Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2-3 gyerekes családok, ti...

2-3 gyerekes családok, ti hány szobás lakásban/házban laktok (nm2), a gyerekek külön szobában vannak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 13:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Mi ketten vagyunk tesómmal, ő már nem lakik itthon, én még egyetemista vagyok, itthon élek. Mikor megszülettem egy kb. 60-70 négyzetméteres panelban laktunk, de volt külön szobám nekem is és bátyámnak is (15 évvel idősebb nálam), a szülők meg a nappaliban aludtak.


De én erre már nem is emlékszem, mert utána elköltöztünk kertes házba, ott már volt a szülőknek is külön háló, amerikai konyha, nappali. Ez olyan 100 négyzetméter lehetett, egy szintes volt, egy fürdővel.


Utána pedig beköltöztünk egy kétszintesbe, ez 160 négyzetméter, külön szoba mindenkinek, a ház alatt pince van (3. szintként, nem tartozik hozzá a fenti négyzetméterhez), egy része mélygarázs, van boros rész, illetve leginkább raktár, régi kacatokat tartunk ott. Tervezünk egy kis felújítást odalent, jó lenne egy szauna, de egyelőre nincs helye a lomtól. Szintén amerikai konyha, 3 fürdő, gardróbhelyiségek, mosókonyha, nagy spájz, dolgozó, ahol zongorázni is szoktam, stb. Mikor ide költöztünk 10 voltam, de még bátyám is itt lakott. Az ő szobája most vendégszoba.


Nekünk mindig alap volt, hogy külön szobánk legyen, egy 15 éves kamasz fiú inkább kiugrana az ablakon, mint hogy a húgát hallgassa, ahogy egész nap sír meg nyüszög.

2015. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Lakás, 80nm, 2 gyerek, külön szobában. Épp ezért nem lesz harmadik, mert nincs több szoba, nagyobba költözni pedig nem tudunk.
2015. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
120 négyzetméter, 2 gyerek, külön szobában + nappali + 0,5 szoba.
2015. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
3-an vagyunk testvérek. Én 14, kistesóim 11 és 9 évesek. Mindenkinek saját szobája van.
2015. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Külön szobánk volt. 110 négyzetméteres házban.
2015. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Mi sokféle felosztásban voltunk, egy időben lett volna lehetőség, hogy külön szobát kapjunk öcsémmel, de anyám úgy gondolta, hogy a nappali, mint státusszimbólum (a nulltőkés devizás lakásban) fontosabb, mint két kamasz élettere. Később, mikor egy még nagyobb devizásba mentünk, már lett külön szoba, meg nappali, aztán elvitte a bank, mert lusta volt dolgozni, apámat meg kirúgták a pia miatt.

Bizonyos életkor fölött kell a külön szoba (11-12 éves kor) mert sok viszálynak lehet ez forrása, mikor igazán elkezd a gyerek családon kívül is szocializálódni.

2015. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
150m2 2 gyerek, természetesen külön szobában vannak, mindegyikőjüknek van saját szobája.
2015. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!