Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi erôszakot gyanítok,...

Családi erôszakot gyanítok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kérem ne hülyéskedje el senki. Fontos lenne hogy kapjak valami használható tanácsot. Egymásba szerettünk egy nôvel, akinek van egy vôlegénye. De képtelen elszakadni tôle, jött-ment indokokkal. Azonban hirtelen mozdulatoknál láthatóan összerezzen, beszélni nem tudunk napok óta mert meg van tiltva Neki, és baja származna belôle, a saját szavaival élve. Várja a következô alkalmat, hogy beszélhessünk, de 24 órás "felügyelet" alatt van. De tagadja hogy bántaná a vôlegény, azonban érzem/látom hogy mi van. Hogy deríthetném ki???

2015. márc. 27. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

menj pszichologushoz aki ad majd tanácsokat.

a közhiedelemmel ellentétben nem (csak) annak kell pszichologushoz kell menni, aki őrült, hanem annak is akinek őrültekkel van dolga, de tanácsatalan hogyan kezelje a helyzetet, mert a pszichologus adhat tanácsokat, hogyan kezelje a helyzetet.


itt pedig gyanus hogy a vőlegény orvosi eset...


persze mi is adhatunk tanácsokat, kérdés mennyit ér neked az a nő?

dilettánsok tanácsaival beéred vagy szakember tanácsait fogadod meg?

2015. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ha nagyon "meg van fenyítve", akkor nem fogja bevallani, hogy bántalmazza a párja. Te pedig mégsem figyelheted ki őket, sőt, az a szomorú helyzet, hogy még csak nem is jelentheted a dolgot, mert nem fognak vele foglalkozni.

Egy ilyen helyzetben az egyetlen valódi megoldás és menekülési lehetőség, ha a nő elég bátor, és felülkerekedik a bántalmazó, fenyítő és parancsoló vőlegénynek. Ha bántja, elmegy az orvoshoz, látleletet csináltat, és feljelenti. De ha ő ezt nem teszi meg, te nem tehetsz semmit.

2015. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy fokozott felügyeletet alatt áll a nő érthető , amennyiben sejti a párja hogy félrelép ! Az hogy hirtelen mozdulatokra összerezzen, betudható annak is , hogy nem tiszta a lelkiismerete !
2015. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általam ismert ilyen esetben az illető, aki a te helyedben volt kérdező, volt a balek. Az asszonyka vele is elhitetett ilyeneket, hogy jaj a férje így meg úgy, és neki milyen rossz, nem mer tőle elválni, blabla. Persze a balek mellette állt, az asszonyka bebiztosította magának, hogy nem fogja felvilágosítani a férjet, hisz akkor, mily förtelem, a férj megölné az asszonykáját. Persze amikor férjuram otthon volt az üzleti útjairól, akkor szigorúan tilos volt sms-t küldeni, telefonálni, nehogy az az "agresszív állat" bármit megsejtsen. Természetesen asszonyka szívesen fogadott minden kisebb-nagyobb ajándékot a balektól. Még arra is megpróbálta rávenni, hogy vegyen fel hitelt, amit neki ad (szerencsére EKKORA balek azért nem volt).
2015. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Életszagú szinte lassan mindennapos eset..egy bàntalmazott sose beszél idegeneknek róla..max végső esetbe amimor màr menne de nem mer és hàtha tud vki neki segiteni akàr munkàt talàlni akàr megvédeni akàr csak mellette àllni biztatni..
2015. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egész tinikoromban összerezzentem a hirtelen mozdulatoktól, sőt, ha sokan vettek körbe idegenek, már majdhogynem összehúztam magam, mint egy riadt állat.

Nem voltam az égvilágon sehol befenyítve, csak rosszak voltak az idegeim, stresszeltem.

Tartom az előttem szóló véleményét, ha tudomásom lenne róla hogy félrejár a társam, én is felügyelet alatt tartanám.

Ha képtelen tőle elszakadni, kétlem, hogy annyira rossz helyzetben lenne az a nő.

2015. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Ajánld fel gavallér módon, hogy segítesz a nőnek elköltözni a lakásból akkor, amikor a vőlegénye nincs otthon. Segítesz találni neki egy olyan albérletet, ahol nem talál rá a pasi, esetleg a kauciót is kölcsönzöd neki, ha az lenne a probléma. Ha erre nemet mond, hagyd a fenébe, csak szórakozik veled. Valószínűleg csak azért viselkedik így, mert fél a lebukástól.. Persze lehet, hogy agresszív a pasi, de ha ő önszántából marad inkább mellette, miközben segítenéd a menekülését, akkor meg is érdemli.
2015. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig most kell menni amìg nincs gyerek..később szàzszorossan nehezebb lesz..majd akkor a gyerekkel fenyegeti hogy elpereli tőle hisz neki nem lesz àllàsa ha szül amig nem böl sis vagy ovis-az elöbbi sokfelé telitett meg magàn tehàt fizetős..meg ha gyerek is kötődik hozzà..ott na ott màr sok a bonyodalom..
2015. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

"Egymásba szerettünk egy nôvel, akinek van egy vôlegénye"


Nem. Te szerettél bele. Ő valószínűleg csak szórakozik veled. Szerintem nagyon gyorsan építsd le ezt a kamugép csajt.

2015. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Katica71 ***** válasza:
100%
Hogyan jutott eszedbe olyan nővel kezdeni, akinek van vőlegénye... Ne légy mazochista, felejtsd el.
2015. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!