Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy szerelem? Melyiket...

Család vagy szerelem? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Ha a családotok nem áll mellettetek, elítéli a kapcsolatotokat,a párotok viszont mindenben támogat.
2015. febr. 2. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
család.
2015. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
És miért ítéli el? Én mindig a szerelem mellett maradtam és mindig kiderül a családnak van igaza, mert ezek sosem voltak szerencsés kapcsolatok.
2015. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

azert eleg ritka eset hogy mindenki szembejon az autopalyan...

Szamit az is, hogy ebben az egy esetben ilyenek, vagy kovetkezetesen minden kapcsolat esetben igy alltak hozza?

egyebkent az alapelvem az, hogy azt valasztanam aki nem kenyszerit valasztasra.

2015. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
A saját frejem után mennék, de elgondolkoznék, hogy mért van mindenki a párom ellen. Ennyiből, a jellemeteket, életeteket nem ismerve ennyiből nehéz megítélni.
2015. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Ha mindenki a szerelem ellen van, az jelenthet vmit...
2015. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A történet röviden annyi, hogy mindig én voltam a család "fekete báránya"bármit tettem vagy nem tettem mindig én voltam a rossz. 18 évesen ismertem meg az első páromat, akit édesanyám űzött el mellőlem. Aztán rá egy évre lett egy komolyabb kapcsolatom, őt is elűzte a család, direkt kiutálták, mert nem volt érettségizett ember. A mostani páromat is csak azért gyűlölik, mert ő elhozott otthonról, közös lakásunk van, építeni akarjuk z életünket. A család meg ebbe nem törődik bele, mert nekem tanulnom kell tovább (érettségim van +3 szakmám) és nem azért dolgozni, hogy felépítsem az életemet,építeni a közös házunkat a párommal mert ők mindent megadnak itthon. Párom 15 éves kora óta dolgozik és mellette tanul. Érettségije van, de a család szerint nem hozzám való, mert nem egy tanult ember. Szóval úgy érzem, mintha a középkorban ragadtak volna és ahhoz kéne hozzámennem, akit ők mondanak. Ebből lett elegem és az állandó szitkozódásból, amit a párom kap tőlük és persze én is.
2015. febr. 2. 10:25
 7/14 anonim ***** válasza:
A kettő tulajdonképpen egyensúlyban van, hiszen a Te leendő családod talán éppen ebből a szerelemből származik majd, amit az a család, amelyből származol, most ellenez.
2015. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Erre így nem lehet egyértelműen válaszolni. Nyilván az okoktól is függ. Hiszen lehet tudni olyan esetről, ahol az ember nem lát a rózsaszín ködtől és a családja csak aggódik érte, mert a szerelme egy link alak, de olyanról is, mikor egy zsarnokoskodó, rosszindulatú család áll szemben egy olyan valakivel, aki tényleg mindenben segíti a párját.


De nem is feltétlenül kell választani, ha a család és a párunk nem jön ki jól. Nem kell egymást szeretni, csak elfogadni.

2015. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Párom próbált beilleszkedni, kedveskedni a családomnak de egyszerűen nem szimpatikus nekik. Világosan megmondták, ha nm olyan férfi lesz az életemben akit ők választottak, akkor nem fogják elfogadni. Most ott tartok, hogy nem alszom,végig sírom a nappalokat és az éjszakákat, mert egyszerűen olyan döntés elé vagyok állítva amiben nem lehet jól dönteni. Felépülőben van a párommal a jövőm, de ugyanakkor szükségem van a családomra is. Nem kell hogy támogassanak, és tudom sosem fogadják el a döntésemet, csak annyit kérnék tőlük hagyják hagy éljem az életem. Mert ha ez így megy tovább a párom ki fog szállni ebből az egészből, de azt meg sosem tudnám megbocsájtani magamnak.
2015. febr. 2. 10:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Nos, az én családom eléggé érdekes, nagyon nehéz nekik megfelelni, ellenezték azt is, hogy anno főiskola mellett dolgozzak. Legszívesebben helyettem élnének, ha hagynám. Ezzel szemben, ha lenne egy olyan párom, aki támogat az álmaimban, céljaimban, terveimben, és kölcsönösen szeretjük egymást, egyértelmű, hogy őt választanám, még ha az egész család ellenzi is. Az én esetemben nem igaz az, hogy nekik lesz igazuk, sajnos hajlamosak előbb hinni bármiben egy idegennek, mint nekem.
2015. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!