Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? A férjemet...

Mit tanácsoltok? A férjemet hívta a régi főnöke a balatonra dolgozni.

Figyelt kérdés

Mikor még csak együtt jártunk a férjemmel,volt 2 nyár mikor lent dolgozott a balatonon.Azóta összeházasodtunk és van 3 gyermekünk.4 éves 2 éves és egy 6 hónapos. Felhivta valamelyik nap a régi főnöke a balatonról és hivta,hogy menjen le dolgozni nyáron,utánna pedig tud neki munkát Ausztriában. Viszonylag jól keres itthon,de most majdnem a 3szororsát kapná. Szóval pénzbe jó lenne,mert ugye laksáhitelünk és kocsihittelünk is van. Meg rengeteg a kiadás.

De nyáron egyáltalán nem jönne haza,utánna max 1 hétre és menne tovább Ausztriába.Én nagyon félek,hogy a gyerekeket megviselné,a két nagyobbik rajong az apjáért. Nem beszélve a házasságunkról.

Szeretne menni,kérdezte,hogy mit gondolok,de nem tudom.Kavarognak a gondolatok a fejemben A pénz miatt jó lenne,de viszont,én itt maradok 3 gyerekkel. Ugymond segítség nélkül. A nagyszülők is dolgoznak. Rájuk se tudok mindig számítani. Ha orvoshoz is vinni kell valaemlyiket(vagy mind a hármat) a férjem segít.

Egyébként ha most nem menne,akkor jövőre is szívesen várnák.

Délután beszélni akakr velem erről és én tanácstalan vagyok.


2009. jan. 22. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom menjen. Sajnos olyan helyzetben vagyunk, hogy minden munkalehetőséget meg kell ragadni, ami viszonylagos kilábalást kínál a gödörból. Sajnos jelen esetben szerintem mindenkinek a pénz az elsődleges. Minden más csak utána jöhet. Nem ismerlek sem téged, se a házasságodat, de én remélem, hogy itthon egyedül meg tudod oldani a problémákat, reméljük erős vagy, nagyon sokan megoldották már, és azt is , hogy a házasságod elég erős. Szerintem engedd el.
2009. jan. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én azon gondolkodnék, hogy együtt költözzünk.
2009. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azt tanácsolom, hogy ha mindenképpen menni akar a férjed, és a pénz is kell, akkor próbáljatok meg együtt menni, az egész család, költözzetek együtt. Én legalábbis ezt tenném.

Amugy én is beszéltem ilyenről a párommal (4 éve élünk együtt), és mondtam neki, hogy inkább legyünk szegények, de abba nem megyek bele, hogy ő messzire járjon dolgozni. vagy menjünk akkor együtt, vagy ne menjen sehogy.

Tudom, hogy fontos a pénz, meg minden, de nem egy ismerősömnek a férje messze dolgozik a családtól, havonta (vagy ritkábban) jön haza, akkor is pár napra, hát én ezt nem csinálnám!

Oké, hogy erős a kapcsolatuk, de a házasság és az együttélés az legyen ténylegesen az! Hangsúlyozom: AZ ÉN VÉLEMÉNYEM SZERINT.

Szóval én ezt tenném, de ezt nektek kell eldönteni.

