Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy háztartásban a férj és...

Mi egy háztartásban a férj és a feleség dolga?

Figyelt kérdés
Benti munka, kinti munka,gyümölcsszedés,kert rendbentartasa? Kinek milyen feladatai vannak? Ki milyen területen ügyes szerintetek?
2015. febr. 2. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek az a feladata amiben ketten megegyeznek.
2015. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen változó, és személy függő. Nálunk pl megszoktam, hogy apukám főzött mindig, mert anyukám nem szeret, viszont anyukám nagyon ügyes volt az ilyenekben, hogy felfestés, tapétázás stb...Nincs erre egy sztenderd dolog...
2015. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Na, még az hiányozna, hogy két ember belső ügyében kívülállók rendszabályokat alkossanak!


Kérdező! A kérdésed rossz!


Mindenki másban ügyes, a lényeg, hogy ők ketten be tudják osztani a tennivalókat egymás között.

Sőt, megsúgom, ideális esetben mindkét fél ért többé-kevésbé mindenhez, így tudják a legjobban helyettesíteni egymást, ha az egyikük nem ér rá, megbetegedett, vagy el kell utaznia.

2015. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez is volt már ma :)

Amiben megegyeznek, amihez értenek.

Pl. gondolom, a főzést szinte mindenki a nő dolgának gondolja. Anyukám testvérééknél a férj főz, mert szakács és imád főzni és a család is imádja a főzést. Szóval nincsenek kőbe vésett szabályok.

Gondolom, a férfinak kell barkácsolni. Ja, hogy nem minden férfi tud.

Na érted, nem kell a sztereotípiákhoz ragaszkondi.

A nők nem házicselédek és a férfiak nem ezermesterek vagy gondnokok.

2015. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Mi lakásban lakunk, nincsenek ilyen feladatok. Enyém a vasalás (én vagyok a nő), de csak mert ez számomra fontos.

Általában a férjem viszi le a szemetet és ő porszívóz a gyerekekkel, de ez sincs kőbe vésve.


A testvéreimmel családi házban nőttünk fel. Ott inkább voltak női-férfi feladatok: a fiúk vágták a fát, ők nyírták a füvet, mosták az autót, ha kellett akkor szereltek.

A női feladatok pedig a bentiek voltak: mosás, főzés vasalás, konyha rendben tartása. A takarítások (felmosás, portörlés, porszívózás) közös volt, felváltva csináltuk. Volt mindenféle alkudozás köztünk, gyerekek között: ha megint te takarítod ki a fürdőt, meghívlak moziba; ha a szobámat is felporszívózod, megírom a házidat stb. Nagyon mókás volt :-)

2015. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez teljesen attól függ, miben állapodnak meg. Pl. amikor én otthon voltam a kisfiunkkal, sokszor "cseréltünk" munkát, én átadtam a pici gondozását és inkább kimentem a kertbe ásni, ami nagyon jól is esett.:) Kikapcsolódtam tőle.
2015. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a többiek is írják, ez teljesen emberfüggő.

Pl nő létemre tudok csapot szerelni, falat festeni, bútort összerakni, persze a párom ügyesebb ezekben, de ha úgy adódik, meg tudom oldani én is.

Párom egyébként minden háztartási munkát hajlandó megcsinálni, kivéve a főzést és a mosást, de jobban is jár mindenki, ha ezeket én csinálom :P

Nálunk egyébként ez így néz ki: én főzök, mosok teregetek, fertőtlenítek. Párom porszívózik és port töröl, mosogat, felmos. Nem hal éhen, ha épp nem vagyok otthon, de a rántottánál megáll a főzési tudománya. Mindenki elpakol maga után (ruhák, edények). Ő viszi a postára a számlákat, én vásárolok (havi egy nagybevásárlást együtt intézzük). De ezek nem kőbevésett dolgok, ha valamelyikünk nincs otthon, vagy beteg, akkor a másik csinál mindent.

2015. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek az a feladata, amiben megegyeztek. A ki miben ügyes az meg személyfüggő.

Nálunk így van: Kinti/benti barkácsolós, valamit megjavítós feladatok a férfi dolga, sütés-főzés, takarítás a nőé. Bevásárlás, mosás, mosogatás, teregetés, vasalás azé aki éppen ráér.

Állatok ellátása inkább a férfi feladata, de ha nem ér rá, akkor nyilván a nő megcsinálja, az állatok nem maradhatnak éhen.

Kerti munka közös, azon belül a kaszálás, permetezés és a villanykapa kezelése a férfi feladata. Gyümölcsszedés (fáról) közös (férfi a fán, nő fogja a létrát) de ott inkább az a mérvadó, hogy ki a kevésbbé tériszonyos. Kert locsolást a férfi csinálja, addig a feleség ugyanezt teszi a virágoskertben. Télen hólapátolás inkább a férfi feladata, de a nő keze se törik el a lapáttól.

2015. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi van akkor, ha a feleség ügyesebben barkácsol, mint a férj?

Mi van akkor, ha férj jobban főz, mint a feleség?

- Megfordulnak a szokásos nemi szerepek

Mi van akkor, ha az egyik betegebb, mint a másik?

- Ideiglenesen vagy tartósan borul a munkamegosztás.

2015. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kommunikáció és kompromisszum az alap. A nagy könyvben nincs megírva kinek mi a dolga.
2015. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!