Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van hülye főnöke?

Kinek van hülye főnöke?

Figyelt kérdés

Az enyém ott kezdődik h egy maximalista szemét nő. Nem bír lazítani, folyton csinálnia kell vmit, sikeréhes betegesen. És mástól is elvárja h a munkának éljen, meg ingyen is dolgozzon plusz munkákat. Ha rendesen elvégzed a munkád az természetes, és örülj h van. Az eszébe se jut, h más másra is szeretne eneriát, időt fordítani.Meg h a hobbijai magánélete is érdekli, és azt is szinesen akarja kitölteni. Kritikus hárpia! Még azt is megszabja milyen ruhába járjunk dolgozni, mi meg bólogatunk, és sz*runk bele! Ez főleg a fiatalokra igaz. Nehogy má, úgy öltözzünk mint egy ötvenéves! Vannak akik benyalták magukat tövig, az ha mi ugyanazt a munkát elvégezzük mint ezek az nem ér annyit. Ez a bunkó főnők nő, azt hiszi, hogy tökéletes, közben meg nagy adóságot csinált a cégnek, és most azon filózik, h a dolgozók plusz béreiből vonja le. A nyalisok szépen meg tudják vezetni. Dörgölőznek is egész nap, meg fényezik magukat. Ha valaki beteg azt csak nagy szájhúzgálva engedi el. Előítéletes, bizalmatlan, csak magában bízik, minden az ő elképzelése szerint kell h legyen, a többieknek, nem lehet ötlete. Ha ideges flegmán beszél a beosztottakkal, rajtuk vezeti le a feszültséget, volt akit meg is zsarolt, h mit mondhat és mit nem a munkahelyen.


Remélem a tanulók akik ezt olvassák nem fognak ez után parázni az első munkahelytől:)


...és a munkaköri légkör milyen nálatok? Milyenek a kolegák? Megy a fúrás faragás, alákavarás, kétszínüség?


Nálunk mindenki útálja a másikat, de a szemébe mézesmáz. Nincs gerinc bennük h őszinték legyenek, ha meg igen az nagyon rondára sikerül. A közös helyiségben vágni lehet a feszültséget. Szóval egy fertő az egész.


Egy két vkivel jóban vok, a többieket meg kerülöm nagy ívben. A főnököt is ha rossz kedvében van, de volt már h összevesztem vele.


Az ismerőseim is azt mondják sok helyen ez van.


Van amikor arra vágyom inkább termesztenék növényeket egy fóliasátorban, vagy gondoznék állatokat. Ott nyugi van:)


2010. febr. 15. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

ez megvan mindenhol(sajnos)

a vén kurv@ biztos már régen kefélt,vágjátok partiba attól majd megszelídül:D

ISMERŐS A SZITU.,

2010. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem inkább kinek NINCS hülye főnöke...A főnökök általában hülyék, főleg ha nők. Mert vagy apuci állította elő főnöknek vagy pénze van és azért. Akinek pedig pénze van..manapság nem az esze miatt.
2010. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hatalom, a hülyeség a nőkre jellemző szorgalommal párosul..., nincs is rosszabb annál.
2010. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Több hülye főnök után most életem legjobb főnökével büszkélkedhetek.


1. hülye főnököm egy maximalista karrierista (érdekes módon családos) nő volt, aki a beosztottaitól elvárta a hétvégi ingyen munkát is

2. hülye főnököm egy kis cég kismama vezetője volt, aki képes volt havi 35ezer Ft bruttóért napi akár 8-10 órát dolgoztatni (nem sokáig)

3. hülye főnököm egy klimaxos feledékeny pasi volt, aki azt is az én hibámnak rótta fel, ha ő elfelejtett valamiről tájékoztatni, vagy ha a wc-re nem tudtam magammal vinni a vonalas irodai telefonkészüléket

4. hülye főnököm egyszerűen csak nem akart bejelenteni, de ez csak 1 hét után derült ki (akkor hagytam ott)

5. hülye főnökeim egy házaspár volt, akik úgy tudtam, bejelentettek, utólag kiderült, hogy csak 1 hónapra, végül a munkaügyi felügyelettől büntetést kaptak


Szóval a 6. főnököm most egy nő, családanya, szüleim korú, ha hajtás van, ő is beszáll, ha elakadunk, segít, ha tovább bent kell maradni, lecsúsztathatjuk, ha orvoshoz vagy hasonló fontos megbeszélésre kell menni, nem csinál problémát, ha valakinek beteg a gyereke, elengedi (ő is megy, ha a gyereke beteg), legszívesebben minden beosztottjának adna fizetésemelést és jutalmat, csak nem ő dönt erről, viszont amikor sorrendet kell kialakítani, magát helyezi utoljára, akár annak árán is, hogy ő nem kap emelést, szóval egy emberi főnök. Persze a léhűtő magatartást ő se szereti, de egy munkahelyen dolgozni kell.

