Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel? (állítás...

Egyetértetek ezzel? (állítás lenn)

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam ezt az állítást, és elgondolkoztatott. Jobb ha egy olyan emberrel éled le az életed, aki jobban szeret téged mint te őt, mert így csendes, nyugodt házasságod lesz. Ha nincs meg a lángolás a részedről nem gond, mert az úgyis elmúlna.Így legalább nem kell rettegned attól, hogy megcsal stb stb.

Jobb ez a választás, mint ha olyanhoz mész, akiért rajongsz, de ő nem táplál éppilyen heves érzelmeket, mert így féltékenységben, bizonytalanságban éled le az életed.


Ti egyetértetek ezzel?


2011. febr. 2. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Annál tényleg jobb, mintha én rajonganék olyasvalakiért, aki nem szeret igazán, csak biztonságos kikötőt keres nálam.. De én csak olyannal tudnék élni, akit tényleg szeretek. Szerencsére nem vagyok kapcsolatfüggő, hogy kompromisszumokat kelljen hoznom..
2011. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
inkább mindkét fél tápláljon erős lángoló érzelmeket,és majd az idő múltával csillapodik mindkét félnél...
2011. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy most nincs aranyközépút...
2011. febr. 2. 13:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem igazán tudok egyetérteni, de ez nem azt jelenti, hogy ez másnak sem lehet jó. Csak én egy olyan típusú ember vagyok, akinek ez nem való. Túl temperamentumos vagyok ahhoz, hogy csak úgy "belenyugodjak az életbe", hogy hát oké, nem vagyok fülig szerelmes, de azért rendes pasas, kedves és szeret engem, akkor jól megleszünk. Mert én nem csak jól meglenni akarok. Amúgy nem vagyok egy féltékeny típus, szóval nálam a nagy, heves érzelmek nem így jönnek a felszínre, ilyesmitől nem tartok.

Viszont ha nem találom meg azt, aki pont annyira szeret engem, mint amennyire én őt, akkor én inkább leszek egyedül (teszem hozzá, hogy ebben nem látok semmi szörnyűt).

2011. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz kérdés, egy időben engem is foglalkoztatott - egy nagy csalódás után. Akkor ugyanis megfogadtam, hogy soha többet nem leszek annyira elvakultan szerelmes, nem akarok többet "rajongani", mert akkor az ember hajlamos nagyon elrugaszkodni a valóságtól, és sokszor olyan tulajdonságokkal is felruházni a másikat, amilyennel vagy nem rendelkezik, vagy nem olyan mértékben rendelkezik.


A vőlegényemmel másfél éve vagyunk együtt. Szerelmes vagyok belé, és viszont. Azonban egyikőnk sem az esztelen, őrült rajongással szereti a másikat, hanem letisztult, mély, tiszteletre alapuló szerelemmel. Ettől még persze rengeteget szoktunk ökörködni, ezt azért írom, mert nagyon komolyan hangzik így önmagában.


Én örülök, egyrészt annak, hogy a jövőmet egy ilyen emberre és ilyen érzelmi háttérre alapzom meg.


Ugyanakkor örülök annak is, hogy egyszer részem volt egy két méterrel a föld fölött járós, szenvedélyes és rajongó szerelemben - legalábbis amit én éreztem. Tény, hogy nekem ebben a nagy rajongásban sokkal sérülékenyebb volt a lelkem, de erre csak utólag jöttem rá.

Bár a szakítás után a poklok poklát jártam meg, úgy gondolom, erre az érzésre, a csalódásra és a felépülésre épp úgy szükségem volt ahhoz (lelki fejlődés), hogy a mostani kapcsolatom kiegyensúlyozott, hosszútávú és nagyon boldog lehessen.

2011. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak az a jó, ha mindketten kölcsönösen szeretik és tisztelik egymást, akarják fenntartani a szerelmet, és hajlandóan is tenni érte. Ha szereted a másikat jót akarsz neki, sőt jobbat, mint magadnak. Ha mindkét fél így áll a kapcsolathoz, csak akkor tud sztem jól működni.
2011. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez hasonló ahhoz a mondáshoz, hogy amíg nem találom meg az igazit, jót szórakozok az esélyesekkel.


