Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem hiper erzekeny...

Szerintem hiper erzekeny vagyok. Miert ilyen nehez az elet? 18/L

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom hogy meg igazabol alig eltem valamennyit de mar most feladnam neha legszivesebben..

Annyira neheznek es ertelmetlennek latok mindent, hisz a vege ugyis a halal.Mit szamit hogy mikor jon ?

A "csaladom " nem igazan szeret mert "olyan vagy mint apad"..

Anya azt mondta mar tobbszor is hogyha tudta volna hogy olyan leszek mint o akkor elgondolkodott volna azon hogy elvetessen.

Mamam szint ugy utal apu miatt...vagyis azert mert allitolag olyan vagyok.

Anya ferje ugyszinten...

Kb fel eve tiszta depresszios vagyok. 0 kedvem van.

Behiztam, tobb mint fel eve senkim nincs es eljarni sincs kedvem sehova...

Semmi onbizalmam es ezert nem tudok megmukkanni sem akkor sem ha alaznak.. csak ulok es hallgatom.

Felek nagyon.

Ertelmet nem latom az eletnek jelenleg.

Vannak jobb napjaim de vannak rosszabbak mint pl a mai.

Szar minden ugyerzem.

Valaki tudna segiteni? Barhogy?

18/L


2015. márc. 15. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A csalad nem teged utal, hanem apadat. Neki nem mernek kitorni, igy ott vagy te, hisz tole is szarmazol. Az ilyen duma csak arra megy, hogy maximalisan meg tudjanak bantani.
2015. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Na amit leírtál, úgyan így van velem, már mióta. Engem se szeretnek a szüleim stb, nem tartom anyámmal a kapcsolatot 2 éve, csak mert úgy.. :(((((((
2015. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Keresd fel az iskola pszichológusodat!!! +most azonnal kezdj el sportolni mozogni valamit írj magadnak ki egy edzéstervet majd emeld mindennap egy kicsivel ,ha mozogsz endorfint termel a szervezeted=boldogság hormon így jobb kedved lessz +ha jól csinálod ès odafigyelsz még a táplálkozásra is 1 hónap és meglesz az eredmény. Menj el diákmunkára így lesz pénzed és tudsz költeni spórolni szorakozni. Menj el fodrászhoz vegyél sminket fesd kiakörmöd
2015. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*bocsi itt folytatom mert önállósította magát a telefonom ja erről jot eszembe te is önállósodj. Egypár év és lesz szakmád tanulj tovább menj koleszba törj ki ott honròl és Irj vissza ,hogy mit fogsz tenni. Mi itt nem tudunk segítteni ez rajtad múllik. Na hajrá nem vagy te nyomorék nem????
2015. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
a második vagyok. Ide nem kell pszihológus!!!! nem érnek semmit, csak kiírnak gyógyszert és szedjed..mi értelme van? ettől bolondulnak meg az emberek, és ezektől lesznek depisebbek.. ami benne van anyag, 1 évig benne van az agyadba, és bekattan az ember tőle és képes megölni valakit. Tapasztalat!
2015. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, előtted az élet, közhely, de igaz.

Menekülj az olvasásba, tanulj, álmodozz, hogy hogyan élnél szívesen a jövőben, és kezdj el tenni érte.

Egyetem, kolesz: valóban ezek a kulcsok a kitöréshez, nekem is ezek voltak. Családot nem választhatsz, de később barátokat és szerelmet igen, és lehet saját családod majd, ahol még boldog is lehetsz, ez részben rajtad is múlik, tegyél érte!

A hízás nagy ügy (ilyen fiatalon tök formálható vagy még), elköltözöl, megnyugszol, és egészséges táplálkozással meg mozgással leadod, és olyan bombanő leszel, hogy a családod megpukkad az irigységtől, ha meglát :)

2015. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: amúgy ha tudnád hányszor bántottak engem is, mert "olyan vagy, mint az apád", máskor meg "olyan buta tehén leszel te is, mint az anyád", valami mindig volt...Jelentem, jelenleg egyikükre sem hasonlítok (bár hordozom a lelki sérüléseket), és elégedett vagyok az életemmel, mi több, boldog házasságban élek, pedig ezt teljesen lehetetlennek képzetem mindig is.

