Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a mamának?

Hogy mondjam el a mamának?

Figyelt kérdés
Pénztárosként dolgoztam, és tegnap valaki 30 ezer forint helyett 40 ezret adott és nem szoltam neki és zsebre raktam a pénzt lebuktam Ezzel az a baj hogy ez ne maz elsö ügyem mármint ugy értem hogy nekem volt már birosági ügyem mert volt egy balhé a suliba és 1 év felfügesztettet kapok, ha ebböl birosági ügy lesz akkor engem visznek intézetbe Soha nem fordult velem elö ilyesmi SOHa. Nem is tudom hogy tehettem ilyet ?
2015. febr. 15. 11:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

DE a pénzt elkobozták mert kipakoltattákk a zsebeimet..

Milyen terápiára ? :(

Köszönöm amugy hogy normálisan irtál és nem mocskolsz le mint az elözöek ..

De ha ebböl birosági ügy lesz engem visznek intézetbe a mama abba belehalna és én akkor mennék utána :'( Nagyon nagy a kötelék köztem és közte felnevelt,embert nevelt belölem és én elcsesztem az egészet :'(

Hogyan mondjam el neki ? :'(

2015. febr. 15. 12:07
 12/22 anonim ***** válasza:
18 éves korod előtt nem dolgozhatsz pénzzel, kasszában. Az iskolaszövetkezet nagyot hibázott, ahogy te is. Jegyzőkönyv gondolom készült. Menj be a szövetkezetbe és kérd meg őket, hogy intézzék ezt el a céggel, ahol dolgoztál és ne tegyenek rendőrségi feljelentést, márcsak azért se, mert egy munkaügyi ellenőrzés során az iskolaszövetkezet csúnyán megütheti a bokáját, mert 16 évesen NEM dolgozhatsz pénztárban!
2015. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ez érdekes kitudod jobban fejteni?
2015. febr. 15. 12:21
 14/22 A kérdező kommentje:
DE kihivták a rendöröket és ha már megvolt a feljelentés? :(
2015. febr. 15. 12:26
 15/22 A kérdező kommentje:
Meg én diákmunkán voltam és ugy lehetek pénztárba..
2015. febr. 15. 12:31
 16/22 anonim ***** válasza:

Leülsz mellé és elmondod. Ez van, nincs mit tenni.

Még is mi a frászt csináltál, ami miatt van 16 évesen egy év felfüggesztetted? Akkor azért nem lehetsz annyira ma született bárány.

Nem gondoltad végig? Embert nevelt belőled a mamát? Valamiért még is eltetted azt a pénzt. Mert NEKED jól jött volna. Az a gond, hogy nem elég, hogy hülyeséget csináltál, mérhetetlenül nagy butaságról árulkodik az, hogy feltehetően olyan helyen csináltál ilyet, ahol árgus tekintetekkel figyelnek kamerán. Diákmelóban tudtommal csak nagy hiper-szupermarketek alkalmaznak pénztárosként, vagy valamilyen gyorsétterem lánc.

Nagyon is megérdemled itt a leszólásokat, hiszen oké, szegény te... De abba bele sem gondolsz, hogy lehet, hogy annak az embernek, aki elszámolta magát, az lett volna az utolsó 10 ezer forintja arra a hónapra.

Diák vagyok és csóró. Örülök ha kijövök hónap végéig, amikor pénztárcát találtam, vagy kiszórt előttem valaki egy fél marék 10 ezrest a tárcájából, mégsem lettem volna képes zsebre rakni 10 forintot sem belőle, nem hogy 10 ezret.


Ha erre volt eszed és arcod, akkor most legyél elég nagyfiú ahhoz, hogy a nagyid elé állsz és elmondod neki mit műveltél! Aztán pedig legyél elég nagyfiú ahhoz, hogy a volt munkáltatód elé állsz, illetve a diákszövetkezet vezetője elé és elmeséled a tettedet, illetve hogy ez mennyire bánt, nem akartál senkinek kárt okozni, őszintén szeretnél bocsánatot kérni... A feljelentést még visszavonhatják, ha szerencséd van és ügyesen picsogsz, akkor megteszik.

2015. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amit a 16-os írt le, annak a folyamatnak a legvégén jöhet az, hogy - mivel nem állt szándékodban lopni, de mégis loptál - terápiát írnak elő. Erre mondtam, hogy vállald el azt is, hogy kigyógyulj ebből a dologból!
2015. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Szia!

Ha csak nem változott a törvény 2 év alatt, nem dolgozhat 18 év alatti pénztárosként. Legalábbis akkor úgy volt, hogy a boltba mehetett árut feltölteni a 16 év feletti, de nem ülhetett pénztárba, csak az, aki 18 éves elmúlt.

2015. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány óra tájban történt ez tegnap, és melyik városban?
2015. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

azért ne sajnáljuk már azért a kérdezőt, mert már van egy év felfüggesztettje és most még lopott is

ugye nem várod el, hogy ezért még megdicsérjünk és simogassuk a lelkecskédet, hogy jól van fiam, jól tetted?

bűnt követtél el, másodszor, most viseld a következményeit

2015. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!