Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklatás. Ti mit tennétek?

Zaklatás. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A 27 éves öcsémről van szó.

Normális, rendes srác, de sajnos 3 éve összejött az exével. Hamar kiderült, hogy a barátnő egy kicsit sem normális. Állandó hisztik, dührohamok, állandó tapadás az öcsémre. Öcsém szerette, de 2 évvel ezelőtt amikor megalázta a barátai előtt, úgy döntött szakít vele. Szakítottak, de az ex mintha nem vette volna tudomásul. Naponta 50-60 alkalommal is hívta telefonon, éjszaka az ajtót verte, munkahelyére is elment, és zaklatta.

Telefonszámot cserélt, titkosított, de megtudta azt is. Anyu intézett öcsinek egy albérletet, hogy ne találja meg, de megtalálta. Végül távolságtartási végzést kért. A rendőrségen öcsit kiröhögték, pedig többen mondtuk, hogy a csaj egy idegbeteg. (nem csak mi a család tagjai, hanem öcsi kollégái, barátai is)

Öcsi pár haverja segíteni akart úgy, hogy egy kicsit megszorongatták a lányt. Nem verték meg, csak kilátásba helyezték a csont és fog töréseket ha nem áll le. Feljelentette öcsit, hogy életveszélyesen megfenyegette- Öcsém megnyerte a pert, de ekkor sem állt le. Anyuval elmentünk hozzá, és kértük kezeltesse magát vagy lépjen túl az egészen és éljen. Anyunak nekiment, én csavartam ki a kezét. Engem is feljelentett, de megint elvesztette a pert. Kényszeres gyógykezelésre ítélték, de csak pár alkalommal ment. Annyira tudott normális lenni, hogy az orvos szerint elég ha gyógyszert szed. Öcsémet ma is zaklatja. Állandóan a bíróságra járunk, mert vagy valami hazugság miatt feljelenti (volt már erőszak, verés, rablás stb)

vagy azért mert mi jelentjük fel. (kocsiba cukrot öntött, ablakot betört téglákkal stb)

Legújabb húzása, hogy öcsi jelenlegi barátnőjére is rászállt, és őt is kezdi zaklatni. Öcsém teljesen kiborult, mi is totál kivagyunk. Tényleg nincs semmi megoldás? Tényleg ennyi, hogy állandóan bíróságra járjunk?? Öcsém aggódik a barátnője miatt is, mert most még őrültebb.. Mit tehetnénk??

Ötlet?


2015. jan. 23. 22:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%
Már elnézésedet kérem kedves kérdező, de melyik szánalmas idiótának jut eszébe, hogy egy privátban hozzá intézett üzenetre a kérdése alá válaszoljon?
2015. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

# 20


Azért kérdeztem, mert ezt írtad:


"Azt se tudom hol dolgozik ha dolgozik egyáltalán, mert akkor én is bemennék, és a kollégái előtt kérném meg, hogy álljon le.. "


Ha a lakóhelyét tudjátok, onnan már nem különösebb nehézség kideríteni, hogy dolgozik-e, és hol, és még csak egy magánnyomozó sem kell hozzá, ha valaki, akit nem ismer fel, követi egyik reggel egy munkanapon, ha kijön a lakásából.


Ettől függetlenül nem tudom, hogy mit tennék, ha ezt kideríteném, és várnék-e attól pozitív fordulatot, hogy a munkahelyén nyíltan konfrontálódom vele, vagy attól, hogy esetleg egy, a lakcímére eljuttatott levélben kilátásba helyezném, hogy ha nem hagyja abba a zaklatást, akkor felkeresem a főnökét, és tényszerűen beszámolok neki arról, hogy mit művelt az elmúlt egy évben.


Egy ép pszichéjű emberre valószínűleg lehetne ezzel hatni, de rá nem biztos. Az is lehet, hogy még jobban elszabadulna a pokol, mert ha ez a nő fel tudná mérni annak a következményeit, amit csinál, eleve nem lennétek ilyen helyzetben.


Ha ilyen helyzetben lennék, én lehet, hogy elmennék egy pszichiáterhez, elmondanék minden fontos információt a lány viselkedéséről és a történtekről, és tanácsot kérnék abban, hogy hogyan lehet a legjobban kezelni ezt a helyzetet, illetve az ilyen embereket.


Az a baj, hogy amit próbáltok tenni, (értelmes ember módjára megpróbálni meggyőzni, hogy álljon le, megfenyegetni stb.) az lehet, hogy egy hisztis, indulatain uralkodni nem tudó, de tisztább pillanataiban többé-kevésbé még józan ítélőképessége birtokában levő embernél talán célt érne, de a viselkedéséből ítélve, és abból kiindulva, hogy már elrendelték a kényszergyógykezelését, ő feltehetően valami komoly pszichés zavarban vagy betegségben szenved.


Nem tudom, hogy jól értelmezem-e, hogy amit arról írtál, hogy "A rendőrségen öcsit kiröhögték", úgy értelmezendő, hogy mindazok után, amit a lány művelt eddig, nem adtak ki ellene távoltartási végzést?

