Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom magam, mert olyan...

Utálom magam, mert olyan vagyok mint a szüleim?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő: A szüleim gyenge személyiségű, nem túl okos emberek, félénkek, visszahuzodó, csendes természetűek, mondhatni elesettek, kicsit szerencsétlenek az életben, balszerencsések.


A családom többi része is nagyjából ilyen, hogy egy példát mondjak: 45 évesen még nem volt semmi kapcsolata/nője az apám testvérének, és én is ezeket örököltem, mert ugyanolyan vagyok mint ő.


És még a többi tulajdonságokat is örököltem, nyilván hogyan lettem volna másmilyen mint a szüleim, és ezt rohadtul utálom hogy ez a szerep jutott nekem, és ezen nem tudok változtatni, bárhogy is akarok, egyszerűen tele vagyok gátlással. Komolyan mondom, hogy fogyatékos szülők miért csinálnak gyereket, hiszen azoknak a gyereke is fogyatékos lesz nem? Miért adják tovább a selejt genetikát, miért kell hogy más majd szenvedjen?


2015. febr. 23. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Tévedsz, én azt látom, hogy erős szülők gyerekei lesznek általában gyengék és fordítva. Te egy egyedi ember vagy, felnőtt, saját döntéseket hozhatsz, tudsz változtatni. Tudatosan. Persze ez nehéz. Másokat hibáztatni könnyű. Tegyél magadért...
2015. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem, én nagyon gyenge vagyok..
2015. febr. 23. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire látod a hibáikat és a sajátodéit is, akkor nem lehetsz Te fogyatékos. A fogalmazásod, helyesírásod sem erre utal. Ilyen tisztánlátással biztos tudsz magadon változtatni. Pl. válassz magadnak olyan példaképet, amilyen szeretnél lenni, kezdd el utánozni a megnyilvánulásait, és lassan te magad is olyanná válsz, mint akit utánzol. (Saját tapasztalatom alapján tanácsolom)
2015. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Régen a természet megoldotta, ma már az "intelligens" ember azt is életben tartja, akit nem kellene. Pl nyomorék kisgyerek 3 kezével, vagy éppenséggel az agyhalottak kik vegetálnak és nem reagálnak a külső ingerekre sem.


Azért, mert a családod olyan amilyen, te neked nem kell olyannak lenni.


"45 évesen még nem volt semmi kapcsolata/nője az apám testvérének"


Ennek végképp nem értem, hogy mi köze hozzád? Lehet ő peches és sz@r embereket kapott fogott ki, avagy nem csak dugni akar ész nélkül, hanem komoly kapcsolatot tervez.


Nekem se volt bnőm 26 évesen, de ettől függetlenül nem vagyok nyomorék. Nekem elveim vannak, amihez tartom magam 16-17 éves korom óta. Más véleményét meg lesz@rom.

2015. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miben érzed a problémát... Nem vagy sportos? Zárd be a panaszkodó oldalt és keress egy edzőtermet, vedd a cipőd és indulás. Nem vagy okos? Senki sem úgy születik, irány a könyvtár, vagy keress egy iskolát. És ne mond, hogy nem lehet. Én is ezt csináltam, mindig, amikor szánalmasnak éreztem magam, az ellenkezőjét tettem. Tehát, ha belenéztem a tükörbe és csúnyának éreztem magam, akkor ott helyben megcsináltam 40 guggolást, nem sok, de utána egyre kevesebbet kínoztak a rossz érzések. Ha nincs párod, akkor keress közös programokat, társaságot, nem itt fog az öledbe hullani.


Addig gyakorol erőből a pozitív tulajdonságot, amit szeretnél magadnak, még nem megy automatikusan.

2015. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
EZ nem selejt genetika, hanem selejt viselkedésminta, amin felnőttként, mivel tudatosult benned higy rossz-változtathatsz, ha akarsz. Ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét. Nem tudom hány éves vagy és hogy most van-e partnered, de sok árva gyerek vagy hajléktalan is megfelelő motivációval viheti valamire. Képezd magad, végezz iskolákat, hogy büszke lehess magadra és kezdj másképp viselkedni, ezen mindenki átesik. Utána pedig már nem fog működni a rossz minta.
2015. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok... Én próbálok rajta változtatni, de mindig mikor bemegyek a suliba, bántanak és egyszerűen elmegy mindentől a kedvem és ez megy már elég régóta..
2015. febr. 23. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Az embert a gondolkozásmódja teszi azzá, ami. Te tudsz változtatni magadon. Az, hogy mit örököltünk, mit láttunk példának, mindezek befolyásolnak, de nem ez a meghatározó. Ki tudsz lépni a rossz kerékvágásból, zsákutcákból. Ne a múlttal foglalkozz, ne a jövő várható nehézségeivel, a jelenben mit teszel? az számít! Minden egyes ember egyszeri, egyedi, megismételhetetlen, azért olyan, mert úgy van rá szüksége a világnak, attól teljes a világ, hogy olyan vagy, amilyen vagy. Ha megváltozol, attól lesz még teljesebb a világ!


nézd meg ezeket a videókat:

[link]


a előadó hasznos életvezetési tanácsokat ad, ezek segítségével jobban megérthetjük önmagunkat! megtudhatjuk, hogyan lehetünk boldogok, sikeresek.

2015. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiben nem vagy elégedett magaddal azon a téren fejleszd magad és idővel lesz önbizalmad.
2015. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!