Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS, miattam vesztek össze,...

SOS, miattam vesztek össze, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akartam rosszat, de miattam lett egy családi balhé, és nagyon rosszul érzem magam. Hogyan tehetném jóvá?

A helyzet a következő: a szüleim elváltak, de még egy házban kell élnünk(Anyu tipikus alkoholista, áskálódó, rosszakaró).

A fenti szinten élünk a házban, sajnos a falak még nem szigetelnek jól.

Egyedül Apukám dolgozószobájában van csend. Amikor haza értem ma, a Húgom bent ült, és laptopozott.(ez volt olyan 18 körül). Én is beültem mellé, mire közölte, hogy mégis melyik szobában leszek, mert ő nem lesz ott ahol én-pedig síri csendben voltam-. (Ő 16 én 19). Megkérdeztem miért, erre közölte, hogy mert nem tud gondolkodni. Mivel nem kért meg én bent maradtam tovább, ő meg fel alá járkált meg direkt zajongott(ezt régen is csinálta, hogy felidegesítsen és ki menjek, de már benőtt ehhez a fejem lágya). Szóval ültem nyugodtan, hátha szépen megkér, és akkor kimegyek. Erre bedühödött, átment a saját szobájába(ami az alkoholista anyánk szobája mellett van aki üvölteti a tv-t), és lehalkította anya tv-jét. Anya erre kiakadt, elkezdett vele veszekedni, majd felhívta a napi 13-14 órát dolgozó Apukámat. Apa szólt nekem, hogy tegyek rendet, mire megkértem Húgomat jöjjön vissza, és majd én kimegyek, de Húgom már be volt dühödve és közölte, hogy nem. Anya erre megint zargatta Apát, akinek ezer dolga van, mire Apa felhívott, hogy ezer dolga van és nem tud most ezzel foglalkozni(megértem, hisz sokat dolgozik), úgyhogy tényleg csináljunk valamit.

Beszéltem Húgommal és mondtam Neki, hogy Apáért tegye meg, de a Húgom üvöltözött Velem, hogy hagyjam Őt is békén, elvette Anya telefonját, hozzá vágta, én meg közöltem a Húgommal, hogy mivan, idegbeteg vagy? Aztán ott hagytam.

Eközben megoldottam máshogy a dolgot, és Anyával is közöltem, hogy lehetne annyi esze, hogy nem Apát hívogatja aki dolgozik, meg, hogy nem kellene ennyire gyerekesnek lenni, meg, hogy a Húgomnak tanulnia kell, mire Anya közölte, hogy péntek este tanulnia?

Mondom neki Anya, én napi 6 órát tanultam, mire közölte, hogy az én voltam...

Most meg bűntudatom van, hiszen eleinte nekem kellett volna 19 évesen anyni eszemnek lennie, hogy a konfliktuskerülés érdekében a Húgomat itt hagyom, és akkor nem robbant volna ki ez az egész.

Tudom, nem mentség, de én is csendességre vágytam mivel eléggé rossz napom volt.


2015. ápr. 17. 20:07
1 2
 1/15 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted a dolgod és nem te vagy a hibás, ne vedd magadra a történteket a többieknek kellene megváltozniuk nem neked!
2015. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem kerdem meg, miert valtak el..

Szegeny apad.

2015. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit. Az anyádat nyugtasd le egy kis pálesszel (xD), a te helyedben pedig khm. mondjuk szépen: figyelmen kívül hagynám a hugodat. Az is megoldás lenne, hogy költözz el, de ha lenne pénzed rég elköltöztél volna... Hagyd figyelmen kívül, ez nem is annyira a te gondod, hanem a húgodé.
2015. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugtattatok!

Nos, én semmiképpen sem szeretnék elköltözni, Anyát szeretnénk kitenni, és helyére Apukám élettársát ide hozni, mert őt tekintjük igazi Anyukánknak, csak ez nyáron tud majd megvalósulni.

Addig már kibírom, csak ez már iszonyatosan gyerekes, hiszen felnőtt nő, ráadásul Anyuka...

2015. ápr. 17. 20:22
 5/15 anonim válasza:
68%

A húgod egy 16 éves hü@@e pic.a

én a hejedben leb..sztam volna neki egy pofont

2015. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Legközelebb majd a mostani esetből tanulva, nem dacoskodsz a húgoddal. A leírtak szerint szegény úgy látszik, igen sokat örökölt az édesanyád természetéből.Nincs könnyű sorsod ennyi idősen,sajnálom.

Ami pedig megtörtént, azon nem szabad utólag rágódni. Vissza már nem csinálhatod.

2015. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Félreértés ne essék, a Húgom nem hüly-----csa. Nem örökölte Anya természetét, a probléma az, hogy Anya tönkre tette az idegeit. SZegénynek már 10-12 évesen olyanokat kellett megélnie(még fiatalabban is), hogy Anya eleszi előle a kajáját, részegen fetreng a földön...nem csodálom, hogy ennyire ki van, egyszerűen irtózik Anyától lassacskán.

2015. ápr. 17. 20:27
 8/15 A kérdező kommentje:
Remélem pár nap múlva elfeljtük ezt az esetet. :)
2015. ápr. 17. 20:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, akkor megértem a húgod. De nyugi, csak eltelik valahogy ez a néhány hónap, és miután anyádat elküldtétek, az után a húgod is "megjavul".
2015. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Lüke a hugod. Ennyi. Csak szólni kellett volna neked. A többit magának köszönheti.
2015. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!