Soha ne felejtsd el, hogy akik bántanak téged, valójában azoknak vannak hatalmas gondjaik, amit leplezve saját maguk előtt is, rajtad vezetnek le, AMÍG HAGYOD. Ők nem néztek szembe saját magukkal, nem tettek a saját életükért, hogy jobb legyen (mi mástól lennének olyan frusztráltak), te viszont még tehetsz!

2015. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon nehéz, de próbálj minél kevésbé törődni vele!!!


Gondolj arra, hogy a legjobb korban vagy: talán csak pár hónap választ el a legjobb éveidtől!!! Most még nagyon sok mindent megvalósíthatsz / elkezdhetsz / elmélyedhetsz egy csomó mindenben... Bizonyos keretek között eldöntheted, hogy hol / hogyan akarsz élni!


Biztosan van elképzelésed, mit szeretnél csinálni a következő években: tűzz ki célokat magad elé - főleg rövid és középtávon! Biztosan vannak érdeklődési köreid, hobbijaid, mélyedj el bennük!


Én is sokszor nem értettem meg magam a szüleimmel, pedig mi azért mindent összevetve igazán összetartó család vagyunk, és minden nézeteltérés ellenére legalább tudom, hogy szeretnek:)

Pl. rettentően idegesít, hogy apámmal sokszor egyáltalán nem lehet beszélni semmiről, mert ami engem érdekel, azt abszolút lenézi, legyen szó egy utazásról, egy könyvről, a munkámról vagy a barátaimról... Ennek ellenére nem hagyom eltántorítani magam attól, ami szerintem fontos, és naponta mesélek neki a dolgaimról (mert felhívom, hogy tudjam, jól van-e, meg hogy ne érezze magát egyedül, és persze megkérdezem, hogy van, meg akkor már csak elmondom, nekem milyen napom volt, hiszen csak nem beszélhetünk az időjárásról:S) , és ha nagyon mogorva, nyíltan megmondom, hogy tanúsítson már némi érdeklődést, mert ezért (is) van a család!!! Én is meghallgatom őt, ő is hallgasson meg engem:) - Néha még sikerélményem is van ezen a téren:)))


Ezzel a példával csak azt akarom mondani, hogy ne hagyd letörni magad, légy kemény lélekben - és még véletlenül sem keménylelkű:)))

2015. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz, amit leírtál, a családod szégyellheti magát. Elhitetik veled, hogy nincs mit szeretni rajtad, ettől vagy depressziós, nem azért, mert hiperérzékeny vagy. Egy ilyen közegben mindenki kikészülne.

Sajnos az egy ördögi, kör, ha már eljárni sincs kedved, hiszen így még több időt és lehetőséget adsz nekik arra, hogy bántsanak. Én is azt mondom, próbálj kimozdulni, új embereket, barátokat, ismerősöket keresni, csak így térhet vissza az önbizalmad. Az, hogy a családod nem kezel téged megfelelően, az korántsem jelenti azt, hogy nem lehet téged szeretni. Ne engedd, hogy elhitessék veled, hogy értéktelen vagy! Természetes, hogy ilyen körülményke között nem látod értelmét az életnek, hiszen senki nincs körülötted, aki segítene, hogy jól érezd magad.

Nem állítom, hogy te hibátlan lennél, hiszen nem is ismerlek, de attól, hogy velük nem tudsz kijönni, még korántsem biztos, hogy ez csak rajtad múlik.

Van egy könyv, Mérgező szülők a címe, a neten is fönn van. Ha elolvasod, nem fognak egycsapásra elmúlni a problémáid, de legalább kitisztul a kép, és képes leszel helyén kezelni a dolgokat.

Föl a fejjel!

Van egy mondás, már nem emlékszem, kitől származik, a fészbúkon olvastam: "Mielőtt depressziót diagnosztizálnál magadon, előbb győződj meg róla, nem vagy-e körülvéve s...fejekkel..."

Szerintem ez egy nagyon bölcs tanács! :)

2015. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kérdező reméllem kicsit jobb kedved van :-) megseretnélek kérni arra ,hogy röviden írd le a jövőbeni terveidet! Én 19-vagyok hidd ell nálunk se rózsás a helyzet sőt... Ha gondolod priviben meg ìrhatom én ,hogy teszem túl magam az ilyen helyzeteken. Addig is küldök neked:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
2015. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!