Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan cselekednétek a helyemben?

Hogyan cselekednétek a helyemben?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy ma kaptunk anyuéktól egy ajánlatot,és nem tudom hogy igazságos-e ez,vagy hogy mit válaszoljak nekik.nekik van egy házuk,amin van 1millio forint tarozás.most vesznek egy másikat,és örökölnek eggyet a mamámtól.a lényeg az,hogy amit most vesznek,azt az egyik tesóm nevére iratják,amit örökölnek,azt pedig a másik tesóméra.felajánlották,hogy a 3.házat megkapjuk mi a férjemmel,ha kifizetjük az egymillió forintot,ami hitel van a házon.én kicsit meglepödtem,hogy a tesóméknak ingyen,nekem meg 1millióért akarnak házat adni.de!kijelentették,hogy ha elfogadom az ajánlatot,az én nevemre kerül a ház,de övék marad a haszonélvezeti jog.most nem tudom mit lépjek erre.elfogadjuk vagy ne?a haszon élvezeti jog,a másik 2 házon is nekik marad.mit tanácsoltok?
2010. febr. 20. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem fogadnám el.
2010. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én haszonélvezeti jog nélkül fogadnám el csak az "ajándékot". Ez lenne az 1 milla "ára". Végülis a tesóidnak nem kell fizetni az örökségükért. Egyébként nem is értem, hogy az adósság miért nem oszlik meg a három tesó között? Ha egyenlő értékűek a házak, akkor miért neked jutott ez a kis plussz?

2010. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én feltétellel sem. Kimaradnék belőle.
2010. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia.Ha nem haragszol meg érte,először kérdeznék,aztán válaszolok.Ti hol éltek most a férjeddel?Albérlet,saját lakás?Mekkora?A házat mennyire kell felújjítani,fel kell-e egyáltalán?Mekkora?Jól értem,hogy a tesódék házán(amit kapnak)azon is lenne haszonélvezeti joguk?
2010. febr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!