Ez így normális?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves lányom az előző házasságomból. A válásnál az exem költözött el mivel a ház amiben éltünk a házasság előtt is az enyém volt. Nem kért semmit. Az autó amit a házasság alatt vettünk a közös pénzünkből (másodállásomból raktuk félre, az exem akkor gyed-en volt de minden pénzt közösnek tekintettünk) szintén nálam maradt abból se kért. Csupán annyi kikötése volt,hogy a gyerekkel törődjek továbbra is. Az albérletük kauciójának a felét én fizettem. Heti 2-szer én hozom el a lányunkat az iskolából ilyenkor nálunk is alszik(kedden és pénteken). 50 ezret fizetek nekik havonta gyerektartásra. Emellett az exnejem is dolgozik és 100%-ig jól tartja a gyermekünket. Mindene megvan és ha pl egy tabletet szeretne neki venni szülinapjára megbeszéli velem ha pedig csak úgy egy új cipőt nem kér rá külön. Ha megkérnek természetesen elviszem őket autóval. (havi 1 bevásárlást szokott kérni de akkor tényleg mindent megvesznek. Karton vizek,narancslevek stb.)

Az új barátnőm (együtt is élünk) folyton avval nyaggat,hogy fizessek kevesebb gyerektartást (300 ezret keresek a gyt közös megállapodás alapján született),mert az exem biztos csak lehúz. Én ezt nem így látom aminek mindig hangot is adok. Azért is szól,hogy minek viszem el őket az autóval illetve,hogy az ő gyerekének (van szintén egy lánya 10 éves aki velünk él de az apja havi 20-nál nem fizet többet) miért nem veszünk olyanokat mint ami az én lányomnak van. Természetesen ő is megkap mindent. A párom dolgozik 4 órában de ha meglát valamit a lányomnál rögtön az övének is kell. Pl. a lányom laptopja elromlott az exem a saját pénzéből vett neki újat, nem tőlem kért erre a párom lányának is rögtön venni kellett egy másikat. A 2 lány természetesen fúj egymásra ezek miatt. Az exem is mindig szívesen látja az új párom lányát de ő nem akar menni. Amikor a lányom nálunk van mindig én foglalkozom vele. Természetesen a párom lányával is ugyanúgy törődök.

Ti mit gondoltok? Szerintetek normális a hiszti? Ti,hogy oldjátok meg,hogy senkit se bántsatok meg?


2015. febr. 26. 11:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Amúgy azt nem írtam oda,hogy az exem csak akkor kér pénzt a gyt-n felül ha pl szülinapra szeretne valamit venni. Ha csak egy cipő kell arra nem azt belekalkulálja. Nyilván a párom exe nem fizet annyit így muszáj nekünk megvenni ami nem is baj csak utána nem szeretem azt hallgatni,hogy a lányom mennyivel többet kap. Manapság ez a vitáink fő forrása ami miatt kiírtam a kérdést is,hogy ti kívülállók,hogy látjátok.
2015. febr. 26. 12:59
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Első olvasatra arra gondoltam , hogy kamu kérdés.Aztán arra gondoltam , hogy bármi megtörténhet.:)

Most meg arra gondolok, hogy (ha igaz a történet), hogy itt van egy tök normális pasi, ott van a tök normális exe , és itt van a barátnőd aki nem " illik ebbe a képbe"..:)

Most meg arra gondolok, hogy "mit akar az élet" egy ilyen helyzettől vajon?

Nem lenne "egyszerűbb" az exeddel újból összejönnöd, mint megoldani a "megoldhatatlan tűnő" problémádat a barátnőddel? Na jó, ez csak olyan költői kérdés volt.:))

Amúgy ezek után bevallom ,hogy furdal a kíváncsiság, hogy miért váltatok el? Nézd el nekem .:)))(ha tényleg létezel)

2015. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én is örülnék neki ha kamu lenne talán akkor nem törném a megoldáson a fejem.

A válásunk oka az volt,hogy teljesen elmúlt a szerelem. Én is és ő is megváltoztunk és eltávolodtunk. Rádöbbent,hogy a gyerek miatt fölösleges együtt maradnunk. Persze én ezt akkor nem így láttam de mostanra ez volt a legjobb döntés. Amúgy a párom értelmes nő csak mióta az exe lecsökkentette a gyt-t (kirúgták és máshol helyezkedett el) azóta ilyen. Ez kb 3 hónapja. Előtte nem volt követelőző.