2010. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
2ik hozzaszolonak. kikerem magamnak ezt a commentet. engem pl nem apuci allitott elo, es nem vagyonos csaladbol szarmazok. apukam meghalt, anyukam egyedul nevelt engem es tesomat. Fonok lett belolem, eleg magas beosztasban es nem azert mert benyomtak, hanem mert megtanultam erte, 3 diplomam van, majd a gyakorlatban megdolgoztam erte. mig mas bulizni ment, azon volt hogyan igya reszegre magat, addig en tanultam ko kemenyen h legyen vki belolem, mig mas pasizott, vagy eppen juniusban rohantak ehtvegen a telekre, strandra, napozni etc, addig en tanultam ko kemenyen, mig mas aludt en tanultam. munkahelyemen szorgalmas voltam, es odatettem magam, nem nyaliztam soha, erre nem vagyok kepes, az eredmenyt a tudasommal es teljesitmennyemmel ertem el. Kulfoldon en nagy multinak dolgozom senior manager pozicioban. a hatalom nem ment a fejembe hisz tudom honnan indultam es ugyanakkor mint friss immigrans meg pincerkedtem is. Igaz anyagi gondjaim nincsenek es allandoan azt nezem hova fektessek be, milyen ingatlant vegyek de ugy erzem e mogott kemeny munka van es megerdemlem. a beosztottjaimmal nem vagyok paraszt, elengedem ha beteg a gyerek, sot jomagam is anyuka vagyok, nem kell itt ulni es nezni a computert csak hogy az illeto itt legyen, es ugyanakkor ha extrat csinaltak vagy tovabb bent maradnak onszantukbol megkoszonom. az viszont igaz h a lustasagot es a felgmasagot nem viselem es nalam dolgozni kell.
2010. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Húh ez velős volt.De az h te igy döntöttél, h tanulsz, sok pénzt keresel, attól még el kell fogadni, h másnak meg fontos a magánélet is, mégha az nem a pénzért csináljuk, hanem h szinesebb legyen az életünk. Téged mennyire nefolyásolnak a nyalis beosztottak?
2010. febr. 16. 00:33
 7/18 anonim ***** válasza:

Minden ember másmilyen.Van,aki főnökként sem felejti el,honnan jött,és van,aki elszáll a hatalomtól.Ezen a két kategórián belül is vannak jó,és rossz főnökök.Szerintem az a jó főnök,aki tud követelni,de motiválni is,aki a munka elvégzését követően tud laza is lenni,de csak azután,hogy mindenki elvégezte,amit kell.A jó főnök nem huny szemet a hibák felett,hanem felhívja rájuk a figyelmet,nem tusolja el a bakikat,hanem megakadályozza,hogy újabbak történjenek.

Ezzel nem azt mondom,hogy kegyetlen legyen,de legyen céltudatos,határozott,és igenis kelljen nála dolgozni,és tanítsa meg a beosztottakat felelősséget vállalni a hibáikért.

Szerintem,ha a beosztott alázattal végzi a munkáját,és otthon éli a magánéletét,akkor a jó főnök cserébe ugyanolyan normális lesz.Azt is tolerálni kell,hogy a főnök nem pajtásnak van oda téve föléd,hanem azért van,hogy elvezesse a csapatot,és kivédje a hibákat.Én világéletemben beosztott voltam eddig,de még nem voltak gondjaim a főnökeimmel,pedig egyik sem volt rokon,pajtás,sógor,koma.

2010. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

talán itt az idő munkahelyet váltani...


"a hülye" főnököd.

2010. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én fönőköm néha annyira sötét, h világít a szájából a negró. De alapból nincs vele gond, tisztességes, normális hozzáállással. Nyilván ő is a saját érdekét nézi, volt már néhány nagyon komoly vitánk, viszont ha úgy gondolom, h nincs igaza, akkor nem is hagyom magam. Nem a kenyeret adja a számba, máshol is találok munkát és ezt ő is tudja, úgyh mindketten tudjuk hol a határ.
2010. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet nálunk is. De mindig halljuk,és tudjuk is, hogy van helyettünk más...(nem nagyon lehet válogatni az állások között) Pont én is arra gondolok, hogy növényekkel,és állatokkal lenne jó foglalkozni emberek helyett.(esetleg könyvtárban)
2010. febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!