Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy háztartásban a férj és...

Mi egy háztartásban a férj és a feleség dolga?

Figyelt kérdés
Benti munka, kinti munka,gyümölcsszedés,kert rendbentartasa? Kinek milyen feladatai vannak? Ki milyen területen ügyes szerintetek?
2015. febr. 2. 12:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

amiben megegyeznek..

tehát aki amiben jobb..

valahol evidens, hogy a jobb fizikumu csinálja a nehezebb muunkát, mint bútorok emelgetése, vagy a nehezebb felét..

a jobb műszaki tudással rendelkező szerel…


kert az közös, vagy megegyeznek, hogy addig a másik mit csinál..

nálunk a gyümölcsszedés az közös volt, vagy apuval, aztán az eltevés is apuval, amióta nem élek otthon, azóta megosztják anyuval,m de apu többet főz be..

fűnnyírás felváltva tesómé, és enyém volt, aztán tesóm utál főzni, így emgosztottuk, hogy én főztem, ő füvetnyírt, addig anyuék a konyhakertet rendeztlk..

mindig megegyeztünk..itthon a férjemmel is így van

általában én főzök, de tegnap éppen ő..

ő gyakrabban porszívózik, ő locsol.. én felmosok, mosogatok gyakrabban..

mindig én mosok, ő tereget vagy közösen..


tehát egyénileg ki miben jobb, vagy csinálja szívesebben..

az biztos, hogyha valamit össze kell szerelni, azt én csinálom, mert szeretem..


27/N

2015. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy amiben megegyeznek. Ismerek például olyan családot, ahol a feleség szívesen barkácsol, a főzéshez viszont ügyetlenke, a férj viszont szeret és nagyon tud is főzni.

A lényeg, hogy ne csak elvárjunk a másiktól, hanem ahogy tudjuk, segítsük egymást.

2015. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyedüli, kizárólagos férfimunka a bútorok emelgetése. Mivel 50 kg vagyok, veleszületett gerincproblémával, 15 kg-nál nehezebbet nem emelhetek.


Minden más megegyezéses alapon van szétosztva. Pl. amikor eldugult a csatorna, én kiástam, viszont vagyok annyira finnyás, hogy a csőbe nem nyúlok bele még vegyvédelmi ruhában sem. Úgyhogy azt a férjem csinálta, másodszorra meg szakembert hívtunk.

2015. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nincs olyan, hogy férfi vagy női munka, maximum övé, enyém - az is csak kettő: autószerelés és varrás, de ezek is azért, mert a hobbijaink. Ha ő nem tudna autót szerelni, szerelőhöz vinnénk és nem szenvedne vele csak azért, mert férfinak született...


Egyébként nagyjából így van felosztva:

- porszívózni a robotporszívó szokott naponta, a kanapét és 1-1 szőnyeget külön is porszívózzuk a macskaszőr miatt, változó, hogy ki...

- a portörlés szintén közös

- a wc, kád, mosdó takarítása arra esik, aki épp jobban ráér, ez is közös

- a felmosás is.

- mosni én szoktam, teregetni ketten, elpakolni megint én (különben lesz nagy káosz a ruhák között:)

- a mosogatógépet általában ő indítja el és ő is pakolja ki.

- a macskák etetése és a macskaalom tisztítása napi 2x el van felezve. Ha valaki elfelejti persze automatikusan megcsináljuk.


- füvet nyírni ő szokott, de akkor én végzem a többi munkát egyértelműen pl. fürdő, wc, stb.

- havat lapátolni az, aki előbb kel, ez változó, és az autóról vakarni a jeget is :D


Szóval nálunk igazából nem az a lényeg ki mit csinál, hanem hogy egyformán dolgozzunk és ne az legyen, hogy az egyik henyél a másik meg megveszik a házimunkában.

2015. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az, amit otthon meg kell csinálni. De nincs külön olyan, hogy valami csak és kizárólag minden családban a feleség/férj dolga. Mindkettejük dolga az, amit otthon csinálni kell, az meg már az ő dolguk, hogy ezt hogyan osztják el.

Nálunk (én vagyok a nő) főleg én főzök (de a férjem is szokott időnként), a mosogatás teljesen közös, felváltva csináljuk, egyszer egyikünk, egyszer másikunk, mosást betenni és kiteregetni a férjem szokott többször, gyereket iskolába vinni szintén a férjem szokta, érte menni én szoktam. Söpörni/porszívózni én szoktam gyakrabban, ablakot mosni csak én szoktam, vécét pucolni csak a férjem. Hétvégén közösen szoktunk bevásárolni, hétköznap aki éppen ráér, az megy boltba.

Kinti munka nincs, nem kertes házban lakunk, úgyhogy se füvet nyírni, se gyümölcsöt szedni , se semmi ilyesmit nem kell csinálni.

Ha valamit javítani, bütykölni kell, azt leginkább a férjem csinálja, de nem azért, mert neméből kifolyólag jobban ért hozzá, hanem mert az eredeti szakmája asztalos, szóval elég sok mindent tud, mert tanították neki. Viszont ha valamit gyorsan össze kell ölteni, fel kell varrni, stb., azt meg én csinálom, bár nem vagyok varrónő, de anyukám megtanított varrni, mert ő ebben nagyon profi, és engem is érdekelt, szóval ez az én reszortom.

2015. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!