2015. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Időpont ma 00:28

Megkérhetlek, hogy fejezd be? Van nélküled is gondom, nem kell még a te kötözködésed. köszönöm

2015. jan. 24. 00:54
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Egy kicsit tegyük tisztába a jogi részt, mert nem vili nekem.

"Feljelentette öcsit, hogy életveszélyesen megfenyegette- Öcsém megnyerte a pert"


Ez bűncselekmény, ahol a vádló az állam és a vádlott az öcséd. Öcsédet elítélik, vagy felmentik.

Senki nem "nyeri meg a pert".

Vagy nem büntetőper volt, ahol az ügyész emelt vádat öcséd ellen?


"Engem is feljelentett, de megint elvesztette a pert. "

Akkor ezúttal Te voltál a vádlott, a vádló az állam.

Vagy elítélnek, vagy felmentenek.

Senki nem "veszti el a pert".

Vagy nem büntetőper volt, ahol az ügyész emelt vádat Ellened?


"Kényszeres gyógykezelésre ítélték"

Hogyan ítélhették el őt abban a perben, amelyikben, Te voltál a vádlott?


"Állandóan a bíróságra járunk, mert vagy valami hazugság miatt feljelenti (volt már erőszak, verés, rablás stb)

vagy azért mert mi jelentjük fel. (kocsiba cukrot öntött, ablakot betört téglákkal stb)"

A büntetőpernek van előkészítési szakasza, amiben az ügyész bizonyítékokat gyűjt. És ha azokból nem látja bizonyítottnak a bűncselekményt, nem emel vádat, nem lesz tárgyalás. Akkor mégis miféle tárgyalások vannak?

Ráadásul több évig tart, mire egy cselekményért tárgyalást tűznek ki. Pár év alatt hogyan lehetett ennyi tárgyalás?

2015. jan. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%

"Szakítottak, de az ex mintha nem vette volna tudomásul. Naponta 50-60 alkalommal is hívta telefonon, éjszaka az ajtót verte, munkahelyére is elment, és zaklatta."


Ha az öcséd a nem hajlandó vele szóba állni (esetleg a szakítást sem személyesen intézte, hanem egyszer csak elhatározta, hogy többet nem akar találkozni evvel a nővel), és egyik percről a másikra úgy viselkedett vele, mintha soha nem ismerte volna, esetleg SMS-ben írt erről egy fél ráutaló mondatot, akkor megértem a lány viselkedését, ugyanis az öcséd tartozik neki, és pont az ő magatartása élteti ezt a "zaklatást", ami esetleg nem több, mint magyarázatkövetelés.

Az öcséd üljön le vele, és válaszoljon minden kérdésére végre valahára, ne bujkáljon.

Amíg megpróbál kibújni a felelőssége alól, addig nyitva marad ez az ügy.

Ha az öcséd megteszi, ami a kötelessége az exe felé emberileg, akkor a lány is fel fogja tudni dolgozni a rá eső részt.

2015. jan. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
73%

megint a claas82 vagyok és a 17-es válaszodra reagálok


Kíváncsi voltam rá, hogy önvédelmi helyzetben, hogyan viselkednétek, de a válaszodból kiderült, hogy ti a passzív ellenállás hívei vagytok.

Azért privátban intéztem hozzád az üzenetem mert nem szerettem volna sem a kérdésemmel, sem pedig a ráérkező válaszoddal további felesleges vitákat szítani és indulatokat gerjeszteni itt a nyilvános oldalon!

Az már a te butaságod, hogy ide válaszoltál nekem és hiába próbáltam nem feszegetni itt nyilvánosan a témát, te magad mégis kiírtad, hogy részetekről csak csücsültök a seggeteken és vártok a csodára… mert nagyon úgy tűnik.


Másfelől az szintén a te hónapok óta gyötört idegállapotod szüleménye, hogy egy jogos önvédelem csak halállal végződhet, hisz én még csak egy nyavalyás utalást sem tettem rá, de legalább a kérdésemre választ kaptam amelyből kiderül, hogy inkább egész életetekben bujkálni fogtok és ha az az idióta perszóna egy elborult pillanatában nektek esik egy baseball ütővel akkor hagyni fogjátok hagy tegye a dolgát…

Részemről a téma lezárva, sok sikert nektek!

2015. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok egy agresszív alak, még bátor sem, de én sem értem, miért ti menekültök. A törvény nem áll mellette, többen vagytok ellene, fizikailag sem lehet erősebb az öcsédnél, szellemileg sem, hogy állandóan túljárjon az eszén. Verjétek már rokkantra, ha másból nem ért.
2015. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Kedves 67%-os

Látom ki tudod rendesen forgatni az ember szavát.

Persze, hogy azt írtam "megnyerte vagy megnyertem a pert, nyilván nem hivatalos formában írtam, hogy

A X.Y az ellene felhozott vádak alól felmentve.

