Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tarthatatlan állapot,...

Miért tarthatatlan állapot, ha egy családban a férj kezeli a pénzt, intézi a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 17:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
39%

Mostanában sajnos megint felbukkant és osztja az észt. Biztos lejárt a szobafogság amit anyuci kirótt rá, amiért nem mosott kezet ebéd előtt.

Amúgy kérdező fölösleges ezerszer leírni ugyan azt a kérdést. Ha úgy érzed nem kaptál megfelelő választ, akkor fejtsd ki hogy mire gondoltál konkrétan. Szerintem itt senki nem gondolatolvasó, hogy egy nyamvadt mondatból kitalálja, hogy mire is akarsz konkrétan kilyukadni.

2015. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%
Én a kommented után újra, nagyon lassan elolvastam a kérdésedet. A válaszom pedig második, harmadik, sőt negyedik olvasásra is az, hogy nem tarthatatlan állapot az, ha egy családban a férj kezeli a pénzt és intézi a pénzügyeket. Ha a család tagjainak ez megfelelő, akkor hajrá, nem kell rajta változtatni.
2015. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ha jól kezeli a pénzt, és a feleségnek nem kell kuncsorognia semmiért sem....akkor nem látom az okát annak, hogy ez tarthatatlan állapot legyen. De ha már így tetted föl a kérdést, akkor ez valaki szerint tarthatatlan...és akkor már megfordul a fejemben, hogy vajon ő miért érzi úgy? Talán mert nem jól kezeli a férj a pénzt? Talán mert, könyörögnie kell egy nőnek egy szoknyáért is??
2015. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Aechmea válasza:
63%
Ó én imádom, hogy nálunk a férjem kezeli. :D Utálok a pénzügyekkel foglalkozni, azt sem tudom, mennyi a rezsink, csak kb. Természetesen nincs kuncsorgás és közösen döntünk, de nekem ezzel nagy terhet vett le a vállamról.
2015. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%
mert valahogyan ma kevés férfi ért a pénzhez családok ezrei mennek tönkre abban hogy a férfi össze vissza vásárolgat hiteleket vesz föl és nem fizeti de a feleség is adós lesz ha akarja ha nem ez itt a lényeg milyen minden a mai férfiak olyan csórok jó részt jó ha van egy szaros állásuk nem hogy egy ház vagy egy kocsi ami általános kéne hogy legyen..arról nem is beszélve hogy a nök hátrányban vannak dupla munka utána meg váláskor a gyerek egyedül és a sok adóság nem pedig a nem létező vagyon amiről folyton papolnak ...valahogy nem látom a sok meg gazdagodott nőt nagy vagyonnal de viszont a sok feketén dolgozó direkt nem fizető gyerek tartásos apukáról hallok ..akik nem vállaják a felelőséget pedig oktatni kéne hogy a család alapítás igenis pénzbe kerül és az életünk végéig na ettől magyarországon nem kell félni a nők és gyerekeik nyomorognak...
2015. márc. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatatlan:) Ha férjnek olyan az időbeosztása, akkor mos, főz, takarít, bevásárol, szülői értekezletre jár. Három helyen hajtja melót, megy az idétlen bankokba és hülyébbnél hülyébb hivatalokba.
2015. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

A kérdés inkább az hogy a pénzt vagy a pénz hiányát kezelik?

A rezsire elkülönített pénzt úgy logikus hogy az kezelje aki intézi. legyen az férfi vagy nő, és teljesen mindegy ki menyit keres.Ha van ezen felül azt egy működő családban közösen beszélik meg hogy mi legyen. Kell az is hogy mindenkinek legyen mozgástere, és tudjon is róla(a gyerekeknek is).Persze ha az ösz jövedelem nem éri el a rezsit akkor a pénz hiányán megy a vita. Ezt már nehezebb megbeszélni.

2015. márc. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%

Sok ökörség van a válaszok közt!

1. Az kezelje a pénzt ki nem szórja feleslegesen, de ugyan olyan mozgásteret biztosít a másiknak is, mint magának (zsebpénz).

2. Egy házasságban, az egyik fél részére állandó "kérni" a másiktól, rendkívül megalázó. Ezért kell korrekten állni a "zsebpénz" dolgokhoz. pl. ha a valaki napközben szomjan akar dögleni, nehogy ne vehessen már magának egy asványvizet!

3. Minden családban előfordul, hogy az egyik fél költekezőbb típus. Sőt az is, hogy mindkét fél költekező... Ezért sok esetben, a közös pénzkezelés a jó megoldás! Elosztják a csekkeket, ki, mikor merre ját, mit fizet be. Úgysem egyszerre jönnek a csekkek. Közösen járnak nagybevásárlásra. A hétköznapi vásárolni valókat, (pl. kenyér) is intézi hol az egyik, hol a másik. Pl. hazafelé légyszi hozzál már egy kenyeret! kb. ez lenne a normális!!!

4. Az, hogy az egyik fél a másik kezébe adja a fizetését, és jóformán egyetlen fillérről nem rendelkezik saját maga, az egy égbekiáltó baromság! Igazságtalan és rohadtul megalázó is! Tehát a kérdező által feltett kérdés, már önmagában is egy részrehajló bunkóság!

5. Az hogy a férfiak nem értenek a pénzhez, az szintén egy őrültség. Nézzünk már szét a világban, hogy a pénzügyi vezetők, szupergazdagok, bankárok, közt hány férfi és hány nő van!!!!

2015. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Szerintem az az ideális ha közösen osztják be a pénzt .Pl lehet 1 füzetet vezetni h rezsi :ennyi (oda tenni ) hitel :ennyi (oda tenni ) havi kaja :kb ennyi .stb Így elöbb utóbb kialakul h mire mennyi pénz megy el .Na és főleg h marad e ?! Persze ehhez elég nagy összhang kell h legyen 2 ember között.
2015. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 intrepid ***** válasza:
#29. A tanácsod a füzet vezetéséröl nálunk ott bukott meg, hogy mikor elkezdtük, "drága jó anyósom, kedves mama" telebeszélte a feleségem fejét, hogy az nem jó, mert akkor ellenörizni tudom, hogy mire megy el a pénz. A füzet ugrott egyik napról a másikra. Elég sokat kerestem, mindig volt valami pluszmunkám a főállásom mellett, ha nem volt más elég lealacsonyitó munkákat is elvállaltam, mégsem volt soha elég a pénz. Ha rákérdeztem, hova megy el ez a sok pénz, a válasz mindig az volt, hogy a "számlákra". Most, hogy özvegy lettem, én kezelem a pénzt, és meglepöen kevésböl is ki lehet jönni. Persze ehhez nem kell eljárni kóbor termékbemutatókra, ahol mindig rásóztak valami x4rt méregdrágán, amit áruházban harmadannyiért meg lehetett kapni. Ha szóltam emiatt, olyan hisztériás jelenetet rendezett, hogy legköz
2015. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!