Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan cselekednétek a helyemben?

Hogyan cselekednétek a helyemben?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy ma kaptunk anyuéktól egy ajánlatot,és nem tudom hogy igazságos-e ez,vagy hogy mit válaszoljak nekik.nekik van egy házuk,amin van 1millio forint tarozás.most vesznek egy másikat,és örökölnek eggyet a mamámtól.a lényeg az,hogy amit most vesznek,azt az egyik tesóm nevére iratják,amit örökölnek,azt pedig a másik tesóméra.felajánlották,hogy a 3.házat megkapjuk mi a férjemmel,ha kifizetjük az egymillió forintot,ami hitel van a házon.én kicsit meglepödtem,hogy a tesóméknak ingyen,nekem meg 1millióért akarnak házat adni.de!kijelentették,hogy ha elfogadom az ajánlatot,az én nevemre kerül a ház,de övék marad a haszonélvezeti jog.most nem tudom mit lépjek erre.elfogadjuk vagy ne?a haszon élvezeti jog,a másik 2 házon is nekik marad.mit tanácsoltok?
2010. febr. 20. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdon jognál.

Jól gondold meg!

Miért tesznek külömbséget köztetek.Neked pénzért neki meg ingyen.Mi az oka?

2010. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
és ők hol fognak lakni?
2010. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem,

melyik házban laknak? ha egyikben sem akkor mindegy fogadjátok el. ha viszont attól hogy a nevetekre írják de ök benne laknak nem tesznek veletek jót, mert egyszer úgy is ti öröklitek igaz csak az 1/3 részét. de ha benne laknak abba amit nektek akarnak adni, akkor ha esetleg egyszer megszorulnak ti fizethetitek a reszit meg mindent rájuk.

nem mindegy a házak értéke sem.

2010. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogasdnám.Gondolom a három ház értéke nem egyforma,ezért az ingyenadás és a fizetés közötti különbség.

Az,hogy fenntartják a házakon a haszonélvezeti jogot,teljesen jó.Ezzel biztosítják,hogy nem adhatjátok el a tudtuk nélkül a házakat,és őket sem semmizhetitek ki öregkorukra.Az életben sok furcsaság történik,és erre jobb felkészülni.

2010. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne semmi szüleid vannak, biztos nagyon szerethetnek téged... A két testvéred kap ingyen egy házat, amibe be is költözhetnek, ti meg fizessétek ki az adósságukat+haszonélvezet...Vagyis, amíg élnek, semmire nem mentek a házzal. Nyilván, ha öregségükre meg fizikailag rászorulnak, még az is a ti gondotok lenne, mert hát öregek otthonába nem nagyon tudnának menni,mert ugye ahhoz vmi vagyon kell, nekik meg gyakorlatilag nem lenne a nevükön semmi...Van saját otthonotok a szülőktől külön? Mert akkor költsétek inkább arra azt az egy millát...
2010. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, és tényleg,ők hol laknának? vagy kedvük szerint váltogatnák? mert a haszonélvezet miatt mindent megtehetnek...
2010. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
milyen értékbeni különbség van a 3 ingatlan között? nem mellékes...
2010. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
mind 3 ház kb ugyan olyan értékü.ök a mamátol öröklött házban laknának,mert a növéremnek már van saját háza,ö abban lakik.
2010. febr. 20. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvezet /ha mindhárom házra ráiratják/ normális és elfogadható. Én a helyedben csak akkor fogadnám el az egy millióval terhelt házat, ha a férjemmel kizárólagosan be is költözhetnék. Tehát csak ti ketten használnátok. Különben alma!
2010. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj bele. Ugyanis a haszonélvezeti jog révén életük végéig ők rendelkeznek a ház sorsa felett. Így csak az ő beleegyezésükkel vehettek fel rá kölcsönt, vagy csinálhattok vele bármit.


Mindemellett ha a szüleidnek ennyi forgótőkéje van, akkor miért fekteti pénzét a legínségesebb időkben ingatlanba. Mert az ingatlanok ára még nem kezdett el csökkenni, s az adott (nem új) ingatlanra még rengeteget rá kell költeni, vagy legalább festetni.


Igazságtalan rád nézve az is, hogy így akarnak megszabadulni a jelzálogtól is, hogy ti fizetitek meg helyette, inkább fizesse ki a rendelkezésre álló pénzből ő és a többit ossza három felé.


S igen, valaki írta, hogy ők hol laknának? Gondolom nem költöznének el a megszokott környezetből.


Ha van saját lakásotok, akkor gondolom, nem szükséges még egy, mivel az öröklésnél úgyis rátok száll. Ha nincs, akkor ez patt helyzet, de valahogy úgy kellene elővezetni a szüleidnek, hogy nektek most nincs ennyi megtakarított pénzetek, egyik napról a másikra éltek, minden fillér számít, s hogy gáláns ajánlat, de nem.

2010. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!