Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek csoda, hogy "bele...

Szerintetek csoda, hogy "bele vagyok fáradva" a dolgokba?

Figyelt kérdés

Röviden annyi,hogy majdnem 1 éve dolgozom egy helyen,amivel az elején úgy voltam,hogy elvállalom,mert kellett a pénz és nem álltunk úgy anyagilag,hogy nagyon válogassak. Ez a munka egyre rosszabb,az elején még könnyebb volt,de mióta új főnökünk van sokkal több a munka,olyan újításokat talált ki,ami nemhogy megkönnyítené,hanem inkább megnehezíti jobban a munkánkat. Szóval,hogy a munkavállaló szívjon. Fizikai munkát végzek,annyira sok a munka,hogy kb csak akkor végzem,ha rohanok,mint az őrült,időm sincs enni,inni vagy wc-re menni sajnos. Teljesen kikészít ez a munka,néha úgy gondolom nem is nőnek való. Nehéz dolgokat is cipelni kell stb. Sokszor fáradt,nyűgös vagyok a munkám miatt.

Már házas vagyok,de mire hazaérek a házimunka is rám vár. Főzök,mosok,takarítok. A párom akkor segít be,ha megkérem,de amúgy nem jut eszébe kitakarítani,amikor Ő szabad. Szóval nem könnyű. Én meg úgy érzem,hogy minden rám hárul. Így is sokszor mikor hazaérek semmihez sincs erőm,annyira fáradt vagyok,ráadásul hajnalban is járok dolgozni. A párom is dolgozik,neki jobban fizető állása van,irodai,sokszor alig van munkájuk,úgyhogy az év 80-90%-ban nyugis.


Feleségek Ti ezt hogy bírjátok?

Tudom,hogy más is ezt csinálja,csak úgy érzem rám túl sok hárul,fáradt vagyok,stresszes és nyűgös. :-(

Ilyenkor olyan hamar felkapom mindenen a vizet, türelmetlen leszek stb.


Ti ilyenkor mit szoktatok tenni,hogy javuljon a helyzet?


2015. febr. 10. 15:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még fiatal vagyok,szóval lehet,hogy furcsán hangzik ez,hogy bele vagyok fáradva a dolgokba,de néha úgy érzem.

Komolyan úgy érzem néha,hogy a semmiért gürizek,vagyis csak azért, hogy fenn tudjuk magunkat tartani.

Olyan siralmas a helyzet ebben az országban,de komolyan. :-(

2015. febr. 10. 15:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális, hogy a házimunka rád hárul annak ellenére, hogy te hajnalban jársz dolgozni és nehéz fizikai munkát végzel. Ha a férjednek könnyű/könnyebb munkája van, akkor az lenne a minimum, hogy ő nagyobb részt vállal a házimunkából, de ha nem is nagyobbat, akkor legalább megosztottan. Ilyen nincs, hogy te vagy a nő akkor tiéd a háztartás.

Ha nálunk ez lenne, akkor meg is mondanám neki, hogy rám hárul a háztatrtás, mert én vagyok a nő? Akkor holnap felmondok, te dolgozol, mert a férfi feladata eltartani a családot!

2015. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es köszönöm a válaszodat.

Ez így nincs kimondva,meg nem mond ilyet,hogy ez az én dolgom.

Csak annyi,ha Ő szabad és itthon van,mikor én dolgozom,akkor egész nap gépezik.

Persze ha megkérem,hogy ezt és ezt takarítsa ki akkor megteszi,de igazából magától nem jut eszébe sajnos.

:-(

2015. febr. 10. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pont azért, mert úgy van vele, hogy "az asszony dolga, majd megcsinálja ha hazajön, nem az én feladatom". Persze ez mind szép és jó, hogy ha megkéred akkor segít, értékelni is kell, de szerintem le lehetne fixálni vele, hogy "szivem, tudod mennyire kemény munkám van, és mivel mindketten dolgozunk, meg amúgy is modern világban élünk, jó lenne, ha a házimunkát is egyenlően osztanánk meg, ha már én is dolgozom, mert így igazságos" vagy valami hasonló, mert így sose leszel jobb állapotban, hogy ha mindig úgy mész haza, hogy basszus, még vár a takarítás is meg ez meg az.
2015. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam, úgy döntöttem, nem dolgozok tovább. Fizikai munka volt, havi 3-4 nap pihenővel éhbérért. Férjem 13-15 napot dolgozik, klasszisokkal több pénzért, bár neki is fizikai munkája van. Szerencsére a bevásárlást ő intézte, de a takarítás, és a háziállat is rám maradt. Az utolsó hónapban, amikor dolgoztam, akkor képtelen voltam már bármit is csinálni: munka után aludnom kellett, majd éjjel felkeltem, összekészültem másnapra, fürödtem, összerendeztem a lakást, és feküdtem is vissza. 13 hónapig bírtam azt a munkát.
2015. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A munka olyan, amilyen, gondolom nincs sok lehetőség, ha még itt dolgozol.