Pff.. én a szerelmes típus vagyok. Ez az egyik oka, hogy van, hogy sokáig nincs senkim, mint most is, tehát arany középúton járok.


Elméletileg, józan fejjel azt mondom, egyetértek, jobb ha engem szeretnek. Viszont a gyakorlatban sohasem voltam képes ilyen kapcsolatba belemenni. Tehát GYAKORLATILAG NEM ÉRTEK EGYET.

Néha, ha nagyon egyedül érzem magam, akkor eszembe jut néhány srác, akiről biztosan tudom, hogy szerettek volna. Milyen jó volna egyikőjükkel, hiszem szeretne tutira, a külsőm is tetszik neki, és én meg tudok szeretni, max nem szerelmes lennék belé, csak szeretném, elfogadnám, beletörődnék. De ez hülyeség, mert ilyen srácok azért előfordulnak néha-néha, és képtelen vagyok beadni a derekam.

Úgy gondolom, amit én mással megteszek, azt velem is megtehetik. Másképp fogalmazva, én nem szeretném ha akibe szerelmes vagyok csak azért lenne velem, mert neki jólesik ez. Ne tegye ezt velem senki, és én sem teszem.


Ha valaki egyértelműen utal arra, hogy szerelmes belém, én mindig megmondom neki, ha ezt én nem tudom viszonozni, azt is megmondom, hogy miért.

Valahogy ugyanezt várnám én is. Hogy ha tudja, hogy imádom, akkor ne játsszon velem, hanem kerekperec mondja azt, hogy NEM, és azt is, hogy miért nem. Ezáltal könnyebben el tudom felejteni és tovább lépni. Szerintem ez a korrekt.


Mégis ha egyet kell választani, akkor olyanhoz megyek, akiért rajongok. És kockáztatok. Mert szerelmesnek lenni jóóóóóóóóó!

(Könnyebbet is kérdezhettél volna! ;-))

2011. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lángolás az kell az elején legalábbis, mert anélkül nem lehet szerelemről beszélni. Szerelem nélküli kapcsolatba belemenni nem szabad! Hogy melyik fél milyen hőfokon éli ameg azt, az már más kérdés. Ebből a szempontból az nyilvánvalóan a számodra jobbik, kedvezőbb eset, ha teérted rajonganak jobban.
2011. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Még valami,

az a baj, hogy az ilyen belenyugvásos kapcsolatokból lesznek főként a tönkrement családok... (Persze nem minden esetben.)

Kb így: Apu rajongott anyuért. De anyu sosem volt igazán szerelmes apuba. De mégis egybekeltek. Anyu eleinte tűrt, eljátszotta, hogy jó neki és közben reménykedett, hogy apu majd megváltozik (az általa ideálisnak képzelt férfivá). De apu nem változott. És az anyu egyre idegesebbé vált, sosem volt nyugodt, Közben megszülettem én. Apu és anyu mindig veszekednek, ordibálnak. Vajon én miattam? Á, velem sosem foglalkoznak eleget, mindig csak veszekszenek. Apu már néha nem jár haza. Anyu szerint elcsábította egy másik nő. Elválnak. Apu elment. Anyu pedig még mindig rágódik és az én érzéseimmel nem törődik, velem is kiabál néha, főleg ha rossz jegyet kapok...

... Nem folytatom, de gondolom értitek...?!



(A kukur amit ír... Az nagyon igaz, főleg az utolsó mondatára bólogatok ezerrel!)

2011. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha az én lángolásom elmúlik, az övé miért tartana örökké? Ha mégis örökké tart, ugyanolyan lángoló gyűlöletté változhat, amiért nem viszonzod, amit megad. Ha mégsem várna semmit hosszú távon sem, te másznál falra a fojtogató ragaszkodásától.
2011. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!