Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van hülye főnöke?

Kinek van hülye főnöke?

Figyelt kérdés

Az enyém ott kezdődik h egy maximalista szemét nő. Nem bír lazítani, folyton csinálnia kell vmit, sikeréhes betegesen. És mástól is elvárja h a munkának éljen, meg ingyen is dolgozzon plusz munkákat. Ha rendesen elvégzed a munkád az természetes, és örülj h van. Az eszébe se jut, h más másra is szeretne eneriát, időt fordítani.Meg h a hobbijai magánélete is érdekli, és azt is szinesen akarja kitölteni. Kritikus hárpia! Még azt is megszabja milyen ruhába járjunk dolgozni, mi meg bólogatunk, és sz*runk bele! Ez főleg a fiatalokra igaz. Nehogy má, úgy öltözzünk mint egy ötvenéves! Vannak akik benyalták magukat tövig, az ha mi ugyanazt a munkát elvégezzük mint ezek az nem ér annyit. Ez a bunkó főnők nő, azt hiszi, hogy tökéletes, közben meg nagy adóságot csinált a cégnek, és most azon filózik, h a dolgozók plusz béreiből vonja le. A nyalisok szépen meg tudják vezetni. Dörgölőznek is egész nap, meg fényezik magukat. Ha valaki beteg azt csak nagy szájhúzgálva engedi el. Előítéletes, bizalmatlan, csak magában bízik, minden az ő elképzelése szerint kell h legyen, a többieknek, nem lehet ötlete. Ha ideges flegmán beszél a beosztottakkal, rajtuk vezeti le a feszültséget, volt akit meg is zsarolt, h mit mondhat és mit nem a munkahelyen.


Remélem a tanulók akik ezt olvassák nem fognak ez után parázni az első munkahelytől:)


...és a munkaköri légkör milyen nálatok? Milyenek a kolegák? Megy a fúrás faragás, alákavarás, kétszínüség?


Nálunk mindenki útálja a másikat, de a szemébe mézesmáz. Nincs gerinc bennük h őszinték legyenek, ha meg igen az nagyon rondára sikerül. A közös helyiségben vágni lehet a feszültséget. Szóval egy fertő az egész.


Egy két vkivel jóban vok, a többieket meg kerülöm nagy ívben. A főnököt is ha rossz kedvében van, de volt már h összevesztem vele.


Az ismerőseim is azt mondják sok helyen ez van.


Van amikor arra vágyom inkább termesztenék növényeket egy fóliasátorban, vagy gondoznék állatokat. Ott nyugi van:)


2010. febr. 15. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, szerintem nekem rendes főnököm van, elégedett vagyok.
2010. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, en elfogadom h nem mindenkinek eletcelja sok penzt keresni es a munkanak / tanulasnak elni. Vannak emberek akik karrierre torekednek es vannak olyanok akik megelegszenek azon a szinten ahol vannak es sosem vagynak tobbre. en elfogadom mind a kettot. az en csapatomban vannak vegyesek, van ket kontirozom belfoldon akik orulnek h 'csak'kontiroznak, nem vagynak tobbre bejonnek reggel 8.30-ra es 5kor elmennek haza csak akkor marad tovabb ha vmi nagyon surgos. nem szolom meg oket nem bunkozok veluk, elfogadtam h ok erre kepesek, megvannak a sajat limitasuk. es hidd el meg igy is lehet oket motivalni. ugyanakkor van az asszisztensem aki tanult, es allandoan tanul tovabb mert o igy erzi jol magat, ha uj doglot tanult akkor o akarja csinalni. tenyleg olyan mitn a jobb kezem. hagyom h kibontakozzon es ot is motivalom. eleg zarkozott egyen de lehet hozza kozeliteni es o is nyit es beszelgetni veluk. Igazandibol a lenyeg h meg kell ismerni a beosztottat h ki mire kepes es mi az ami motivalja. Pl a kontirozoim nem kell hozza nagy vegzettseg es sok mindent nem tudok nekik leosztani mert nincs meg a megfelelo vegzettseg es tapasztalat, de nem szeretnem h kihagyva ereznek magukat es h mindent az asszisztensemnek mutatok igy oket maskepp motivalom. egymas munkait csinalni. ez is erdekes votl hisz az egyik aki regebb ota van nalunk az felt h akkor o most ki lesz rugva h a masik megtanulja az o munkajat, mig ra kellett vezetnem h neki ez jo egyreszt mert extra tapasztalat igy konnyebben el tud helyezkedni mashova ha akar, masreszt konnyebben tud szabira menni mert nem kell aggodnia ki csinalja a munkajat. ezt csak azert irom h minden emberben van lehetoseg vegzettsegtol fuggetlenul csak meg kell talalni a megfelelo utat hozza.

