Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom azt mondta, más nőt...

A párom azt mondta, más nőt képzelt magának. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok, a párom huszas évei végén jár (Magyarországon folytatja tanulmányait de nem magyar). Ő pilótának tanul, én egy évet kihagytam az iskolából és azon hezitáltam, mi lenne az a munka amit szívesen csinálnék. Arra jutottam, hogy nyelveket szeretnék professzionális szinten tanulni és ebből megélni. Angolul és németül már nagyon jól beszélek bár tudom, hogy ehhez több kell, pont ezért szeretnék szeptembertől nyelvszakon tanulni.


A párom családjában orvsok,ügyvédek, bankárok vannak. Úgy érzem, hogy nem akarja alább adni párválasztás terén és szégyellné, ha nem lenne a nevem előtt a "Dr." szócska, hiszen azt akarja, hogy orvos legyek. Természetesen nem becsülöm le az orvosokat, tudom, hogy nagyon sok munka azzá válni és aki jól bánik a betegekkel és valóban érti a dolgát, nagyon-nagyon tisztelem.


Egyszer szóba kerültek a tanulmányaim és azt mondta, hogy igazából ő mindig is egy komoly munkát végző nőt képzelt el magának de nem baj, mert nem kaphat meg az ember mindent. Ezek a szavak megégették a szívem hiszen amellett, hogy mindig azt mondja, azt szeretné, ha lennék valaki (ami azt jelenti, hogy a mostani döntésem alapján senkinek tekintene vagy legalábbis alábecsülne), volt egy képe, hogy milyen párt akar magának és én nem felelek meg neki.


Mindketten külföldön képzeljük el a jövőnket. Azt mondta, ha orvos lennék, bárhová mehetnék vele. Óriási nyomást érzek magamon mert úgy érzem, azért kellene valami egészen mást tanulnom mint amit szeretnék, mert akkor elveszítem őt. Azt mondja a párom, nagyon jól keresnek ott az orvosok ott ahonnan ő jött és tudnának is nekem segíteni elhelyezkedni de szerintem hiba lenne csak a pénz miatt orvosnak tanulni. Úgy gondolom szép dolog embereken segíteni de nem tudom magamat jelenleg annak elképzelni. Kétségem viszont afelől van, hogy tudnék-e abban az adott országban majd munkát vállalni "csak" nyelvekkel, ahová majd ő megy én pedig vele tartok. Tudom, hogy azt akarja, ne legyenek majd pénzbeli gondjaim és törődik a jövőmmel de ugyanakkor azt is érzem, nem azért szeret jelenleg, aki vagyok, hanem olyanná akar formálni, amilyen személyt elképzelt magának és ez fáj.


Mit tegyek? Kérlek adjatok tanácsot.


2015. ápr. 3. 19:03
1 2 3
 11/22 Bence_ ***** válasza:

De egy nyelvet is doktorálhat.

Ez az ember más valakit akar. Vagy kirekeredsz és megerőszakolod magad vagy találsz egy olyan férfit aki elfogad téged és vele élsz boldogan.

2015. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ez nem jó jel. Ha úgy érzi, más nőt képzelt el, akkor nem te vagy neki az igazi, így nem is szeret igazán. Nálunk is ez volt, csak fordítva. Az exemnek nem voltak céljai, nem akart semmit kezdeni magával és meg mindig olyan pasit képzeltem el magam mellé, akinek azért vannak tervei az életben. Először tagadtam a csalódásom, de a végén csak kiütközött. Vége is lett.
2015. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kissé felszínes a párod...Én nem tudnék ilyen férfivel együtt lenni :( Ahogy a Te irasodbol is látom, nem ő az embered! Többen írták már, hogy ne add fel saját magad, de ezt igazából akkor érti meg az ember, amikor már atesett rajta, és megbanta! Én is így jártam, ezért mi elvaltunk...Ha szereted elég nehéz, könnyű azt mondani, hogy hagyd el, de én azért azt mondom egy ggondolkodást meger! Sok sikert a döntéshez!
2015. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ez a kép majd egy kicsit segít neked jó döntést hozni.

2015. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Soha nem akarnék olyan munkát végezni, amit nem csinálok szívesen, amit nem én választottam, csak magamra erőltettem, hogy megpróbáljak megfelelni bárki más elképzeléseinek és elvásásainak, legyenek azok a szüleim vagy a párom.


Nem azért vagyok itt, hogy mások álmait és vágyait kövessem, hanem azért, hogy a sajátjaimat.


Ha valaha én akarnám megválasztani, hogy a párom mit tanuljon, mivel foglalkozzon hosszú évtizedeket keresztül napi 8 órában, meg egy dr.-t szeretnék a neve előtt látni, tudnám, hogy nem az ő boldogsága fontos nekem, hanem a saját hiúságom és egóm, és nem valódi társ, hanem kellék az életemben.

2015. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
látom valami lepontozó barom már tiszteletét tette itt is
2015. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez egy p.cs.
2015. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

ahha. és ha orvos lennél, akkor ki fizetné a milliós tandíjat félévente? Csak mert röghözkötés van...

Vhogy nem lehet egy nagy észkombájn ez a pasi, már csak azért sem, mert még az orvosi diplomát is honosítattni kell és az is idő ill. pénz.


Tanács: ez egy beképzelt suttyú. Pattanj le mellőle és éld azt az életet, amit te szeretnél élni. (arról nem is beszélve, h mi van, ha menet közben rájön, h mégsem te vagy a nagy ő. ott maradnál egy kényszer életpálya modellben, aztán kapálozhatnál, h visszacsináld.)

2015. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"ami azt jelenti, hogy a mostani döntésem alapján senkinek tekintene" - de miért használsz feltételes módot?

Most ebben térítene el a saját életedtől. legközelebb?

Orvosként sokat lehet keresni, de utcalányként még többet! lelki szegény az, aki a pénz miatt tanul.

2015. ápr. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez a férfi szeret Téged. Ha szeretne, nem érdekelné, hogy Te orvos szeretnél lenni vagy nyelvet tanulni.


Mióta vagytok együtt? Milyen nemzetiségű?

2015. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!