Ez így normális?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves lányom az előző házasságomból. A válásnál az exem költözött el mivel a ház amiben éltünk a házasság előtt is az enyém volt. Nem kért semmit. Az autó amit a házasság alatt vettünk a közös pénzünkből (másodállásomból raktuk félre, az exem akkor gyed-en volt de minden pénzt közösnek tekintettünk) szintén nálam maradt abból se kért. Csupán annyi kikötése volt,hogy a gyerekkel törődjek továbbra is. Az albérletük kauciójának a felét én fizettem. Heti 2-szer én hozom el a lányunkat az iskolából ilyenkor nálunk is alszik(kedden és pénteken). 50 ezret fizetek nekik havonta gyerektartásra. Emellett az exnejem is dolgozik és 100%-ig jól tartja a gyermekünket. Mindene megvan és ha pl egy tabletet szeretne neki venni szülinapjára megbeszéli velem ha pedig csak úgy egy új cipőt nem kér rá külön. Ha megkérnek természetesen elviszem őket autóval. (havi 1 bevásárlást szokott kérni de akkor tényleg mindent megvesznek. Karton vizek,narancslevek stb.)

Az új barátnőm (együtt is élünk) folyton avval nyaggat,hogy fizessek kevesebb gyerektartást (300 ezret keresek a gyt közös megállapodás alapján született),mert az exem biztos csak lehúz. Én ezt nem így látom aminek mindig hangot is adok. Azért is szól,hogy minek viszem el őket az autóval illetve,hogy az ő gyerekének (van szintén egy lánya 10 éves aki velünk él de az apja havi 20-nál nem fizet többet) miért nem veszünk olyanokat mint ami az én lányomnak van. Természetesen ő is megkap mindent. A párom dolgozik 4 órában de ha meglát valamit a lányomnál rögtön az övének is kell. Pl. a lányom laptopja elromlott az exem a saját pénzéből vett neki újat, nem tőlem kért erre a párom lányának is rögtön venni kellett egy másikat. A 2 lány természetesen fúj egymásra ezek miatt. Az exem is mindig szívesen látja az új párom lányát de ő nem akar menni. Amikor a lányom nálunk van mindig én foglalkozom vele. Természetesen a párom lányával is ugyanúgy törődök.

Ti mit gondoltok? Szerintetek normális a hiszti? Ti,hogy oldjátok meg,hogy senkit se bántsatok meg?


2015. febr. 26. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod hajthatatlan, akkor itt nem lesz kompromisszum sajnos. Ez a megszoksz vagy megszöksz esete.
2015. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerény intellektusú az új barátnő. Nem jutott jobb?
2015. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, az új párod kicsit irigy,nálunk is hasonló a helyzet, nekem is és a férjemnek is van egy gyerekünk az előző kapcsolatunkból, a fiam velem és, és a közös gyermekünk, az ő fia az anyjával él, de el szokott jönni hozzánk. A gyerekek szerencsére nem ilyenek,hogy ha az egyiknek van valami akkor a másiknak is olyan kell. Én 20ezer ft-ot kapok gyt-t kapok (100ezer ft.os fizetésből), tehát ha te 300ezret keresel nem sok az 50ezer gyt és ahogy írod is,nem kérnek külön pénzt semmire,és mindent megkap a kislány amire szüksége van, ez így teljesen rendben van. Viszont a bevásárlás nekem sem tetszene,én se örülnék ha a férjem az exét vinné bevásárolni, nincs egy ismerőse ,vagy barátnő aki elvihetné?
2015. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

így van az amikor egy normális ember elválik, aztán nem olyan mentalitásúval kerül össze


nem, nincs rendben a párod hisztije, de erről úgysem tudod meggyőzni

2015. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A "kedves" új párod szánalmasan viselkedik, mint valami irigy kisgyerek, ha a kisujjad nyújtod, a karod kéne típus. Irigy arra egyszerűen, hogy az exeddel normális a viszonyod a szakítás ellenrére is és törődsz a gyerekeddel.
2015. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az új barátnőd tűnik lehúzósnak :)

Nekem úgy tűnik, hogy normálisan sikerült elválnotok és normális viszonyban maradtatok. Ebbe nem kéne belerondítania a barátnődnek.

A barátnőd meg keressen több pénzt, ha ő is olyan dolgokat szeretne vásárolni a lányának, mint a volt feleséged. De ne tőled várja el, hogy mindent megvegyél neki.

Nem adnék kevesebbet csak azért a saját lányomnak, mert az új barátnőnek ez nem tetszik.

2015. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A parod szimplan feltekeny az exedre es a lanyodra. Feltekeny, mert te nem teszel rajuk magasrol, mint az o exe, hogy csak egy 20-assal szurja ki a szemet. Tipikus eset. Ezt neked kell megoldanod, vagy tursz, vagy hatarokat allitasz vagy kiadod az utjat. Valasztanod kell, mert a hiszti csak nagyobb lesz.
2015. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az új barátnőd irigy. Nem hagynám hogy beleszóljon a gyerektartásba,vagy hogy mit kap a lányom. Sőt,ha a lányodnak uj laptopja van,és te vagy az anyja vesztek neki egyet,nehogy már a barátnőd lányának is te vegyél! Röhejes,van apja anyja annak a gyereknek is vegye meg az. Te a saját lányodat támogasd.

OKé,h veletek a él a barátnőd lánya,de ez nem jelenti azt h ha a te kislányos kap vmit,akkor az uj barátnő gyerekének is kell olyat venni. Merüljön ki ez annyiban,h h pl uj cipő kell neki akkor kap,és nem azért mert a te lányod is kapott. Vagy ha édességet vagy vmi apróságot veszel a lányodnak,akkor ő is kap.

2015. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
az új párod aki lehúz szerintem...és irigy, mert ő nem kap ennyi gyerektartást, meg gondolom nem törődik velük ennyit a másik apuka...elég gusztustalan...a helyedben elgondolkodnék biztos megéri e ez neked hosszútávon...ha ilyenek a viszonyok és a mostani párod...
2015. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az exemnek van egy betegsége ami miatt nem lehet jogosítványa és a bevásárlást azért így szoktuk megoldani,mert nekem van metró kártyám és nagy tételben ott sokkal olcsóbban lehet vásárolni mint a tescoban. Pl a narancslevet 200 forintért vesszük a vizet 50 ft-ért stb. Általában egy olyan 20 ezret megspórolnak egy hónapban. Amúgy ilyenkor az új párom is jön velünk és magunknak is vásárolunk.

Nyilván az ő exe nem keres annyit mint én ahogy a párom se és én ezért próbálom a lányának a legtöbbet adni amit az enyémnek is adok. Sose eszem túlzásba és csak akkor veszünk neki ilyeneket ha megtehetjük. Csak nem szeretném,hogy a lányom ne szeressen átjárni hozzánk emiatt,mert már tett rá célzásokat,hogy zavarja a megjegyzés. Emiatt természetesen kiosztottam a párom és az ő lányát is de nem jobban mint az én lányomat ha tesz valamit. Azóta javult a helyzet. Ti ezeket,hogy oldjátok meg,hogy ne legyen vita?

Nyilván szeretem őket de elsősorban ha elfajulna a dolog a lányomat választanám. Ez természetes.

2015. febr. 26. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!