nyalizos beosztott sosem szerettem oket. en eleg fair vagyok es nalam igazandibol teljesitmennyel lehet eredmenyt elerni es nem nyalival. en nem varom el h lefenymasoljak a dolgokat, vagy lefuzzenek adatokat a beosztottjaim, en magam csinalom mikor van idom ra. es hidd el nem szakad le a kezem. nem pattogtatok senkit sem. egyet viszont nem tudok elviselni a sunyisagot foleg mikro lustasaggal parosul. tehat amikor tudom h az illeto interneten jatszik mikozben eloadja a hattyuk dalat h megszakad a munkatol es a kepembe hazudik, mikozben tudom h semmi dolga sincsen. vagy elobb lelep annelkul h szolna, tehat kisunnyog az ajton. vhogy nem viselem ha komplett hulyenek akarnak nezni. akkor ezeknek kovetkezmenyei vannak.

alapjaban nyugodt vagyok a csaladi problemamat regebben volt ilyen ex megcsalt, allando vitak, egyebek, sosem vittem be a munkahelyemre es sosem ordibaltam a beosztottaimmal mert nem volt jo kedvem. eleg nehez elkuloniteni a munkat es a maganeletet de meg lehet csinalni. Ha nagyon lent voltam erzelmileg volt ilyen is en inkabb kivettem szabit es kipihentem otthon magam atgondoltam dolgokat mert ereztem h nem voltam abban az allapotban h normalisan tudnek barkihez is viszonyulni. azota megtalaltam eletem parjat es ugyanugy nem viszem haza a munkat es nem traktalom a paromat evvel. azert megkerdezzuk h milyen volt a napom en rovidem osszefoglalom par szoban o is az ovet es nem panaszkodunk egymasnak orakat. sokszor er stressz amikor masik lerakattol jonnek az emailek es midnen tegnapra volt hataridos, meg ilyenkor sem ordialok hanem megprobalom teljesiteni a dolgokat van mikor magara csukom irodam ajtajat es dolgozom ezerrel, es ami nem megy aznapra azt jelzem h holnap is van egy nap de semmikepp sem buntetem a beosztottjaimat.

2010. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is csak szemét karrierista,beosztottakat megalázó főnökeim voltak, egyet kivéve.Nincs is annál rosszabb mint úgy lefeküdni,hogy nem akarok másnap melóba menni miatta,mert szivatni fog...A jófej főnököm pedig sajnos nem volt sokáig,mert melót váltott.De ő is csak mint főnök volt jó fej,kiderült róla elég sok rázós ügy,amit inkább nem is részletezek...De mint főnök tényleg 5*-os volt.Csak a legvégső esetben cseszte le a beosztottat,több esélyt is adott egyeseknek,igazán jókat lehetett vele dumcsizni,csak az a rosz oldala az ne lett volna..mindeggy.A mostani főnököm is egy nagy rakás....Az a baj velük,hogy többnek érzik magukat az alkalmazottnál.ÉS tök mindeggy ,hogy bánnak veled,őt úgysem rúgják ki.Ez sajnos jellemző a gyárakra pl.De a férfi főnökök állítólag megértőbbek:)
2010. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