2009. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenképp engedném. Az én férjem pénteken indul fél évre Franciaországba, onnan max. 2-3 alkalommal tud hazajönni 1-1 hétvégére, úgyhogy nagyon kemény lesz. Nekem sincs segítségem csak ő, itthon maradok az 1 éves kislányunkkal, de olyan jó pénzt fog keresni, hogy a fennálló lakáshitelünket ki tudjuk fizetni, pedig még nyögnénk 3 évig havi 50 e Ft-tal és ott a többi kiadás is. Nektek annyiból jobb a helyzet, hogy a Balaton elérhető távolságra van, ha nagyon hiányzik még 1 napra is le tudtok hozzá "ugrani" és Ausztria sem a világ vége. Ha úgy érzed, hogy erős a kapcsolatotok, akkor ne gondolkozz, mert a pénz nagy úr, a pénztelenség még nagyobb és nektek akar jót. Sajnos ilyen világot élünk, hogy kénytelen az ember külföldön dolgozni, hogy annyi pénzt keressen, amiből normális életet tud biztosítani a szeretteinek. Becsüld meg, hogy olyan férjed van, aki nem fél a munkától hogy nektek jobb legyen, hidd el, neki lesz a legnehezebb nélkületek.
2009. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is azon gondolkozok,hogy együtt menjünk. Vagyis mi inkább utánna.Délután majd felvetem neki,hogy mit szólna hozzá.

Az én környezetemben is sok olyan család van,ahol a férj külföldön dolgozik. De eddig csak azt látom,hogy tönkreteszi a kapcsolatot. Mert ugye nem pár hónapról szól,hanem évekről.

2009. jan. 22. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
4. válaszoló vagyok. Ha évekről van szó én sem engedném, akkor félre értettem, amit írtál. Én örülök, ha ezt a fél évet kibírjuk egymás nélkül...Akkor mindenképp próbáljatok együtt menni.
2009. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha pár hónapról lenne szó,nem érdekelne engem sem.

De sajnos ez inkább évekre szólna. Nyáron Balaton a köztes időben pedig Ausztria. Annyi,hogy így az ország másik felére költöznénk,hogy közel legyünk a határhoz. Meglátjuk délután.Hátha valamit kiokoskodunk.:)

2009. jan. 22. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
nekem is van egy ismerősöm,ahogy megszületett a fia kiment dolgozni,ott is maradt 20évet.közben született egy lánya is.minden hétvégén hazajött(Ausztriába volt ö is)a gyerekeket szinte nem is ismerte,persze mindig hozott csokit,ajándékot,de ez szerintem nem elég.főleg,h folyamatosan csalta a feleségét.hazajött,a gyerekek felnőttek,az asszonnyal marták egymást,válás......kell ez nektek?én biztos megpróbálnék utána menni ha nem is egyből,de idővel.
2009. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem probaljatok meg, es ha minden ok lesz tovabbra is, akkor maradhat a ferjed tovabbra is. Esetleg ti ti kikoltoznetek Ausztriaba, es akkor egyutt lehetnetek.

Na ugye, ilyenkor mondja az ember, hogy a penz nem minden.

Volt egy hozzaszolo, o marad az 1 gyerekevel itthon. Hat azert 1 gyerekkel megiscsak mas, es sokkal konyebb, mint 3 gyerekkel egyedul.

Probaljatok meg, anyagilag nem lenne mindegy. Ha tudtok, menjetek majd ti is apaval!!!

2009. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én párom is kint Ausztriában dolgozik elég régóta.Havi 1 alkalommal jön haza hétvégére.A pénz miatt ment ki,sajnos a mai világban nagy úr a pénz álldozatott kell hoznunk érte.Én sajnos nem mehetek ki hozzá lakni mert 2 iskolás korú gyerekem van akiket ide köt az élet.Igaz nagyok 13 és 16 évessek,tudom azt gondolod nekem könnyü mert nagyok.Nehéz volt nagyon nekik,ennek 3 éve,leültünk,megbeszéltük és megértették.Ők is érzik mennyire leszegényedett ez az ország.Sokat foglalkoztam velük,probáltam az apa szerepét potolni,még itt voltam én is,de legyöztük.De ha te megteheted költözz oda,csak arra gondolj azért ha letelik az a 6 év a gyerekek hogyan tudnak beilleszkedni annyi idö után ujra 1 másik életbe,világba.Ez is fontos dolog,hiszen ő értük teszünk meg mindent.Beszéljétek meg a pároddal,nézzétek a jó oldalát,de a rosszat is.
2009. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!