Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek abban, hogy...

Egyetértetek abban, hogy kutyából nem lesz szalonna? Azaz, leszokhat-e valaki a piáról, vagy csak éppen tiszta időszaka van? (ha nem, írjatok példákat is rá. )

Figyelt kérdés
Az alkoholista emberre gondolok. Nem tudom az alkesznek nevezhető -e, aki alkalomszerűen iszik, de akkor kiüti magát. Van amikor 2-3 hétig is kibírja pia nálkül. Lehet hogy nem iszik túl sokat, és másnak meg se kottyanna, de minek iszik, aki nem bírja,és aki nem tudja ,hol a határ.A férjemről beszélekamúgy. Már majdenem elváltunk emiatt,hosszú házasság után. Mikor már kezdek örülni, hogy nemiszik, mindig beüt a krach... tegnap 12 óráztam, mikor hazaértem, negyed hétkor este, már javában aludt,ruhástól, a szobában érezni lehetett a pia kipárolgását.reggel elment dolgozni, nem tudtam beszélni vele.Egy jópár hétig nem ivott...
2010. febr. 20. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, átmentem szalonnába, már 45 éve egyáltalán nem iszom.
2010. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ez olyan , mint a cigi, vagy leteszi az utolsó csikket és azt mondja "innentől egy szálat se" , vagy a rabja marad.Az hogy pár hétig nem iszik, nem azt jelenti, hogy nem alkoholista. Van, aki 1 évig se iszik, aztán újrakezdi. Addig bezony alkoholista, míg a pohár után nyúl és "kiüti" magát!!

2010. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Leszokhat, ha van akaratereje és támogatják a közeli hozzátartozói. Ez ugyanis pótolja azt, ami máshonnan hiányzik, tehát ha pl. azt érzi, hogy hülyének nézik, nem szeretik, kihasználják, nincs támasz, akkor visszafordul és lesüllyedhet még mélyebbre, szóval leszokáshoz nyugalom, szeretet és biztos támasz kell.
2010. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
10:38 - teljes mértékben egyetértek
2010. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Első, örülök neki, hogy sikerült! Elárulod, hány éves vagy,ha ilyen rég nem iszol? És azt, hogy hogyan sikerül megállni,hogy ne igyál?
2010. febr. 20. 10:41
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól még hogy valaki 2-3 hetente egy kicsit többet iszik a kelleténél nem jelenti a tartósan alkoholistát. Az én apám az. Napi 1-2 liter bor, néha buta is tőle mint a csök. És amikor balhézik. Buta is az italtól?
2010. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Én ismerek mindkét esetre példát, aki teljes megtudott szabadulni a piától, a családjáért, önmagáért és olyat aki pár hétig normális, nem iszik, aztán kész. És ez már hosszú évek óta így megy, egyszerűen nem lehet vele mit csinálni, beszél vele az ember, akkor jobb belátásra tér, egy ideig minden ok, aztán ismét kezdődik minden elölről, már tényleg mindent kipróbáltak nála (orvos, pszichológus) de semmi eredménye, legalábbis nem hosszútávon. Ezzel már megkeserítette nem csak a saját, hanem a környezete életét is.

Próbálj még vele beszélni, hátha tudsz rá hatni, ahogy írtam ismerek olyanokat, akik képesek voltak lemondani az alkoholról, van remény! De ha nem változtat ezen, ne hagyd hogy a te életed is tönkretegye!!!

Szorítok nektek, hogy összejöjjön!

2010. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak akarat kérdése! Az én apukám sajnos belehalt, pedig abba hagyta, de már túl késő volt! csak akkor vette észre, hogy nem kellene, amikor már nagyon-nagyon beteg volt! de az a pár hónap, amikor nem ivott és járt a kezelésekre, kapta a gyógyszereket, anyukám mindenben támogatta kevés volt, mind hiába! Mindenki, aki ezt olvassa és van ilyen ismerőse, aki a kelleténél többet iszik mesélje csak el az én példámat, illetve apukámét! senki nem tudja min megy keresztül az ember, amikor már késő, szóval, még most kell leállni vele, mert majd egy napon a mája feladja a harcot és akkor te már hiába akarod! Én végig néztem ahogy szenved! 19 éves voltam és az utolsó két napon, már anyukám be sem engedett hozzá, mert úgy nézett ki és nem akarták, hogy úgy emlékezzek rá! Szóval, akinek még nem túl késő, az álljon le vele mindörökre, mert nem csak magában, hanem a családjában is kárt fog tenni!
2010. febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú,sajnálom,...:(
2010. febr. 20. 11:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Mondd el ezt a férjednek, hogy akik alkoholisták lesznek ők maguk nem érzékelik és mindig csak azt hajtogatják, hogy bármikor letudják tenni a poharat és ők úgy gondolják, hogy nincs velük semmi baj, csak szeretnek iszogatni! Apukám is igy gondolta, sajnos...
2010. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!