nem ért meg.

Szobájába meg tényleg ne menj utána.

Nem kell ennyire erőltetni a dolgokat, túl sok vagy neki, és már "majdnem" felnőtt ember, ne kezeld gyerekként.

2015. ápr. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

"és már "majdnem" felnőtt ember, ne kezeld gyerekként."

Akkor ne viselkedjen hisztis gyerekként.


"ha meg valami bajod van vele azt neki mond, ne apucihoz rohangálj árulkodni."

Mondta neki is. Nem tudsz értelmezni?

Amúgy házastársak nyilván megbeszélik a gondjaikat, kivel beszélje meg, ha nem a férjével, aki egyben a gyerek apja is?

2015. ápr. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Gyerekeknél megszokott ez a viselkedés, dacolnak a mostohaszülővel hogy meghúzzák a határt, egy 17 éves srácnak már több esze kéne hogy legyen. Ne foglalkozz a jegyeivel, legyen ez az ő és az apja gondja.
2015. ápr. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha a normális kommunikáció nem működik, akkor ereszkedj le az ő szintjére. Ne törődj vele. Ha nem segít, te se segíts. Ha felnőttnek érzi magát majd megoldja a dolgait. Hagyd a tanulást, ne piszkáld vele. Ennyi idősen már tudnia kell, hogy nem neked tesz szivesseget vele. Nem tanul? Ne tanuljon. Majd én veszik fel sehova. Nem segít? Ne segítsen. Majd fog, ha nem lesz tiszta ruha, vacsora.
2015. ápr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

17 éves, eze a korszak a legtöbb emebrnék hasonlóan apósik le,,


"Hagyj béke , nincs hozzá közöd..ne szőlj bele, nem mondom meg hova megyek, az én életem, én döntöm el, ne gyere be, 'az én szoban az en magánszférám'...stb"


Ez a tinilázadás.

A felének köze soncs hozzád, és ahhoz, hogy az apja felesége vagy, mégis kiválő célpont vagy, így nem kell a szülei vel konfliktusba kerülnie.


Hagyd békén, ne akard annyira, hogy elfogadjo . Nem tudsz érte sokat tenni, majd ha a hormonok 1-2 év mulva lenyugszanak akkor fog "emberien" viselkedni.


Most mindinnel amivel tudja, hogy bánthat bántani is fog.

Eztán is avass be az apját, de kerd, hogy ne szóljon bele olyanba,, ami a te vésésed..

Nem segít..

Ha a fiú beszól, hogy árulkodsz elmondod, hogy aggődsz ( jegyek míatt pl) és tudod, hogy neked nincs beleszólásod úgy érzi, így jelzi annak a problémat aki ek van..

Ha majd meg tudjátok egymásközt oldani, akkor nem fogsz "árulkodni"

Persze akkro is elmondod, csak nem kell az apjának közbelépni


Kégy határozott, ne akard a kegyét keresni, a ti ik ek erre radarjuk van, mintpahogy a gyerekeknek is, csak ők ki is játszák ellened.

Te vagy a felnőtt.


Felnőttkent pedig tudhatod azt is, hogy benne van a pakliban, hogy nem kedvel, hisz nem kötelező, mindenkit nem lehet.

Hagyd meg neki a lehetőséget, higy ne kedvelljen ha nem akar...majd amikor kinövi ezt az időszakot, akkor normalizálődik a helyzet.



Kitartást kívánok

2015. ápr. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd békén.De akkor mondd meg neki meg az apjának hogy levetted a kezed róla .Nem kell rá mosni ,főzni ,takarítani utána.Amúgy tényleg ha utána mész ,erőlködsz az csak olaj a tűzre.A jegyei mit érdekelnek?Az ilyenekre ott vannak a szülei.Na persze nem öt akarom védeni ,ne hagyd hogy hülyét csináljon belőled.Beszélgessetek el vele ,hogy lehet menni az anyjához vagy te mész onnan.Utóbbi eset is rossz lesz mert akkor az apja fog rá kiakadni.
2015. ápr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Pedig egy fiú talán jobb,mint egy csaj ilyen helyzetben.Egyszer volt egy ugyanilyen kapcsolatom,ennyi idős fia volt.Én voltam akkor 28 éves.Mivel én se vagyok nagyon felnőttes,lementem az ő szintjére,úgy beszéltem vele mint egy haverral.Nem voltam befeszülve hogy elnyerjem a kegyeit,és ezt látta,de normális voltam vele,ha nem volt kedve beszélgetni békén hagytam.Nem akartam beállítani magam egy makulátlan embernek,elmesélgettem miket csináltam régen,amiből leszűrte hogy én se voltam mindig szent.Tisztában voltam/vagyok mindenféle tini hülyeséggel,tudom mikor milyen szlengszavakat használnak,mi a menő általában,ezt sem árt tudni.Én akkor dohányoztam,a srác is már,mikor kért tőlem,adtam neki,együtt elszívtuk,soha nem dirigáltam neki semmiben,azt az apja csinálta.
2015. ápr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

"Tegnap volt egy nagyobb veszekedésünk, ami úgy kezdődött, hogy kapott egy rossz jegyet abból a tantárgyból, amiből bukásra áll, mondta hogy pedig ő tanult, ne jöjjek folyton az elvárásaimmal, azt csinál, amit akar, és bevágta előttem az ajtót. "


Bízd az apjára a nevelést. Ha nem ilyen nagy lenne, mást mondanék, de ebben a korban már nem leszel a pótanyja, nincs jogogd számon kérni. Inoább légy az apja jó fej új felesége, akivel lehet a problémákról beszélgetni, mint egy új idegen, aki számon kéri őt.

Gondold bele magad az ő helyzetébe. Az apja nője számon kéri őt. Mi jogon? Gondolja - jogosan - és rád vágja az ajtót. Szerintem én is így tettem volna anno.

A nevelése nem a te dolgod. Azt bízd az apjára.

2015. ápr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

Figyelj, szállj le róla!


Engem is rhadtul tudott idegesíteni a mostohaanyám:

- MINDENBE belepfázott! De bármit csináltam, SEMMI nem volt jó neki.

- engem is a tanulással szpatott - egyenesen lebénázott, mikor megbuktam anatómiából, mert azon mit nem lehet megtanulni? "Én is tanultam, és 5-ös voltam belőle". Mire odaadtam neki az egyik jegyzetemet, erre láttam, hogy megnyúlik az arca. De persze, rögtön le kellett szólni, ki nem bírta volna.

- bejárkált a szobámba - na, erre külön ugrok, ha én nem megyek be az övékébe, ő mi jogon mászkál az enyémbe (pláne, hogy otthon sem vagyok?!)

Ja, és én 20 voltam, mikor ezek mentek, egyszerűen nem bírta ki, hogy ne dedósként kezeljen > na, EZÉRT nem szívesen beszéltem/programoztam vele.


Amúgy miben kéne segítenie? Kitakarítani? Ha a szobáját rendben tartja, már elég - főleg, ha mást eddig sem csinát.


Egyáltalán minek meg hová akarod elhívni?! Nem veszed észre, hogy nem kíván jópofizni veled - tök érthető módon?

A tanulással se cs.sztesd, se semmivel, hagyd békén, nem kell eőrletni a dolgokat.


Figyelj, te csak egy nő vagy, akit dug az apja, semmi egyéb, ne legyenek elvárásid vele szemben, mert nem lehetnek - főleg, hogy te költöztél oda.

2015. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!