Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennie az anyósomnak,...

Mit kell tennie az anyósomnak, ahhoz, hogy az elhunyt sógorom két gyermeke ne örököljön semmit?

Figyelt kérdés
Az elhunyt sógorom 2 gyermeke nem volt kapcsolatban anyósommal már vagy 20 éve. Ha valamilyen családi eseményen találkoznak, még csak nem is köszönnek neki, és kerülik a társaságát. Egymás közt vénasszonynak vagy öreg K-nak hívják. Ezért nem akar az anyósom egy gombot sem rájuk hagyni. Egyébként egy 35nm-es lakásról van szó.

2015. márc. 21. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

1. Írjon egy végrendeletet, és a kis vagyonát legyen az ingó és ingatlan vagyon írassa valaki nevére.

Ebben az esetben a sógor 2 gyereke (Az unokák) csak a köteles részt öröklik.

2. Anyós még életében átruházza a tulajdonjogát annak akire szeretné, és az illetővel haszonélvezeti jogot köt. Ebben az esetben nincs anyós nevén sem ingatlan sem ingó vagyon, vagyis senki nem örököl semmit, még köteles részt sem. Viszont a haszonélvezeti jog ami az anyós haláláig érvényes, biztosítja, hogy élete végéig az ingatlanban éljen. (ami már nem az övé)

2015. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Én ezt nem értem. A sógorod meghalt, ez világos. Van két gyereke, ez is világos. De mi a franc köze van az anyósnak az egészhez? Azért nem örökölhetnek az apjuk után, mert le k*rvázzák az anyósodat? Hogy jön ez össze?
2015. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi azt elfelejtettem leírni, hogy az ingatlan az anyósomé.
2015. márc. 21. 20:44
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

első vagyok.

Írtam mit tehet.. Más megoldás nincs.

Jobban mondva van még 1 amit tehet.

Még az életében eladja az ingatlan, és a pénzt amit kap érte, elszórja. Pl: mehet világ körüli útra, vagy albérletbe költözik és a pénzből fizeti. vagy amiket már leírtam

2015. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, én úgy tudom, hogy a halála előtti 15 évben elajándékozott dolgok (jelen esetben az ingatlan) az örökség tárgyát képezik. Ha (papíron) eladja, akkor a vételár. A kötelesrészre jogosultak mindenképp, abból csak nagyon alapos indokkal lehet őket kitagadni.

Egyébként ha ennyire fontos, hogy csak a te párodé legyen a kulipintyó az egyébként még élő anyósod halála után, legalább annyit fektess be, hogy elmész egy ügyvédhez, aki ért ehhez.

2015. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A sógor egyébként 2006-ban hunyt el, nincstelenül. Az anyósom egészsége rendült meg, de nagyon, és tőlem kérdi, hogy mi lenne a teendő. Mintha nem is lakatos, de legalább fiskális lennék.

2015. márc. 21. 20:57
 7/13 A kérdező kommentje:
5-öskének: Nekem nem fontos, hogy a párom örököljön, az sem érdekel, ha mindent az unokái visznek.
2015. márc. 21. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Eltartási szerződés veletek. Nincs köteles rész ebben az esetben.
2015. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen megoldás az eltartási, ahogyan írták. Ha kizárják őket a végrendeletből, akkor is örökölnek kötelesrészt, valamit a 10 éven belül (lecsökkentették ennyire ha jól tudom) ajándékozott dolgok is az örökség részét képezik.
2015. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kitagadás esetén nincs kötelesrész... De ahhoz a törvényben taxatíve meghatározott ok közül kell valamelyiknek bekövetkeznie. (Akkor lesz a végrendelete ezen rendelkezése érvényes, ha valamelyik okra hivatkozva, indokolva tagadja ki a gyermeket.)
2015. márc. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!