De a családi, otthoni életet muszáj lenne úgy alakítani, hogy embernek érezd magad... Komolyan nem tudom felfogni, hogy tudja nézni egy amúgy szerető férj, hogy a felesége éjjel-nappal dolgozik. Milyen értékrend vagy elmélet szerint minősül ez elfogadhatónak?


Szóval le kéne ülnöd a férjeddel és nagyon komolyan elbeszélgetni vele. Elmondani, hogy ez így nem megy, nem tudod tovább ellátni a munkásat és az otthont is. Változtatni kell, mégpedig sürgősen, mielőtt a házasságod vagy az egészséged vagy mindkettő bánja. A fölös rinyálást vagy lustulást én se sokra tartom, de őszintén: az ember érzi, mikor kezd az ereje végéhez közeledni. Szerintem te ott tartasz.


Meg kell értetned a férjeddel, hogy ha ilyen keményen dolgozol, hozzájárulsz a családi kasszához, akkor neki is hozzá kell járulnia a házimunkához. Egy kiegyensúlyozott kapcsolathoz és élethez ez elengedhetetlen.

2015. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én irodai munkát végzek, csoportvezető vagyok szellemileg folyton leterhelt, nagyon ritkán van időm enni bent pl. Este 8-kor még simán csörög a telefonom hétvégén szintén. Nehezen tudok kikapcsolni igazábol szinte egyáltalán nem. 2 éves a lányom a férjem sokáig dolgozik, 7 előtt nem ér haza.Én csinálok mindent hétköznap mert ő soha nincs itthon, néha egyedül álló anyának érzem magam :) De mi vállaltuk ezt hogy a gyerekünk ne Bp-en hanem mellette nőjön fel.


Nem könnyű, néha mikor nekem kell szerelőt intézni, hivatalos ügyeket intézni, esetleg fát vágni a fűtéshez ő meg este- miután az 5 órától üvöltő gyerek elaludt- kb 22:00-kor megkérdezi, hogy miért vagyok feszült fáradt és miért nem beszélgetünk, néha elszakad a cérna... Pedig segit mindenbe főz takarít csak hát annyira keveset vagyunk együtt, és a szürke hétköznapokba minden az ÉN dolgom.


Szedj vitamint-én is azt teszem:) - vagy esetleg ha már jobban álltok, próbálj más munkát nézni....


Javasold a párodnak, hogy segítsen magától többet.


Kitartást!

2015. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat.
2015. febr. 10. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal nemrég költöztünk külföldre, én egyből el tudtam helyezkedni mert beszéltem a nyelvet, ő nem. Ráadásul én is elég szar melót fogtam ki elsőre, úgyhogy megértelek.


De az én párom ezt nem csinálta volna velem, kimondatlanul is egyértelmű volt, hogy ő jár bevásárolni, takarít, főz...tényleg semmi dolgom nem volt a munkán kívül. Azóta ő is dolgozik, szintén nehéz fizikai munkát végez, de még így is felosztunk minden feladatot, aki éppen szabadnapos, az egyérteműen jobban besegít a dolgokba.


Én azért leülnék a pároddal beszélgetni erről, mert ez elég szomorú így, eleve látja, hogy a munkád mennyire megvisel, persze ha nem álltok úgy, nem lehet csak úgy otthagyni, de a terhekből igazán vehetne el tőled.

2015. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok. Még annyi, hogy írod, hogy a párod végül is segít, ha megkéred, csak magától nem jut eszébe. Ez lehet azért is, mert egyszerűen ezt hozta otthonról, nem kellett segítenie, így nem vált rutinná nála a házimunka. De az egy jó jel, hogy azért kérésre nem ellenkezik, szóval szerintem egy őszinte beszélgetés megoldaná ezt a problémát. Egyszerűen mondd el neki, amit itt leírtál, és egyezzetek meg abban, hogy ezentúl kicsit gyakrabban meg fogod kérni dolgokra. Ha szólni kell, hát szólni kell, legyen ez a legkevesebb. :)


Még mindig jobb, mint ha elvből zárkózna el bármilyen feladat elől, mert "az az asszony dolga". Láttam már ilyet is. :(

2015. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!