Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tarthatatlan állapot,...

Miért tarthatatlan állapot, ha egy családban a férj kezeli a pénzt, intézi a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 17:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem tarthatatlan, ha ez mindenkinek megfelel. Én úgy vagyok vele, hogy nálunk nem volt célravezető, amikor nem volt meg a "felelőse" a pénzügyeknek, de az már megbeszélés eredménye volt, hogy éppen én (nő) lettem az, aki kezeli a pénzt. Lehetett volna a férjem is, engem az se zavarna.
2015. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
23%
A pénzt az kezeli aki megkeresi!!
2015. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes, hogy mindig az otthonülő nő akarja kezelgetni a pénzt, aki a kevesebbet, avagy semmit sem tesz be a közösbe.
2015. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen állapot azért tarthatatlan, mert a két házasfélnek mindenben azonos hatásköre kell legyen: ebbe a jövedelmek közös kezelése és a kiadásokról való együttes döntés is beletartozik. Márpedig aki a befolyó jövedelmeket egyoldalú elhatározás alapján egyedül kezeli, az nem házastárs, hanem "munkahelyi felettes".
2015. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
40%
13-as: az "otthon űlő" nő a pénzben meghatározva komoly értékű háztartási munkáját teszi be a közösbe. Ne tévesszen meg, hogy ő azt ingyen végzi: ha ugyanezekre a feladatokra háztartási alkalmazottat foglalkoztatna a család, az legalább egy átlagfizetésbe kerülne havonta.
2015. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%
Nem tarthatatlan, de általában mindkét félnek megvan a maga igénye, amire költene, és ha csak az egyik rendelkezik a pénz felett, akkor az hajlamos túlzottan beleszólni abba, hogy a másik mire költ.
2015. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%
a napi életet a nő szervezi neki kel beosztani a pénzt
2015. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%
De ezt, hogy kell érteni, hogy a férj kezeli a pénzt? Ő fizeti be a csekkeket, ő jár vásárolni, vagy pl ő dönti el a boltban, hogy a feleség vehet-e sajtot vagy sem? Mert ha csak az első 2, akkor az oké, ezt mindegy ki csinálja. Amíg az egyik fél nem próbál a pénz kezelésével uralkodni a másik felett, addig bárki kezelheti a pénzt. A férfi is.
2015. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem tarthatatlan addig, amíg a férfi felelősen költi a pénzt, és a feleségnek is van joga beleszólni, mire költsenek, melyik bankba tegyék a pénzt. Sajnos rengeteg olyan sztorit olvasni itt, hogy anyuka otthon van a gyerekével, apuka kezeli a kasszát, és azért ordít anyukával, mert az szeretne egy sampont venni magának... na, az a típus taszító.
2015. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%

Azért tarthatatlan, mert a nők szemében a család, a házasság egyenlő azzal, hogy ők rendelkezhetnek a férfi vagyona, és munkája felett.

A monogám házasságnak megvannak a hagyományos jellemzői, és kritériumai, de ezeket a feminizmusnak köszönhetően sikerült teljesen felrúgni, felforgatni, hogy azok kizárólag csak a nőknek kedvezzenek.

Gondoljunk csak bele. Ha a nőkről van szó, fel lehet rúgni évszázados vallási dogmákat, a házasság szentségét, a magzat élethez való jogát, viszont azt, hogy a nő hasznot húzhasson a férfiből mindenáron biztosítani kell.


Egyébként, ma már egyáltalán nem kell órákat foglalkozni a házimunkával, a ház körüli teendőkkel, köszönhetően, hogy a férfiak már feltalálták a porszívót, a mosógépet, vagy akár a vasalót. A gyerekkel se kell már foglalkozni, hiszen az állam vállalja, hogy a nők helyett is neveli őket, miközben ugye közben milliárdokat költ a nők felzárkóztatására. Szóval, azért ne beszéljünk már hülyeségeket, emberek.

2015. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!