Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erdélybe költözni és családot...

Erdélybe költözni és családot alapítani?

Figyelt kérdés
Nekem valamiért nagyon tetszik Erdély és az ottani emberek. Van párom és már többször gondolkoztam azon, hogy jó lenne odaköltözni. Milyen lehet? Rossz ötlet lenne?
2015. ápr. 13. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért lenne rossz ötlet? Ha te ezt szeretnéd, és a párod is, miért ne?

De ez a "valamiért" elég homályos. Kifejtenéd bővebben?

2015. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy hova.

Én erdélyi vagyok, tehát tudnék neked mesélni.

Viszonylag jó az élet itt is, de azért tudnék mesélni...

ÉN mindig azt mondtam hogy aki a nyugati kultúrához húz, az inkább arrafele húzzon, ne pedig a keletihez.


Román nyelvtudás nélkül amúgy nem ajánlom.

Munka az persze csak nagyvárosban.

2015. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Mindenkinek egyéni döntése, hogy milyen kultúrához húz és milyen okból.

Én is Erdélyből származom, most Magyarországon élek, de az utóbbiról is lehet mesélni...

Munka nem csak nagyvárosban van. Persze azért ott sem egyszerű munkához jutni, ahogy itt sem.

2015. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd. Ismerősöm marosvásárhelyi. Itt dolgozott Bp-en, de csak azért hamarabb hazaér (repülővel) mintha Temesváron dolgozna. Megunta a bp-i életet. Visszaköltözött és 500k huf-os (Bp-en nem kapott ennyit) nettóval, amit €-ben kap éldegél, mint hal a vízben.


Annyit tudj, hogy oda kell a román. Akárhová mész kelleni fog a román. Ha városban nem is, de a munkában össze fogsz találkozni románokkal és oda keményen kelleni fog.

2015. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan tudásom lenne, amit Erdélyben, vidéken vagy kisvárosban is tudnék hasznosítani, már rég megtanultam volna románul, és most nem ülnék itt a gép előtt, azt válaszolva, hogy teljesen megértelek:)
2015. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

En nagyvaradi vagyok, szoval meselni en ia tudnek. Nekem ez a szulovarosom, szeretek itt elni, ez a hazam, az otthonom, nem hagynam el mas varosert, orszagert, de lehet masnak nem lenne ugyanaz az erzese... Tapasztaltam, hogy ugyanugy vannak jo es rossz emberek magyarorszagi magyarok kozt is, erdelyi magyarok kozt is, es romanok kozt is. Az, hogy talalkoztal nehany erdelyi magyarral akikkel jol erezted magad, nem jelenti azt, hogy mind kedvesek...vannak am nagyon rosszindulatuak is... Ferjem roman, imadom, van sok roman baratom, nagyon rendesek, de a romanok kozt is akad boven rosszindulatu...

Itt eleg sok munkalehetoseg van, legalabbis jobb mint Erdely melyebb reszein, de a roman nyelvtudas elengedhetetlen. Ha erdekel valami, szivesen segitek. Itt a megelhetes is eleg jo. Nem draga varos, szepen kofejlodott az utobbi evek alatt.

2015. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Én soha nem költöznék Erdélybe, nem Erdély miatt, hanem semmilyen kisvárosba. De én én vagyok. Ha Te és a Párod is úgy érzitek, hogy ott lesztek boldogok és ott a jövőtök, akkor menjetek.
2015. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Én szívesen odaköltöznék, ha nem kellene hozzá román nyelvtudás és a szakmai lehetőségeim nem lennének rosszabbak, mint itthon. Gyönyörű táj, olyan emberek, akiknek érték a magyar kultúra és ami leginkább vonz, az a normális magyar nők! Az anyaországban normális lányt találni szinte lehetetlen, csak az önmaguktól totálisan elszállt egoista selejtek vannak, aki meg nem ilyen annak vagy ezer éve van már párja.
2015. ápr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

21:38

Miért kell visszakontrázz mint egy paraszt?????

Miért nem a KÉRDÉSRE válaszolsz?!

2015. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!