Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet nem tudok szeretni?

Humaci12 kérdése:

Lehet nem tudok szeretni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokat gondolkodtam ezen az egészen...és én most nem a párok közötti szeretetre gondolok, hanem a családban lévőre. Édesanyám szokta mindig kérdezni, hogy szeretem-e?, és én csak mindig mondok egy igenlő választ...Aztán ezt elkezdtem furcsálni, hogy ezt mindig csak mondom...nem érzem...még csak kamasz vagyok és ez lehet normális? A szüleim szeretnek minket tudom, csak annyira megvagyok ijedve, hogy lehet nem vagyok képes szeretni...Van egy húgom is, és ha esetleg történik vele valami akkor mindig sajnálom, még sírni is szoktam érte, de nem tudom,hogy ez a szeretet része-e :( Én általában olyan vidám, optimista lány vagyok és nem merek erről beszélni...Valaki segítsen :(
2015. márc. 26. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tudsz! :)


Ne aggódj ezen, így leírásból én azt látom, szereted őket, csak ez nagyon természetes és kézenfekvő, nem érzi az ember mindig nagy intenzitással.

No meg kamasz vagy, ilyenkor minden olyan zavaros.


"ha esetleg történik vele valami akkor mindig sajnálom, még sírni is szoktam érte, de nem tudom,hogy ez a szeretet része-e"


Persze! Ez az empátia, együttérzés,és jellemzően azokkal vagyunk így, akiket szeretünk.

2015. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nincs veled semmi baj. Tudsz szeretni es szeretsz is (nekem is mar monoton, hogy mindig elmondom anyumnak, hogy szeretem). Lehet, hogy nem erzed ezt olyan kulonosen de biztos vagyok hogy szoktak hianyozni a szuleid es neha peddig csak boldog vagy, hogy van valakid (egyebkent van olyan "betegseg" hogy nem tudsz szeretni). Ha meg szeretnel errol beszelgetni irj privatban :)
2015. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Valaki tényleg nem tud, pszichopatának nevezik. De semmi köze a lópatához!
2015. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úr Isten :O én nagyon megnyugodtam most :) még a könnyem is kicsordult örömömben :) Nagyon köszönöm :)
2015. márc. 26. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a szeretet ezt jelenti: önzetlenül adok annak, akit szeretek, képes vagyok bizonyos helyzetekben az ő érdekeit a magamévá elé helyezni, mint az enyém, még akkor is, ha ezzel áldozatot kell hoznom.

(pl. amikor segítesz neki, megleped valamivel, akármivel, aminek örül, stb...)

2015. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és boldoggá tesz téged az, amikor őt boldognak látod. Ezt kihagytam.
2015. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!