Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS, miattam vesztek össze,...

SOS, miattam vesztek össze, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akartam rosszat, de miattam lett egy családi balhé, és nagyon rosszul érzem magam. Hogyan tehetném jóvá?

A helyzet a következő: a szüleim elváltak, de még egy házban kell élnünk(Anyu tipikus alkoholista, áskálódó, rosszakaró).

A fenti szinten élünk a házban, sajnos a falak még nem szigetelnek jól.

Egyedül Apukám dolgozószobájában van csend. Amikor haza értem ma, a Húgom bent ült, és laptopozott.(ez volt olyan 18 körül). Én is beültem mellé, mire közölte, hogy mégis melyik szobában leszek, mert ő nem lesz ott ahol én-pedig síri csendben voltam-. (Ő 16 én 19). Megkérdeztem miért, erre közölte, hogy mert nem tud gondolkodni. Mivel nem kért meg én bent maradtam tovább, ő meg fel alá járkált meg direkt zajongott(ezt régen is csinálta, hogy felidegesítsen és ki menjek, de már benőtt ehhez a fejem lágya). Szóval ültem nyugodtan, hátha szépen megkér, és akkor kimegyek. Erre bedühödött, átment a saját szobájába(ami az alkoholista anyánk szobája mellett van aki üvölteti a tv-t), és lehalkította anya tv-jét. Anya erre kiakadt, elkezdett vele veszekedni, majd felhívta a napi 13-14 órát dolgozó Apukámat. Apa szólt nekem, hogy tegyek rendet, mire megkértem Húgomat jöjjön vissza, és majd én kimegyek, de Húgom már be volt dühödve és közölte, hogy nem. Anya erre megint zargatta Apát, akinek ezer dolga van, mire Apa felhívott, hogy ezer dolga van és nem tud most ezzel foglalkozni(megértem, hisz sokat dolgozik), úgyhogy tényleg csináljunk valamit.

Beszéltem Húgommal és mondtam Neki, hogy Apáért tegye meg, de a Húgom üvöltözött Velem, hogy hagyjam Őt is békén, elvette Anya telefonját, hozzá vágta, én meg közöltem a Húgommal, hogy mivan, idegbeteg vagy? Aztán ott hagytam.

Eközben megoldottam máshogy a dolgot, és Anyával is közöltem, hogy lehetne annyi esze, hogy nem Apát hívogatja aki dolgozik, meg, hogy nem kellene ennyire gyerekesnek lenni, meg, hogy a Húgomnak tanulnia kell, mire Anya közölte, hogy péntek este tanulnia?

Mondom neki Anya, én napi 6 órát tanultam, mire közölte, hogy az én voltam...

Most meg bűntudatom van, hiszen eleinte nekem kellett volna 19 évesen anyni eszemnek lennie, hogy a konfliktuskerülés érdekében a Húgomat itt hagyom, és akkor nem robbant volna ki ez az egész.

Tudom, nem mentség, de én is csendességre vágytam mivel eléggé rossz napom volt.


2015. ápr. 17. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Így igaz, pár nap múlva semmi jelentősége nem lesz. A húgodat, így látatlanban én is meg szeretném védeni, nem hülye p..csázhatsz le valakit egy kiborulása miatt, főleg ha nem is ismered...


A nyár meg már nagyon közel van, simán kibírjátok. Másoknak az egész gyerekkorukat végig kell szenvedniük borzalmas szülők miatt, ha ők is túlélik, ti is túl fogjátok. :)


Anyukátokkal meg 10 év múlva munkába menet az utcán fogtok találkozni, de akkor is csak ő fog felismerni titeket...De ha még el is éldegél valahogy, szerettek nélkül fog meghalni.

Kicsit sajnálatos, hisz lehet, hogy alapjáraton normális ember, csak ugye az alkohol....

2015. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hat en nem ertem meg a hugodat. Ugyan ilyen anya mellett nottem fel, csak mellettem nem volt ott az apukam, se egy teso, aki megvedhetett volna tole. Megse vagyok ilyen bolond (bocsanat, de tenyleg...)
2015. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Legalább neked ott van a remény, hogy megszabadulhatsz az alkoholista anyádtól, nálunk valószínűleg nekem kell menni, mert én ezt nem bírom tovább és már lassan azért is én leszek a hibás, hogy iszik:( De ne kenj magadra mindent, nem a te hibád és nem a húgodé, hanem az alkoholista anyádé, ő tett tönkre mindent és mindenkit.
2015. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád, hogy az anyád és a húgod idegbetegek. Ők is felelősek a saját tetteikért.
2015. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Te nem vagy hibás. A családod nem normális, a testvéred pedig idegbeteggé vált az anyád miatt. Nem látod be, de a családi kör nagy hatással van az emberekre.

Ne hibáztasd magad!

2015. ápr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!