Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodnak a férfiak...

Miért ragaszkodnak a férfiak betegesen az anyjukhoz? Miért kell mindig az ő kedvére tenni, csak hohy jól érezze magát, annak ellenére is, hogy emiatt a párjával konfliktusba kerül.

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nincs ilyen gond. Az anyjának köszönhetően elég nehéz volt a gyerekkora. Tiszteljük őket, de még szerencsére nem volt olyan helyzet, ahol ármely oldalra kellett volna állnia. Ha lenne, akkor szerintem mellém állna. Sajnálom azokat, akiknél ez nem így van!
2010. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel, hogy ez csak rosszabbodni fog. Akármit csinálsz, a kedves mama mindig köztetek fog állni. Hiába nézed levegőnek, a férjed döntéseiben, amik a banya döntései lesznek, mindig jelen lesz, mert ez azt jelenti, hogy ő a férjed szellemi partnere, nem te. Értem ezalatt, hogy hozzá fordul tanácsért, támogatásért, nem hozzád. Te csak mosol, főzöl rá, veled k@fél, de a partnere a mama lesz.

Nem fogod tudni választásra kényszeríteni, te ott vagy az előbb említett dolgokra, és ez nagyon kényelmes neki. Cserébe elvisel időnként egy kis veszekedést, úgyis megbékélsz végül. Ráadásul, mivel minden veszekedést - érthetően - te fogsz kezdeményezni, ezeket a mama ellened fogja fordítani tovább erősítve férjedben azt az érzést, hogy ő az, aki megérti, akihez fordulhat a bajával, nem pedig te. A gyerekeid csak annyit fognak leszűrni ebből, hogy az állandó "baszogatásoddal" te dúlod fel a családi békét, szegény apu egy áldozat egy ilyen borzasztó feleség mellett, mert ők csak ezt a részét fogják látni, és a legjobb esetben is neheztelni fognak rád. Kamaszkorukban miattad fognak minél kevesebbet otthon tartózkodni, és az csak kevés vigaszt fog nyújtani, hogy felnőttként rájönnek a dolgok mibenlétére.

Az ilyen hárpiák mindig sokáig élnek, úgyhogy abban sem reménykedhetsz, hogy kiböjtölöd az öreglányt. Nem tudom, hány évesek vagytok, van-e gyerek, de csak egy megoldás van, szerintem. Különben egy veszekedéssekkel teli, boldogtalan életet fogsz leélni mellettük harmadikként.


Bocs a hosszú válaszért, egy kicsit belemelegedtem :)

36/F

2010. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, saját tapasztalatodat írtad le? Érdekes ezt egy férfi szemszögéből olvasni.

Egyébként a döntéseinkbe természetesen próbál beleszólni, de úgy döntünk, ahogy akarunk, ebben a férjemmel egyetértünk. Az, hogy próbálja a kedves mama befolyásolni, az egy dolog.... Nem szokott sikerülni...

2010. febr. 20. 11:51
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Igen, én a gyerek voltam egy ilyen felállásban.

2010. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előző


Bocs a sötét képért, de a kérdésből az derült ki, hogy nem együtt hozzátok meg a döntést.

2010. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tettem fel a kérdést...

Egyébként én is voltam gyerek egy hasonló helyzetben, de én tisztán láttam hogy nem anyám hisztizett, hanem nagyanyámmal volt a gond...

2010. febr. 21. 05:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Akik most fiatal lányok, azokból lesznek az anyósok, ez azért senki ne feledje...
2014. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!