akkor irom a masik oldalrol. a ferfi fonokok nem megertobbek csak szeretik kerulni a konfliktust.duzzognak majd ha szembesitenie kellene a probelmat akkor nem kepes ra, prbalja halasztani a dolgokat, gondolja hatha maguktol megoldodnak de sajnos sosem oldodnak meg. es mikor lecsap ra akkor teljesen stresszessebb lesz. egy no evvel szemben karakanabb es kiall jobban az igazert. Mondjuk en kulfoldon dolgozom fonokkent DE otthon dolgoztam beosztottkent es igen en is megkaptam "kis hal vagy a vizben, ne ugass...' '100-an varnak a helyedre ha nem tetszik ott az ajto ugy menj ki h azt ne tudd ujra kinyitni..' meg hasonlok. hat nem tudom en ha ezt itt mint fonok eleresztenem erosen megutnem a bokamat. Itt ez nalunk, nem divat. persze azert a beosztottakat sem kell felteni, van kozottuk sok lusta es sunyi is. en csak ezt a ket tulajdonsagot egyszeruen nem birom!!! nekem pl semmi bajom nincs ha pl eskuvore valo keszulodes miatt az illeto azt mondja szeretne a munkarendjet megvaltoztatni reggel 7-tol du 2-ig atmenetileg. akkor az ember ugy keszul es kerit vkit helyette a kieso idore. sosem volt h ilyenre nem-et mondtam. DE ha vki bejon reggel es szo nelkul kisunnyog azjton annelkul h szolt volna es ez megismetlodik minden nap es azt latom h egyre kevesebbet dolgozik es a melo megcsak halmzoodik es nekem kell mecsinalni helyette akkor igenis nalam nincs bocsanat. en nem uvoltozom meg egyebek egy irasbeli felszolitas, ketto, harom es utana elbucsuzunk egymastol. en szeretem az oszinte embereket, nyitott vagyok minden problema meghallgatasara de a sunyikat nem becsulom es nem turom.

azert egy fonoknek is van maganelete. egy fonok is lehet anyuka/ apuka. a beosztott eszre sem veszi h a fonok is ember annak is lehetnek maganugyi problemai. sajnos az elvaras h a fonok dolgozzon 16 orakat mert magasabbafizuja kitellik belole, a beosztott meg csak eldolgozgat azert a penzert, a beosztottnak lehetnek problemai valas csalad etc, a fonoknek nem lehet. miert ne lehetne hisz az is ember? amig beopsztott voltam nekem is megvolt ez az idea, de miutan az asztal masik oldalarol nezem a dolgokat egy csomo mindent megertettem amit anno nem ertettem. Tobbet keresunk? Igen, de senkinek sem fordul meg a fejebe h hogyan is jutott a fonok oda ahol van? engem anyu erre nevelt h tanuljak mert konnyebb eletem lett. a fiatalsagomat aldoztam, mig mas bulizni jart es pasizott / csajozott, addig en a konyveket bujtam es ugyes bajos hulye vizsgakra keszultem. akkor azt hittem h ah itt a veg en ezt nem akarom csinalni, de vegig csinaltam. alulol kezdtem akrrieremet es feljutottam es tenyleg nincs anyagi gondom. egyaltalan nincs, anyagi fuggetlensegben elek a parommal, ahol nekunk a legnagyobb gondunk h hol es milyen ingatlant vegyunk befektetesnek, nem pedig az h mit tegyek az asztalra. en most aratom annak a befektetesnek a gyumolcset amit beinvesztaltam 15 evvel ezelott. akkor nehez votl, most konnyu. en csak azt szoktam mondani h nem kell irigyelni ezt az eletet, azt az utat is kell irigyelni ami idaig vezetett de eddig meg senki sem irigyelte tolem azt. masreszt 100szor tobb stressz er amikor nyaggatnak jobbrol balrol, multinak dolgozom az azsiai regiot iranyitom, nem egyszer a reggelem ugy tellik h csak emaileket valaszolok es kb van vagy 2-3 ora mikor a sajat munkamhoz jutok. sokszor miutan lefektettem kislanyomat meg este ejfelig dolgozom mert teljesiteni kell a hataridot. ezekbe nem lattok bele... es ugy h kislanyom meg nem alussza at az ejszakat es van amikro ketszer is fel kell kellni hozza ejszaka, vagy felsir mert rosszat almodott es magamhoz kell venni. van mikor kb 2 orakat alszom egyben, megis bejovok nem csesztetek senkit es nem alszom el az asztalon. egy fonok elete sokkal bonyolultabb nehezebb tarskapcsolatot kiepiteni foleg ha az illeto no, mert a ferfi fel, h ha egy nonek anyagi fuggetlensege van nem erzi magat igazan ferfinak meg ha nem tetszik vmi akkor kilep a kapcsolatbol tehat nincs fuggosegi viszonyban. sok ferfi nem birja elfogadni de ugyanakkor sok no sem, h a parnak nem fejezodik be a munka este 5kor hanem vannak meg munkaido utan is teendok. ez is nagyon lehangolo tud lenni. votlak olyan helyzetek amikro azt kivantam barcsak egyszerubb eletet tudnek elni, kevesebb penzert de egyszerubbet. ezert van az h pl sok fonok iszik, mert ebbe feledteti a napi stresszt.

