Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogadja el a gyermekem az...

Mókica90 kérdése:

Nem fogadja el a gyermekem az új párom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 és fél éves a kislányom, régebb óta ismeri az illetőt, kedvelte, sőt szerette. De most hogy együtt vagyunk eleinte elvolt vele. Most viszont nem akar a közelébe vele lenni. Nem akar játszani vele. Mi válthatta ki belőle? Mit tegyek hogy megbékéljen?

2015. márc. 9. 18:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 5,5 éves. Nagyon kedveli a párom, kivéve abban a pár órában mikor megjön az apukájától. Az exem nem is titkolja, hogy uszítja. (neki is van párja, sőt már közös baba is). Én mindig megkérdezem, a legjobb időpont szerintem erre a fürdés után, mikor összebújunk az ágyban és csacsogunk, hogy mi a baja, mit érez. Elmondom a kislányomnak nagyon sokszor, hogy Ő a mindenem és senkit nem szeretek nála jobban. Még nem élünk együtt a párommal, de Őt is felkészítem, hogy most éppen milyen passzban van a lányom ha hozzánk jön. Persze Ő úgy csinál mintha semmiről se tudna, ugyan úgy beszélgetnek, hívja játszani, vagy ha pont játszik valamivel odaül hozzá. Általában nem is ellenséges vele ha már ott van. Nagyon nehéz helyzet ez, főleg ha a család nem áll melletted. Nekem apukám is sokat segített, mert elmondta a kislányomnak, hogy senkit nem engedne a közelünkbe akit nem tartana jó embernek. Ezt nagyon megjegyezte a kislányom, azóta gyakran ismételgeti. :) Ja, és a legfontosabb, én sose mondok rosszat az exem új párjára. A gyerekek nem buták, ha érzik, hogy valaki szereti őket, akkor hiába mond akárki akármit. De azért beszélgess el a nagyival.
2015. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
az én anyukám meg sem hallgat. neki nem tetszik és kész. nem tudok vele erről beszélgetni. mi sem élünk együtt. az apukája nem volt még a párom társaságában a gyermekünkkel egy időben. ismerik egymást, nincs harag.
2015. márc. 9. 19:43
 13/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 éves,4 éves volt amikor a párommal összeköltöztünk.nagyon jól kijönnek,szereti is a páromat,de néha mégis nagyon komisz vele,beszélgettem vele erről,és azt mondta,hogy ha az apja megtudná,hogy ő szereti a páromat,akkor biztosan nagyon haragudna rá,próbáltam vele beszélni,hogy ez biztosan nem így van,meg azt,hogy ő itthon hogy viselkedik a párommal,azt úgysem látja az apja,ne aggódjon,itthon mindenképpen szeretheti.Ezelőtt egy fél évvel volt egy másik oka,akkor azt mondta,hogy azt szeretné,ha a párom lenne az édesapja,mert őt jobb embernek tartja,akkor saját magára volt mérges,mert,hogy hogy tehető ő ezt az apjával,hogy ilyenek jutnak az eszébe.Szóval a kicsiknek érdekes gondolkodásuk van,rengeteg beszélgetéssel,lehet javítani a dolgokon,és azzal,hogy semmit nem kényszerítesz rá,ha nem akar vele játszani,ne játsszon,ha nem akar vele beszélgetni,akkor ne beszélgessen.
2015. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez esetben bármennyire is fájdalmas, de búcsút kell intened a férfinek. Gyerek az első, és legfontosabb.
2015. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah,és ha a gyerek kiveri a hisztit,hogy apát akarja,akkor tessék megint összeköltözni az apukával.Ne legyél nevetséges.

A gyerek fontos,de ha nem sérül sem testileg,sem lelkileg,csupán hisztis,akaratos és durcás,dacos az nem azt jelenti,hogy meg kell szakítania a kapcsolatát.Ha így lenne,akkor egy elvált szülőnek sem lenne kapcsolata.

2015. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-ös. A kérdésből nem derül ki sajnos, hogy ki utál kit. Én azt hittem "újapu" utálja a gyereket.
2015. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sztem már a címből kiderűl.
2015. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem fogadja el a gyerekem az új páromAT! vagy Nem fogadja el a gyerekemEt az új párom!

Ezekből kiderülne. De a címből nem.

2015. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!