Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy azért nem foglalkozom a kisöcséimmel, mert utálom őket?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, öcséim 7 és 8 évesek. Sosem szerettem a kisgyerekeket. Ők sem kivételek. Nem szeretek játszani velük, mert nem érdekel amit játszanak. Rendszeresen visszapofáznak velem, de azért meg már én vagyok a szemét, ha 1-2 pofont lekeverek nekik ezért. Bejönnek a szobámba kérdezés nélkül, és ha rájuk szólok hogy menjenek ki, akkor nem mennek, merthogy "apa megengedte". Akkor rájuk üvöltök hogy takarodjanak ki, akkor meg én vagyok leszídva. Apámat is utálom emiatt, de nagyon. Meg folyton nekem kell rájuk vigyázni, és baromira nem szívesen teszem, nem fogadnak nekem szót. Ha meg szóvá teszem, hogy nem nekem szülték a gyereket, hanem maguknak, azért is én vagyok a szemtelen.

Miért nem lehet megérteni, hogy nem érdekelnek az öcséim?


2012. júl. 9. 17:08
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem is igazán őket utálom, hanem hogy ennyire el vannak kényesztetve. Nem lett nekik megtanítva, hogy nekem is szót fogadjanak, és ne szemtelenkedjenek velem. Mindenre azt mondják, hogy "nem te vagy a főnök". Hát a pofám leszakad.
2012. júl. 9. 17:15
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Feltételezik, hogy már elég érett vagy már, de tévednek. Majd kinövöd ezt a hisztis tini nyafogást előbb-utóbb.
2012. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Fogalmam sincs, nekem is van egy öcsém (7), konkrétan nem utálom, de nem nagyon érdekel, nem szívesen játszom vele én sem, pont amit te írtál, én sem vagyok oda a kisgyerekekért. De legalább ha elküldöm játszani, vagy mondom hogy menjen ki a macskához mert magányos, akkor békénhagy. Nem lehet hogy túl erőszakos vagy velük és azért nem hallgatnak rád? A normális hangnem többet használ a kisgyerekekkel szemben is. Nem kell őket szeretned, de ha úgy viselkedsz mint egy paraszt, ne várj tőlük se jobb viselkedést. (Persze nem ismerem őket, tudom milyen mocsok ördögök tudnak lenni a kisgyerekek akár minden ok nélkül is.) A szüleid meg miért nem értik meg, szerintem egyértelmű, mert ők nem így éreznek és állítólag a testvéreknek szeretniük kellene egymást, meg amúgy is jajj aranyos kisfiúk, blablabla.
2012. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%

Abban igazad van, hogy maguknak szülték a gyerekeket.

A többi, amit írsz, az viszont szánalmas. Szégyellném, ha ilyen gyereket neveltem volna, mint te vagy.

2012. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, ha lepontozol és csak azt pontozod fel, aki ugyanazt írja le, mint te, akkor is nekem lesz igazam:D De azért felnőhetnél már 18 évesen, mert egy kis pisis gyökér vagy
2012. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Az előző válaszolóval kell egyetértenem.

Nem hiszem, hogy nem fér bele neked néha, hogy vigyázz az saját testvéreidre, még ha nem is fogadnak szót.. de gyerekek még, te talán mindenkinek szót fogadtál? A szobás dologról annyit, hogy zárd be az ajtót és a probléma megvan oldva.

Bár én már ott abba akartam hagyni a kérdés olvasását, amikor azt írtad nem érdekelnek a gyerekek..hogy lehet ilyet mondani?

Talán tényleg kinövőd majd ezt a hiszti tinédzser-kort.

2012. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Undorító, ahogyan a saját kistestvéreidről írsz, szégyellheted magad, hogy csak önzés van benned, és semmi szeretet.
2012. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem "pisis gyökér".


Egyszerűen arról van szó, hogy 18 évesen az embernek van magánélete, magánszférája, sőt már 14 évesen is, és igenis zavarja a fiatalokat ha kiskölykök zaklatják őket szülői felhatalmazással. A szülők gyökerek, ha nem értik meg, hogy nagy a korkülönbség, ős is a gyerekük csak neki már mások az igényei. Ezt egy normális szülőnek fel kéne fognia.


Attól, hogy 18 éves még nem felnőtt, csak nagykorú. Hogy ki mikor nő fel az változó és magánügy, nem vagyunk egyformák. A szülőknek segíteni kéne nem hátráltatni.


Amúgy sok felnőtt sem szereti ha kiskölykök nyitogatják rá az ajtót, pl. én sem. Annyi a különbség, hogy egy felnőttel ezt a szülők nem csinálják meg. Nem várhatjátok el tőle, hogy felnőttként viselkedjen, ha egyszer otthon nem is kezelik úgy.


Természetes ha ilyen korban épp nem a kistesóival akar foglalkozni, az "utálat" szót meg nyilván indulatból használja.


Az az igazság, hogy a hozzászólok egy része a gyökér és infantilis idióta.

2012. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%

Nekem is csak annyi jött le ebből, hogy oltári hisztis vagy.

Ha az én gyerekem lennél, és még pofozgatnád is a kisebbeket ilyen "vén" fejjel, hát én is lekevernék neked egyet, pedig baromira nem vagyok híve az ilyesmiknek.

Mégis hogy várod hogy szót fogadjanak neked?

2012. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam se fel, se le.
2012. júl. 9. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!