2010. febr. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

02:12 kommentes!

Mindenkinek más és mások a tapasztalatai!Nekem a férfi főnökeim voltak a jobbak(egyik sem volt olyan,mint amit ecseteltél,ellentétben a nőkkel).De hát minden ember más,nem vagyunk szerencsére egyformák,így nem is lehet hasonló 2ffi főnök.Nem értek egyet azzal,hogy a beosztott szerint a főnöknek nem lehetnek problémái,gondjai.Számtalana olyan eset volt ami velem is előfordult,mégpedig az hogy a főnököm nekem sírta el magánügyi gondjait.Mindenki tudta,hogy nincs rendben az élete bizonyos része,mégsem nézett rá senki ferde szemmel,hogy na ne....neki ne legyenek gondjai mert főnök Ezhüyeség.De akkorezekszerint amíg te voltál beosztott,neked ez volt a véleményed?Hogy neki semmi problémája nem lehet?Amiről te beszélsz szerintem az inkább az lehet,hogy vannak olyan emerek is akik a dolgozókon töltik ki magánügyi problémáit(őket cseszteti feszültség levezetésképpen),sajnos ilyen is van.A többivel egyetértek,aki igenis vette a fáradtságot,hogy tanuljon,diplomázzon annak jár a több pénz!Igazából nem szabad átesni a ló túloldalára,azért mert én vagyok a nagyfőnök,ezek meg az alatvalóim.Szóval mindenkinek más a tapasztalata,mert hál istennek nincs két egyforma ember:)

2010. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

07:37nek! Nagyon szellemes vagy:)! Én meg az Apeh vagyok és figyellek:)


Mindenkinek köszönöm a válaszát. Elég nagy különbségek vannak beosztottak között, tényleg van aki kényelmesen elvan az íróasztala mellett. Más meg mindig készenlétben van, minden perce be van osztva. Meg arra jöttem rá, h sokan csak akkor értenék amiről beszélek, ha kipróbálnák, amit írtam! Bárkinek szivesen kölcsönadom a főnököm, meglátjuk, hogy bírja a kiképzést:)


Amugy meg üzenem az itt beírt főnököknek, h attól h vki még nem akar sokat a szakmájában tanulni, vagy nem akar sok pénzt ez nem egészen így van!


Gondoljatok arra h ezek az emberek másba is szeretnének energiát fektetni, nem csak a munkába! (család, hobbi, barátok) és annyira nem kéne őket lenézni, mert szerintem ez is érték! bár tudom van akinek csak a pénz számít! Mindenkinek számít a pénz, de van akinek számít más is!


És lehet h attól mert még a szakmájában nem jár agytágító továbbképzésekre, lehet h igenis tanul, pl nyelveket, vaagy akármit, manapság már bármilyen tanfolyamra elmehetsz. És szerintem az nem baj, ha nem csak egy vmi érdekli, hanem több dolog. Én pl nem bírnék egy vonalon mozogni, belehalnék a monotonitásba.

2010. febr. 17. 23:35
 17/18 anonim válasza:
Az enyém totál őrült. Nem létezik számára család, hobbi, barát, semmi, még fogalom szinten sem. Diplomával és három nyelvvizsgával gürcölök mellette TITKÁRNŐként, és már nagyon unom. Az elmúlt 3 évben egérből lábtörlővé léptem elő, rám oszt minden rossz célzást, nekem címez minden megrovást. Ha ezt szóvá teszem, ott vesz el tőlem, ahol csak tud (ebédszünet, étkezési jegy stb.). Legutóbb a saját esküvőmre nem engedett szabadságot kivenni, de elmentem táppénzzel, és erre annyi melót írt ki, mire visszajöttem a két napról, hogy ugyan van papíron férjem, de 3 hónapja gyakorlatilag nem láttam. Szívesen felmondanék, de egyenlőre nincs hova mennem, és mellesleg, olvasva az ittenieket, nem bízom benne, hogy sokkal jobb lesz máshol...
2011. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én csípem a főnökeimet és a kollegákat is, bár van olyan kollega, aki nem annyira csípi a főnököt. Voltaképp a főnök arra való, hogy utáljuk, de az enyém mégis egész korrekt. Néha az hiányzik, hogy kicsit lehordjon a sárgaföldig, de ilyen még sosem volt.
2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!