Feltételeztem, hogy megértik, hogy a "megnyertük" az végül is a per felmentését, befejezését jelenti.

Elnézést, hogy nem voltam körülményes, és nem mint egy jogász írtam le az eseményeket.

Lehet megint laikusan írom le, és nyugodtan kiforgathatod most is a szavaimat.

Sokszor előfordul, hogy az ex feljelent minket, és a bíróságon kötünk ki. Rendesen van 2-3 tárgyalás is, ahol az ex ügyvédje és a mi ügyvédünk is jelen van. Hamar kiderül, hogy szinte semmi sem úgy volt ahogy írta, vagy amikor mi jelentettük fel, tudtuk bizonyítani, hogy ő rongálta meg az értékeinket. Ilyenkor jön az ítélet, a te szavaiddal élve: felmentettek minket, vagy az ő esetében megbüntették, pénzbírsággal vagy 1 alkalommal, amikor a személye miatt voltak gondok, a bíróságok előírták neki, hogy vegyen részt egy pszichiáteri vizsgálaton, és ha kell kezeltesse magát. Na igen, és korábban röviden csak annyit írtam, gyógykezelésen kellett részt vennie. Írtam korábban is, hogy többször jutunk el oda, hogy a bíróságon csücsülünk, persze nem részleteztem, de nyilván érthető voltam, hogy nem 1-2 alkalom volt. Lehet neked külön le kellett volna írni azt a pert is ami a erről szólt. Tévedésben vagy, hogy több évig tart egy tárgyalás.. Nem tart, mivel mi is eljutunk a tárgyalásig. de nyilván te nagyon értesz ehhez (na igen, most jöhet, hogy jogász vagy esetleg)

A másik hozzászólásodra meg annyit, hogy megint nem írtam le több oldalra, hogy a szakítás nem úgy zajlott, hogy egyik nap megüzeni valakivel, és utána nem reagál. A szakítás hosszadalmas, és nehéz volt öcsinek. Leült vele, megbeszélték, majd eleinte több héten át felvette a telefont, sőt találkozott vele, hogy újra megbeszéljék. Eljön az az idő amikor a másik fél már olyan szinten nyomul, zaklat, hogy nem ad mást esélyt, csak a teljes elzárkózást. Gondolom téged már zaklattak, terrorizáltak, így pontosan tudod mi, hogy zajlik. Nyugodtan kiforgathatod a szavaimat, hiszen neked gondolom ez nagyon nagy örömet okoz.. claas82-re meg már nem is reagálok, hiszen az már kitűnt, nem érti azt a mondatot, hogy "kérlek ne kommentálj"

A többieknek köszönöm a választ.

Csak megjegyzem: Kár, hogy a gyakorin van pár ember aki miatt nem is érdemes tanácsot kérni, mert vagy a szavait forgatják ki, vagy pocskondiázni tudnak.


Többieknek köszönöm a válaszokat, további szép napot.

2015. jan. 24. 18:07
 29/30 anonim válasza:
50%

Csak megjegyzem: az is kár, hogy a gyakorin hozzád hasonlók is vannak akiknek meg válaszolni nem érdemes!

Ha kicsivel több eszed lenne akkor nem foglalkoznál azokkal akik bántanak, csak az a nagy helyzet, hogy részben a válaszadók felé mutatott saját cinikus "és akkor is a tiéd az utolsó szó" hozzáállásodnak köszönheted néhány emberke kötözködését anyukám!

Tojd már le őket és ne itt nyafizzál meg hőbörögjél hanem inkább másszatok ki a sz@rból amiben vagytok!

Mégis milyen válaszokra számítottál miután szerinted mindent törvényes utat végigjártatok hasztalanul, öcsi meg nem akar külföldre menni? Mit akarsz, hogy sajnáljunk vagy valaki vegye kézbe a sorsotokat helyettetek?

Engem nem érdekel a pontozás, szóval csak hajrá! Nem a pontjaim számát bővíteni járok ide, hanem megmondani azt amit gondolok. Miután végigolvastam a kérdésed és a rá érkezett válaszokat az első oldalig még nagyon együtt éreztem veletek, szántam a családodat a helyzet miatt amibe kerültetek, de aztán kezdett alábbhagyni a rokonszenvezés és egyre inkább úgy érzem, hogy csak töketlenkedtek és tétovázgattok, a pofádat azt viszont tudod járatni, de azonkívül csak vársz, hogy a sült galamb a szádba repüljön!

Ha már belém nem is, de remélem beléd azért szorult annyi ész vagy intelligencia, hogy nem is reagálsz a hozzászólásomra, mert ha csak nem jelented a hsz-t én vagyok akkora ostoba, műveletlen, otromba, bunkó, hogy leálljak veled kötözködni ha további okot adsz rá! ;)

2015. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Most,hogy megmondtad,amit gondolsz,jobban erzed magad?Vegre valahol kiengetheted magadbol te is a feszkot,igaz 29-es?Anonim oldalon termeszetesen.....Kivancsi lennek az eletben is ekkora arcod van-e? ;)
2015. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!