Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye a férjem exnejének nincs...

Ugye a férjem exnejének nincs köze hozzá, hogy mi mennyi pénzből gazdálkodunk?

Figyelt kérdés

A férjem az előző házasságukból származó gyerekük után rendesen fizeti a gyerektartást, a viszonylag magas fizetése 20%-át. Ezen kívül szoktunk mi is ezt-azt venni a gyereknek, amire szüksége van, illetve álljuk a nagyobb kiadásai (iskolakezdés, fogszabályzó, nyári tábor, stb) felét.

Ezzel eddig nincs is gond. De az ex elkezdett most azon lovagolni, hogy milyen igazságtalan dolog az, hogy nekünk még így is több a bevételünk, mint neki a magas gyerektartással együtt. Úton van nálunk a baba, és az az ex problémája, hogy a mi közös gyerekünkre így több pénz fog jutni, mint az övére. És erre hivatkozva emeltetni akarja a gyerektartást.

Van bármi beleszólása ebbe? És van esélye elérni, hogy tényleg megemeljék a gyt összegét? Szerintetek is úgy lenne igazságos, ha a férjem még többet fizetne neki azért, hogy mindkét gyerekre ugyanannyi pénz jusson havonta?



2015. febr. 19. 09:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%
Összegszerűen mennyi pénzt kap anyuka? A 20% így látatlanban egyébként reálisnak tűnik.
2015. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

100ezret kap havonta, plusz minden nagyobb kiadás felét. A nagyobb kiadások felét anyuka valahogy mindig úgy kalkulálja, hogy átlagban benne van kb havi 80ezerben.

Így összesen havi 180ezer körüli összeg megy el a férjem lányára.

2015. febr. 19. 10:45
 13/28 kovpet ***** válasza:
56%
És az otthagyott házra mennyi használati díjat fizet nektek?
2015. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

100 ezer fix, és a nagyobb kiadások fele?

A férjed egy karakán ember.

Anyuka meg szüljön sünt. Elmehibbant nő.

Ne menjen bíróságra, mert ezt úgy lecsökkenti a bíró 60 ezerre, mint a huzat...

2015. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%
Jesszum, van ahol ennyi pénzből 3-an megélnek, és ő ezt kevesli? pedig gondolom, neki is van minkája. szóval 240-ből kb (és akkor neki nagyon kevés nettót számoltam) nem tud kijönni egy gyerekkel? xD
2015. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Használati díjat nem fizet, mert a férjem anno lemondott róla.

Nem az a baja, hogy nem tud megélni a pénzből, hanem az, hogy nekünk több a bevételünk, mint neki. Egyébként nem egyedül el, hanem azzal a pasival, akivel anno megcsalta a férjemet, és aki miatt elváltak. Szóval nem ő az egyetlen kereső, gondolom a pasija is kap fizetést vagy valamit.


Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy végül azon robbant ki ez a gyerektartás-botrány, hogy én megkértem a férjemet, hozza el az exnejétől a kocsit. (A kocsi a férjemé.) Eddig az exe használta arra, hogy a kollégája azzal fuvarozta őt munkába, mert az exnek nincs jogsija. Én viszont úgy gondoltam, hogy a férjem autója ne álljon már egy vadidegen arc garázsában azért, hogy az exnejét vihesse vele dolgozni, miközben a férjem fizeti rá a kötelezőket. Jobb helye van az autónak nálunk, úgyis jön a baba, egyszerűbben boldogulunk kocsival. És az ex lényegében ezen borult ki, de szerintem ez is tök jogos.

2015. febr. 19. 11:03
 17/28 kovpet ***** válasza:
94%

Ház, kocsi, havi két kiló kp...

A férjed kicsit balek, nem gondolod?

Mondjuk persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak furcsa. Értem én, hogy szereti a gyerekét, de szeretetet nem lehet pénzen megvenni.

2015. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
21%

2 évente lehet válltoztatni infláció miatt emeltetni

mikor voltatok utoljára bíroságon?

2015. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
27%

Az ex siman hulyere vesz titeket

Ha ez nektek jo gratulalok

kocsi jogsi nelkul hahah

uj barat ex meg andja a bankot

Te nekem is kene egy ilyen ex ha gondolod megadom a szamlaszmom.

2015. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
Mi újság veletek kérdező?
2015. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!