Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül állóak megmondanátok...

Egyedül állóak megmondanátok hogy ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Már ki vagyok borulva rendesen.Az utobbi időben semmi sem sikerül,semmi nem jön össze.Minden,elromlik tönkre megy.Meg a betegségek.Segítségem semmi,szüleim soha nem úgy álltak hozzám(vagy atesóimhoz)mint ahogy "illett" volna.A volt várjem is csak piszkálni tud,kötekedni kritizálni.(De a lányom már nem is szeret hozzá menni,mert mindig piszkálj arra nem veszi a fáradságot,hogy a nevén szólitsa.De ez más táma.)

Szóval engem az érdekelne,hogy aki teljesen magára van utalva,nincs segítsége,hogyan oldja meg a dolgait?Azt hogy mindenhol helyt álljon.Otthon, a munkahelyen,a magánéletben(mondjuk ez utobbi nekem nincs,szinte semmilyen szinten)Hiszen van az a mondás hogy egy seggel(bocs)több lovat megülni képtelenség(vagy valami ilyesmi)

Ezt én most nagyon érzem a bőrömön.

Bele vagyok fáradva mindenbe,és csak a gyerekeim miatt csinálok végig sokmindent.

Tapasztalatok érdekelnének,ki hogyan csinálja hogyan lehet

ezt bírni"teljes mellszélességgel"éveken keresztül mosolyogva?

Mert nekem nem megy...nem bírom tovább.Úgy érzem magam mint egy összelapított üres flakon.Ennél lejjebb már nincs.Ha igen,akkor az már a vég.

Köszi hogy meghallgattatok,és a válaszokat,tapasztalatokat.


2010. febr. 12. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig éltem a gyermekemmel magányosan. A válásom után négy évig. Mindent egyedül csináltam, egyedül intéztem, és ez annyira belém ivódott, már van másik férjem, de a legfontosabb ügyeket ma is én intézem.Elhiszem hogy eleged lett,mert nekem is sokszor az volt, de mindig feltaláltam magam abban az időben, ha lecsúsztam visszakapaszkodtam. Az önállóság részben megkeményített, kitartóbbá tett. Saját káromon tanultam meg sok mindent közben. Dolgoztam és nem unatkoztam, lefoglalt a munkám, ez ma is így van. Persze neked is jobb lenne ha társ lenne melletted, akivel megoszlanának a napi gondok. Fel a fejjel bírni fogod, de azért magadra is szánhatnál egy kicsivel többet. És ne agyalj állandóan kapcsolódj ki. Sok sikert hozzá.
2010. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekem ugyan nincs, de családom sem, senkire sem számíthatok, legfeljebb egy-két barátra nagy ritkán. Én már megszoktam, hogy "magad uram, ha szolgád nincs".
2010. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Légy kicsit optimistább! Az a tény, hogy a gyermekeidért csinálsz mindent, az nem egy rossz dolog, hanem igenis pozitívum! Csak azzal van baj, hogy magaddal viszont valószínűleg nem sokat törődsz! Válassz ki magadnak egy napot a héten (te tudod, mikor van kis időd) amikor pár órát a hobbidnak szentelsz. Ez mindenkinek jár, ne legyen bűntudatod emiatt. Ráadásul nem muszáj költségekbe verni magad, ha nem teheted meg, vannak olcsó hobbik is. Én is reggeltől-estig gürizek, hazaérve főzés, mosás, takarítás, de tudom, hogy péntekenként találkozó a barátokkal, egy jó beszélgetés, egy kis iszogatás, sokszor még táncolni is elmegyünk, és nincs emiatt bűntudatom. Így vagyok boldog, és ettől a gyermekeim is jobban érzik magukat!
2010. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan házasságban élek,de azért van véleményem a témádról. Hidd el, hogy nekem olyan,mintha egyedül élnék.Mindent én intézek, szerelőhívás, tárgyalás, levelezés hivatalokkal,házimunka,csekkek stb...Annyival jobb a helyzetem, hogy ugye 2 fizetésből élünk. de a férjem lesz. mindent, mindenben nekem kell döntenem, a pénzt is én osztom be, hozzáteszem ,szerénytelenség nélkül,hogy nagyszerűen. Mindig tudok félre tenni, spórolni, pedig nem nagy a fizetésünk. Az alváson ,számítózáson, tv-zés,horgászáson kívül szinte semmit nem csinál.Jó,a kutyákat ő eteti,és néha a kertben molyol. De: Társas magányban élek.A gyerekek mindenben hozzám fordulnak, én intéztem pl. a fiamnak munkahelyet,és még sorolhatnám. nem panaszkodni akarok,csak megvilágítani, hogí férjjel is lehet az ember magányos.... Nekem is sokszor elegem van mindenből, belefáradtam mindembe, hogy még beteg de lehetek, mert "megállna az élet itthon".Jó lenne reggel,ha nem dolgozok lustálkodni, és csak a kész kajára kimenni,mint sok férfi teszi.Volt idő,amikor bizonyos okok miatt el akartam válni, nem hiszem ,hogy sokkal rosszabb lett volna egyedül,az anyagi dolgokat leszámítva.Én negyon megértelek,és én is csak azt tudom tanácsolni, hogy igeneis törődj magaddal, ne sajnálj magadtól semmit, lazíts, kapcsolódj ki, szórakozz.Szia,és fel a fejjel! 41/N
2010. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Én pedig téged értelek meg utolsó.Egy pillanatra azt hittem a sogórnőm írta....Dettó ilyen az élete.Igen tudom hogy van társas magány is.Az talán még rosszabb.Mert én legalább tudom hogy CSAK magamra számíthatok.Soha nem voltam nagy igényű nem vágyom nagy dolgokra.Ha "minden"jól megy akkor nem vagyok ennyire feszült.De az utóbbi egy év nagyon kikészített.

Leginkább az fusztrál.hogy nincs kiút abból a helyzetből ahová jutottam,a pénztelenség miatt.

Szeretnék sokkal többet,jobbat nyujtani a gyerekeimnek,de képtelen vagyok..

2010. febr. 12. 10:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Hány évesek a gyerekeid?

Ez nagyon fontos kérdés.

2010. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
16 és 14
2010. febr. 12. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
41/N vagyok,és biztos,hogy nem a sógornőd:)) de azért jó tudni(bár nem nagy vigasz) ,hogy más is jár ilyen cipőben... Elárulod, Te hány éves vagy?
2010. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
40
2010. febr. 12. 11:32
 10/12 A kérdező kommentje:
Talán beszélgethetnénk.Szerintem lenne miről....ha nem bánod.De most nem tudok írni neked privit.A munkahelyemen vagyok,otthon nem jó a laptopon,tehát a hétvégi e-mail kilőve.De ha újra lesz telepítve a gépem,semmi akadálya,ha nem bánod.
2010. febr. 12. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!