2015. febr. 26. 13:08
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Te így is sokat költesz a párodra és a lányára is, hiszen a párod 4 órában dolgozik, gondolom, nem keresi halálra magát, gyerektartást keveset kap. Nálad laktok, ott van nekik ingyen a ház, a kocsi, a biztos anyagi háttér. Kicsit gondoljon bele, hogy mit tudna megvenni a lányának, ha egyedül élne és nem veled. Valószínűleg még a lakhatásukra sem futná az ő 4 órás munkájából. Szerintem így is sokat teszel értük és nagyon nem szép tőle, hogy ezt nem értékeli, hanem még hisztizik is.
2015. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ő azért csak 4 órában dolgozik,mert mellette tanul. Én pedig nem várom el,hogy vigye a háztartást,tanuljon és napi 8 órában dolgozzon. Az exem is így tette le a szakmáját amibe most is dolgozik.

De szeretnék mindenkinek megfelelni csak nem lehet.

2015. febr. 26. 13:13
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egyedül az nem tetszene, hogy te viszed őket a nagy bevásárlásra- de aztán olvastam, hogy a párod is ott van veletek. Így se tapsikolnék, de elfogadnám.


Itt az exed a normális felfogású, és a párodat kellene helyrerakni. Nem a gyerekek előtt, egyik előtt se. Elmondhatnád neki, hogy te őt is, és a lányát is támogatod, de lesz szíves nem összehasonlítani azt, hogy a saját lányodnak mit veszel, és az ő lányának mit veszel. Az ő lányának is van apja, tőle követelőzzön a gyerekkel kapcsolatban, mert -szerintem- te több, mint eleget leteszel az asztalra. Ha ez neki nem elég, akkor sajnálod, és ott az ajtó.


Én értem az ő problémáját is, rossz látni, hogy más gyerekének több jut, de úgy érzem, nem értékeli azt, amit te nem pénzben, hanem természetben adsz. Nálad lakhat a lányával, fizeted a rezsit, neki 4 órába elég dolgoznia, mert tanul, ezzel is támogatod, ahogy egy normális kapcsolatban ez teljesen rendben is van. De akkor miért is kötekszik?

2015. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én az exeméket ha már a válásnál nem kért semmit evvel is támogatni szeretném.

Próbálok mind a két lánynak ugyanannyit adni,mert mi a párommal nem szeretnénk közöst. Ami az én lányomnak több azt nem tőlem hanem az anyjától kapja. Ezért is szoktam szólni a páromnak de remélem megváltozik ha az exe újra rendesen fizet.

2015. febr. 26. 13:38
 18/19 anonim ***** válasza:

# 12- vagyok. Én köszönöm a válaszodat!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen két értelmes, jóindulatú ember mint Te és az exed szerelme nem tudott egy mélyebb szeretetté átalakulni. Ezt az átalakulást ne értsd félre , eléggé egyértelmű, hogy bizonyos értelemben most is igen nagy szeretetben lehettek az exeddel. Elég ritka, hogy válás után így viszonyulnak emberek egymáshoz.Ennek viszont nagyon örülök. :))

A barátnődet nem akartam megbántani azzal amire utaltam.

A problémátokban én azt látom, hogy Te a tőled telhetőt megtetted. Úgy tűnik , hogy a barátnőd hozzáállásán kéne változtatni. Mivel a másik emberen szerintem nem nagyon lehet változtatni, ha csak magától nem változik, ezért ez esetben, nem is tudom mit mondhatnék. Várj még türelemmel ?De tarts ki abban amit fontosnak tartasz továbbra is.

Sok szerencsét kívánok.:)

2015. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!


Nagyon szépen köszönöm. Úgy gondolom beszélek vele mégegyszer és ha annak se lesz haszna hát akkor nincs értelme a kapcsolatnak. A lányom a legfontosabb és soha nem veheti át senki a helyét.


Köszönöm a válaszokat és a türelmeteket.

2015. febr. 26. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!