Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy azért nem foglalkozom a kisöcséimmel, mert utálom őket?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, öcséim 7 és 8 évesek. Sosem szerettem a kisgyerekeket. Ők sem kivételek. Nem szeretek játszani velük, mert nem érdekel amit játszanak. Rendszeresen visszapofáznak velem, de azért meg már én vagyok a szemét, ha 1-2 pofont lekeverek nekik ezért. Bejönnek a szobámba kérdezés nélkül, és ha rájuk szólok hogy menjenek ki, akkor nem mennek, merthogy "apa megengedte". Akkor rájuk üvöltök hogy takarodjanak ki, akkor meg én vagyok leszídva. Apámat is utálom emiatt, de nagyon. Meg folyton nekem kell rájuk vigyázni, és baromira nem szívesen teszem, nem fogadnak nekem szót. Ha meg szóvá teszem, hogy nem nekem szülték a gyereket, hanem maguknak, azért is én vagyok a szemtelen.

Miért nem lehet megérteni, hogy nem érdekelnek az öcséim?


2012. júl. 9. 17:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%
Akik itt osztják az észt a kérdezőnek, hogy milyen hisztis meg stb, azok nyilván sosem voltak ilyen helyzetben, így könnyű nagyokosnak lenni. Én tudom milyen, mikor élnéd a saját életed de a kicsi a főnök, hozzá kell igazodni mindenben, ő bármit csinálhat, te ha rászólsz már le vagy ugatva. Nehéz ügy, tudom, de ha anyádék nem értenek meg sok mindent nem tudsz tenni sajnos. Idővel könnyebb lesz.
2012. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Én a Kérdezővel értek egyet.


A kistesóknak és a szülőknek is meg kellene érteni, hogy egy 18 évesnek kell egy kis magánszféra, amibe nem fér bele, hogy kopogás nélkül becsászkáljon a két kölyök, csak mert "apa megengedte". Apukának is fel kéne fognia, hogy a lánya már 18 éves, szüksége van arra, hogy néha csak egyedül legyen.


Kérdező!

Ha nem javul a helyzet, beszélj a szüleiddel! Őszintén mondd el nekik, hogy igenis szükséged van a magánszférára, hogy egyedül lehess, és nem szeretnéd, ha az öcsikéid csak úgy bejárogatnának. Légy határozott, nem 10 éves vagy már!

Drukkolok!


27/L

2012. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez IS a korkülömbség egyik átka. Mivel egyik már lassan felnőtt míg a kettő még kicsi s a szülők egyszerűen láthatóan SEHOGYnem kezelik le a dolgot, hogy hogyan is viselkedj velük, hol vannak a határok a kicsiknek a játékban-személyes térben neked meg a felvigyázásban. Mert gondolom nem véredre vered meg zúzódásig hanem egyszer ütsz de így se jól mert te védekezésnek éled meg azt az ütést s jogosnak s utolsó érvként használod remélvén talán a fizikai felőnyöd visszatartja ha a 100 rászólás nem használt. De ha a szülők ezért is megbűntetnek s látványosan a kicsik elött hát akkor nekik meg úgy tűnik fel ők a faszajanik akiknek lehet.
2012. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, de tényleg nem vagyok lány. :)
2012. júl. 10. 00:54
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én megértelek,azt is megértem,hogy hirtelen felindulásból mondtál pár rossz szót a testvéreidre.Azt azért értsd meg,hogy nem ők tehetnek róla.A szüleidet pedig nem értem,miért szültek még két gyermeket,ha tőled várják el a felügyeletet.Egy-egy hetet bevállalhat nagyi is,elmehetnek táborba és ha nincs pénz,akkor vannak napközis táborok,igen jópofák is köztük,ennek csak a kaja részét kell fizetni.Igen is utána nézhetnének!Lent voltunk a múlt héten egy ismerős családdal nyaralni,ott volt egy kilenc és egy két éves kislány.A kilenc éves kislánynak kellett a testvére után rohangálni a strandon állandóan,miközben anyuka olvasott.Na meg is van a véleményem róluk.Undorító!Szült egy gyereket és a nagyobbal felügyelteti.Szégyelje magát.Ezt most nem a te szüleidre értem,mert sajnos a nyári szünidő dolgozó szülőknél felvett egy-két problémát.
2012. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azt szeretném tudni mégis miért töröltek ki egy csomó választ ebből a topikból. Semmi gáz nem volt bennük. Szégyen. Az első választ is kitörölték.


Más topikokban röpködnek a f@szok meg megy egymás gyalázása, de innen ki lehet normális válaszokat törölni.

2012. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én már úgy olvasom, hogy a kérdező minden kommentjét láthattam, így mér nem azt gondolom, amit az elején írtak.


Kérdező, esetleg számold ki, hogy mennyi időt kell rájuk vigyázni, szorozd be egy bébiszitter órabérével és az összeget kérd el a szüleidtől. Nem másért, csak hogy tudatosuljon bennünk: keményen dolgoztatnak téged, ami nem fair.

2012. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!